Неподобство і непрофесіоналізм. Експерти про арбітраж матчу «Ворскла» - «Львів»

Футбол України 4 Серпня, 22:55 1566
Неподобство і непрофесіоналізм. Експерти про арбітраж матчу «Ворскла» - «Львів» | 19-27
«Ворскла» - «Львів». Суддівський аналіз матчу.

Іван Бондар, - арбітр матчу «Ворскла» - «Львів», - разом зі своїми помічниками наламали дров на рівному місці. Поєдинок плавно наближався до завершення, однак помилкове рішення судді пустило все шкереберть. Коментують екс-арбітри ФІФА, експерти Сергій Шебек та Мирослав Ступар.

Сергій Шебек. - Іван Бондар з помічниками власними рішеннями зробили цей поєдинок складним для себе. За дві хвилини до кінця матчу Бондар призначив штрафний удар замість пенальті, а також нелогічно вилучив Голікова та Коломойця. За великими рахунком, навіть якби Бондар призначив пенальті, то порушника правил не слід було карати «гірчичником». Це не був грубий фол з боку Коломойця, не був зрив атаки. Нападник «Ворскли» намагався зіграти в м'яч, але влучив у ногу Голікова. Це звичайне порушення правил.

Претензії є і до рішення вилучити Голікова за другу жовту карточку. Футболіст «Львова» не сквернословив, не виплескував бурно емоцій, а лише спробував підказати асистентові арбітра вірне рішення. Я назвав би суддівство Бондаря неподобством, - сказав Сергій Олександрович.

Мирослав Ступар. - Гра для суддівства не була проблемною. Так, «Львів» сфолив 25 разів, що для команди УПЛ – перебір («Ворскла» – 15 фолів), але це не ставило перед Бондарем особливо важких завдань. Ніщо не віщувало біди.

Іван Бондар більш-менш навчився управляти грою. Але ось вміння карати гравців дисциплінарними санкціями не поліпшилося, суддя не зробив висновків зі своїх попередніх матчів і з матчів чемпіонату світу. Тому все й завершилося плачевно. На 89-й хвилині Бруно отримав передачу з глибини, правим флангом увірвався в штрафну зону, Коломоєць намагався зіграти в м'яч, але промахнувся, вдаривши Бруно по ногах. Цікаво, що сам Коломоєць на момент фолу перебував у штрафній площі, не говорячи вже про гравця «Львова». Було логічно призначити одинадцятиметровий, але Іван Бондар вчинив фантастично нелогічно - просигналізував, що фол був за межами штрафної зони і почав роздавати картки. Другу жовту отримав Голіков за апеляції, хоча всього лише намагався звернути увагу суддів на помилковість їхнього рішення.

Власне, жовта Голікову – то рішення асистента, якому щось не сподобалося у висловах футболіста. А Бондар мусив прислухатися до помічника, бо був далеченько від епіцентру подій. Проте Марчик зробив арбітрові в полі медвежу послугу.

І ще питання до Бондара – за що друга жовта Коломойцю? На 28-й хвилині Іван зафіксував фол Чижова проти Бруно, коли футболіст «Ворскли» ззаду в'їхав Бруно по ногах. Там логічним рішенням виглядала б жовта карточка, але капітан полтавчан залишився без покарання – тільки одинадцятиметровий. А Коломоєць отримав «гірчичник» на рівному місці. Це непрофесіоналізм, - сказав Мирослав Іванович.

Відзначимо, що в третьому турі УПЛ «Ворскла» здобула свою першу перемогу в сезоні, здолавши «Львів» 1:0.