Представлення суперників збірної України на Євро-2018 (U-19). Англія

Світовий футбол 20 Липня, 14:53 660
Представлення суперників збірної України на Євро-2018 (U-19). Англія | 19-27
Збірна Англії — чинний чемпіон Європи у віковій категорії U-19, а ще — рекордсмен континенту за кількістю титулів.

Їх у британських юнаків назбиралося 10 — стільки ж, скільки й у Іспанії. Та й взагалі в останні роки Англія на юнацькому та молодіжному рівні виступає дуже сильно. Це свідчить про дуже великий потенціал, а також про роботу, яку було проведено у дитячо-юнацькому футболі цієї країни.

Просто факти: в 2017 році Англія виграла чемпіонат Європи U-19, стала віце-чемпіоном Європи U-17 та чемпіоном світу U-17 і U-20, плюс взяла бронзу на чемпіонаті Європи U-21. В 2016-му — бронза Євро U-19, в 2018-му вже — бронза Євро U-17. Жодного турніру з семи останніх без медалей!

Зірки у складі та поза ним

Але саме ці успіхи й обумовили той факт, що на нинішній чемпіонат Європи збірна Англії U-19 приїхала без великої групи топ-футболістів 1999—2000 років народження. Адже на найбільш перспективних виконавців такої могутньої плеяди дуже серйозно розраховують клуби. А в них актуальним є питання підготовки до сезону.

Вісім англійських гравців 1999—2000 років народження, яких авторитетний портал Transfermarkt оцінює більше, ніж в мільйон євро, не потрапили до заявки на Євро-2018 (U-19). Найбільшу цінність з них наразі представляє 18-річний лівий півзахисник «Фулхема» Райян Сессеньон — 25 мільйонів євро за оцінкою експертів Transfermarkt. Він вже грав за молодіжну збірну Англії, забив 23 м'ячі у 82-х матчах за основний склад клубу, на рівні U-19, судячи з усього, йому вже нема чого доводити. Адже він виграв Євро-2017 U-19. Хоча у цьому відборі він ще встиг провести дві гри.

У дортмундській «Боруссії» залишився його одноліток вінгер Джедон Санчо, за якого німецький клуб минулого літа віддав «Манчестер Сіті» 7,84 млн євро. Transfermarkt оцінює його ще вище — 15 млн. Санчо вже встиг зіграти 12 матчів у бундеслізі і забив гол. У відборі Євро-2018 на його рахунку два м’ячі у п’яти матчах.

Ще один футболіст 2000 року народження — центральний півзахисник Філ Фоден з «Манчестер Сіті» — вже навіть дебютував у Лізі чемпіонів. Конкурента нашого Олександра Зінченка Transfermarkt оцінює в 7 млн євро.

Трохи нижче орієнтовна трансферна вартість у п’яти гравців 1999 року народження. Це атакуючий півзахисник Мейсон Маунт («Дербі Каунті»; 4 млн), лівий півзахисник Кінан Беннетс («Боруссія» Менхенгладбах; 2,3 млн), лівий захисник Джон Тимон («Сток Сіті»; 2 млн), вінгер Джонатан Леко («Вест Бромвіч Альбіон»; 1,5 млн) та правий захисник Том Едвардс («Сток Сіті»; 1 млн). Щоправда, двоє останніх у відборі Євро-2018 не грали.

Через відсутність такої групи виконавців з досвідом збірна Англії може вважатися ослабленою. Transfermarkt виділяє у заявці команди Пола Сімпсона лише одного футболіста, який має ціну на трансферному ринку, — це нападник Бреретон з «Ноттінгем Форест». Він вже провів 57 матчів за клуб у Чемпіоншіпі (другий за рангом дивізіон англійського футболу) та кубкових турнірах, забив дев’ять м'ячів.

Решта футболістів лише починає підходити до основних складів своїх клубів. Хтось грав у нижчих дивізіонах, хтось — у Кубку Англії та Кубку ліги. Це захисник Стерлінг («Ковентрі»), півзахисники Емблтон («Сандерленд»), Таверньє («Міддлсбро»), Бейлісс («Ковентрі»), форварди Херст (він наразі представляє бельгійський «Ауд-Хеверлє»), Морріс («Іпсвіч») та Енніс («Вулверхемптон»).

