«Шахтар» - «Динамо». Суддівський аналіз матчу за Суперкубок

Динамо Київ 22 Липня, 21:23 3013
«Шахтар» - «Динамо». Суддівський аналіз матчу за Суперкубок | 19-27
Футбольний сезон в Україні відкрито.

Шахтар» та «Динамо» традиційно розіграли між собою Суперкубок України, а українське Класичне традиційно вже судив найліпший вітчизняний арбітр останніх кількох років Костянтин Труханов.

Проблем досвідчений рефері не мав, однак в одному з епізодів викликав обурення вболівальників «Шахтаря». Це коли Гармаш заблокував Марлоса і не дозволив йому добратися до м'яча. Потенційно ця атака могла завершитися ударом з меж штрафного майданчика.

Отже, Мирослав Ступар аналізує дії арбітра.

- Якби не момент на 61-й хвилині, напевно, не було б про що говорити. Хоча ми бачили й традиційну для матчів такого калібру конфронтацію незадовго до фінального свистка. Здали нерви, тож в хід пішли руки, поштовхи. Вважаю, що цього могло б не бути, якби Кадар не відштовхнув Тотовицького, котрий перебував у «партері».

В першу чергу, - продовжує Мирослав Іванович, - жовту карту повинен був отримати Кадар. Для угорця це було б друге попередження, але під гарячу руку арбітра потрапили інші. В підсумку, чотири попередження і одне пряме вилучення. Достатньо багато як для одного епізоду.

Але ключовий момент з точки зору суддівства відбувся не тоді, а на 61-й хвилині, - зазначив суддівський експерт про найголовніше. - Марлос віддав передачу на Данченка і миттєво відкрився у штрафному майданчику. Олег зробив простріл, але партнер не відгукнувся, бо як завжди недисциплінований Гармаш відверто збив, відштовхнувши руками, Марлоса. І все це відбулося перед очима Труханова. Епізод заслуговував покарання у вигляді одинадцятиметрового удару. Дивно, чому Труханов не зреагував на епізод.

Додам, що, можливо, були б підстави говорити про ігрове зіткнення, якби Гармаш не допомагав собі руками. Але у виконанні «динамівця» був відвертий поштовх, тому двох думок бути не може, - резюмував Мирослав Іванович.

Зазначимо, що «Динамо» переграло «Шахтар» з рахунком 1:0 і здобуло черговий трофей розливу Суперкубка.