5 головних досягнень Олександра Хацкевича в «Динамо»

Динамо Київ 22 Червня, 13:36 1346
5 головних досягнень Олександра Хацкевича в «Динамо» | 19-27
​В цьому сезоні Олександру Хацкевичу дісталося дуже багато критики. Але є речі, за які варто похвалити білоруського спеціаліста.

В цьому сезоні Олександру Хацкевичу дісталося дуже багато критики. Вважаю, що багато в чому він її заслужив. Команда все–таки не стала чемпіоном, програла Кубок. На європейській арені спіткнулася на першому дійсно серйозному супернику. Олександр Миколайович дуже довго розбирався із тими футболістами, на кого можна покластися. Часом довіра була невиправданою. Але є речі, за які варто похвалити білоруського спеціаліста.

1. Реанімація Микити Бурди. Неочікувано для багатьох Микита весною став справжнім лідером оборони «Динамо». До цього Бурда починав грати за Реброва в першій команді, але постійні травми не дозволяли Микиті показати свій потенціал. Хацкевич взяв Бурду зимою на збори. Можливо, відразу не все виходило добре, але весною футболіст проявив себе дуже добре. Мені імпонувала пара захисників Бурда – Шабанов.

Звичайно, що в цьому є доля випадковості. Остаточно перестав грати Євген Хачеріді, горе–новачок Карлос Самбрано виявився «пустушкою». На перший погляд особливої альтернативи у Хацкевича не було. Але, вважаю, що це не зовсім так, бо ще зимою білоруський тренер сказав, що бачить в Бурді перспективу та розраховує на нього в другій частині чемпіонату.

Я ніколи не чекав, що Микита може бути таким впевненим у собі. Окрім своїх прямих обов’язків у центрі захисту він проявляє лідерські якості. Активно підключається до атак. Причому прогрес у його грі очевидний. Не дарма не так давно саме Бурда двічі зіграв за збірну в товариських матчах проти Марокко та Албанії. Головне, щоб травм не було.

Керівникам «Динамо» зараз потрібно приймати важке рішення, чи потрібен ще один правий центральний захисник. Важливо не нашкодити прогресу Микити.

2. Остаточне прощання із Євгеном Хачеріді. В Хачеріді були проблеми із Сьоміним, Блохіним, Ребровим. Не став виключенням і Хацкевич. Вирішення цього питання не передбачалося. Все відтягувалося до останніх днів сезону. Після матчу в Києві проти «Лаціо» Хачеріді більше не тільки не грав за команду, але і не потрапляв до заявки. Це при тому, що була криза гри та результату, досвідчені гравці були дуже потрібні.

Завершення сезону показало, що Хацкевич був правий. Життя без Хачеріді можливе. Відчув впевненість на цій позиції молодий Бурда. Хачеріді вже підписав контракт із грецьким ПАОКом. Євген, схоже, віддав все що тільки міг команді, а «Динамо» потрібно вже рухатися далі спираючись на нових футболістів. Розставання має піти на користь обом сторонам.

3. Довіра молоді. На перших порах Хацкевич спирався тільки на досвідчених гравців. Навіть Циганков виходив тільки на заміну. Продаж Ярмоленка, кадрові проблеми, травми, втрата форми змусила більше використовувати молодих гравців.

Віктор Циганков став лідером команди. Він показує не тільки перспективу, але і клас. Володимир Шепелєв став героєм матчу проти «Шахтаря». Микола Шапаренко, хоч є нестабільним, але крок за кроком йде вперед. Віталію Миколенку довіряють вже виходити на фланзі проти Олександра Караваєва та Марлоса. На заміну виходили протягом сезону Смирний та Алібеков. Замість Дерліса, який схоже остаточно втратив мотивацію, у фінальній грі кубка свої хвилини отримав 17-річний Цітаїшвілі. Назарій Русін забивав в Лізі Європи «Скендерберу» та в Кубку України «Десні». Богдан Лєндєв дуже гарно проявив себе в дублі, і має шанси боротися за першу команду. Зимою на зборах був захисник Денис Попов. Я думаю, що якби не травми, він теж міг би зіграти за першу команду.

Цей процес безповоротній, бо іншого виходу в клубу зараз немає. Важливо не тільки довіряти молодим гравцям, але і спостерігати прогрес. В новому сезоні від Циганкова, Шапаренка та Ко вже будуть чекати набагато більшого

4. Відмова від непотрібних гравців. По ходу сезону стало зрозуміло, подальших перспектив в команді немає ряд гравців – Мбокані, Мораєс, Хачеріді, Коваль, Ротань. Можливо, на певному відрізки часу вони ще могли принести користь, але вивести команду на новий рівень вже не в їх силах. Тому, можливо, десь команда втратила в результаті, особливо у важливих матах, але молоді гравці набралися досвіду.

Щось подібне було ще минулого сезону, коли Ребров почав довіряти молоді, присадивши на лаву досвідчених гравців, але Хацкевич пройшов свій шлях «довіри до молодих» самостійно. Тепер він вже сам прекрасно розуміє, що бажання інколи перевищує клас.

5. Селекція. Деякі футболісти залишають багато запитань, на які немає відповідей, але загалом прийшли доволі непогані гравці, які майже відразу почали грати. Я вважаю, що в особі Йосипа Піваріча та Томаша Кендзьори «Динамо» отримало двох добротних, сучасних флангових захисників. Потенціал для прогресу є в обох. Піваріч буквально із перших матчів почав грати. Майже нічого не пропустив через травми, хоча перед цим у Загребі у нього із здоров’ям було не все добре. Кендзьорі потрібен був час на адаптацію, але згодом він виграв конкуренцію у Морозюка, став не тільки надійним захисником, але й сміливіше ходив в атаку.

Вербіч став тим гравцем, якого шукали дуже довго. Він здатний на фланзі дати швидкість, виконувати націлені передачі, при тому, що і індивідуально він сам може вирішити епізод, взяти ініціативу на себе. Як не дивно, але словенець ще й гарно грає головою (забив «Зорі» та «Шахтарю»). Футболіст буквально із перших матчів почав грати, без розкачки.

Я був дуже скептичній на рахунок перспектив Шабанова в «Динамо». Матч проти «Лаціо» тільки підтвердив мій скепсис, але крок за кроком Артем почав додавати, склавши із Бурдою доволі міцну пару в центрі захисту. Сила Шабанова в тому, що він має гарну антропометрію та доволі швидкий. Не зрозуміло, чому під кінець сезону більшу довіру мав Кадар. Матчі угорця проти «Шахтаря» були не зразковими.

Сергій Тищенко