Але більшість виступала ще на молодіжному та юнацькому рівні— за «Челсі» (воротар Каммінг, захисники Чалоба та Лемпті, півзахисник Галлахер), «Ліверпуль» (захисник Льюїс), «Тоттенгем» (захисник Танганга). Щоправда, юнацькі та молодіжні чемпіонати в Англії набагато сильніші, аніж в Україні. До того ж, всі ці гравці, маючи приклади Фодена, Сессеньона, Санчо та інших, серйозно мотивовані. А це дуже важливий компонент.

Досвід чемпіонатів Європи та світу

Незважаючи на величезну кількість медалей, виграних в 2016—2018 роках різними збірними Англії на юнацькому та молодіжному рівні в Європі та світі, під орудою Пола Сімпсона футболістів з досвідом виступів на таких турнірах небагато. Більшість із тих гравців — в своїх клубах готуються до сезону.

Хоча передавати переможний досвід все одно є кому. У нинішньому складі збірної Англії U-19 присутні три чемпіони Європи 2017 року. Це захисники Чалоба та Стерлінг, плюс форвард Бреретон, який забив три голи у фінальному турнірі рік тому. Він приніс перемогу в групі над Голландією (1:0) та забив два перші м’ячі у ворота Німеччини (4:1).

Чемпіонами світу 2017 року U-17 є півзахисники Кірбі та Галлахер. Голів вони не забивали, але Кірбі реалізував пенальті у післяматчевій серії в 1/8 фіналу з Японією.

Щоправда, срібло чемпіонату Європи того ж року у тій же категорії вони не вигравали. Та й взагалі у команді Сімпсона немає нікого з того віце-чемпіонського складу.

А от учасники Євро-2016 (U-17), на якому Англія в чвертьфіналі поступилася Іспанії (0:1), з Україною зіграти можуть. Їх п’ятеро — захисники Стерлінг, Чалоба та Френсіс, форварди Морріс та Херст. Обидва нападники на тому турнірі забивали в групі: Морріс — другий гол Франції (2:0), Херст — третій Данії (3:1).

Як пройшли кваліфікацію Євро-2018 (U-19)

Збірна Англії не мала жодних проблем на першому етапі відбору Євро-2018 — три перемоги у трьох матчах у Болгарії із загальним рахунком 9:1. Більше половини м'ячів (п’ять) забив Нкетія з «Арсеналу», якого немає у заявці на фінальний турнір. Чотири він поклав Фарерам— 6:0 (ще по разу забили Емблтон та Бреретон), одного — Ісландії — 2:1 (плюс гол Маунта з «Дербі Каунті», якого також немає у заявці). Господарів турніру вдалося перемогти з рахунком 1:0 завдяки удару 18-річного вундеркінда Санчо, який залишився у таборі «Боруссії» з Дортмунда.

Аби на жеребкуванні еліт-раунду потрапити до першого кошику, підопічним Пола Сімпсона не вистачило буквально одного результативного удару — вони опинилися у другому кошику на першій сходинці (Україна, до речі, на третій). Проте Англії пощастило — з першого кошику вони отримали не Німеччину або Іспанію, а Македонію.

Та й група виявилася нескладною — ще й Латвія та Угорщина. Угорців у першому турі англійці розгромили — 4:1 (Маунт, дубль Нельсона, Санчо — жодного з них немає наразі у складі на Євро-2018), латвійців у другому — 3:0 (Маунт, Нкетія та Херст — лише останній може зіграти сьогодні проти України). І завдання виходу до фінального турніру було вирішено заздалегідь. Тому в останньому турі британці зробили подарунок господарям турніру — македонцям, які не мали жодного очка, і програли балканцям — 0:2.

Як стартували на чемпіонаті Європи

В першому турі англійці перемогли Туреччину — 3:2. Вже на 2-й хвилині турки забили свій гол, але ще до перерви Англія відігралася та вийшла вперед у рахунку — 2:1. На 22-й хвилині відзначився центральний захисник Танганга, а на 45+2-й хвилині — правий вінгер Бреретон. В обох випадках асистентом виступив центральний півзахисник Емблтон. Він же по перерві забив третій м’яч (54-а хвилина). На 57-й турки скоротили відставання у рахунку, але більше голів не було.

Англія (4—3—3): Белкомб — Стерлінг, Танганга, Чалоба, Льюїс—Сандерс (Кірбі, 79), Емблтон, Уоттс — Бреретон, Херст, Таверньє.