12/08/2018 12:13 6258

Чому не зіграли «Маріуполь» та «Динамо»?

Суботній матч «Маріуполя» і київського «Динамо» не було зіграно, але все було так безнадійно? Розберемо ситуацію.

Для початку українська прем'єр-ліга (УПЛ), складаючи календар, ніяк не врахувала ту обставину, що відразу трьом нашим клубам в липні-серпні доведеться грати в тижневому циклі єврокубкові матчі. Якби врахувала - тоді б до очних матчів за участю цих команд - «Динамо», «Зорі» і «Маріуполя» - вона б поставилася з підвищеною увагою. І в такому випадку УПЛ могла оперативно відреагувати на форс-мажор.

Суть справи. У минулий вівторок «Динамо» зіграло в Празі зі «Славією» в кваліфікації Ліги чемпіонів, а в майбутній вівторок проведе матч-відповідь у Києві.

У свою чергу «Маріуполь» в минулий четвер в кваліфікації Ліги Європи приймав в Одесі «Бордо», а в майбутній четвер зіграє з ним же у Франції.

Саме в проміжку між цими єврокубковими іграми «Маріуполь» та «Динамо» повинні були провести між собою матч 4-го туру УПЛ, але вийшло так, що вільної дати для їх зустрічі не знайшлося - після четверга «Маріуполь» не міг грати раніше неділі, але відповідно неділя - занадто пізно для «Динамо», яке перед вівторком мало відіграти не пізніше суботи, тобто вчора...

УПЛ умила руки і цю гру перенесла. Хоча варіанти були.

Варіант 1

УПЛ, завчасно сповіщаючи всі клуби, змінює місцями тури. Наприклад, 4-й з 7-м. І тоді вчора б «Динамо» зіграло з «Карпатами», а «Маріуполь» сьогодні з «Шахтарем». Нічого кардинально не змінилося б, але турнір йшов би своєю чергою і без переносів.

Варіант 2

УПЛ оперативно звертається до УЄФА, аргументовано пояснюючи виникші в календарі нюанси. В такому випадку УЄФА міг без проблем перенести домашній матч «Маріуполя» з «Бордо» з четверга на середу або навіть вівторок. Як зіграли у вівторок лігоєвропівскі «Пюнік» і «Маккабі» Тель-Авів.

Або ж УЄФА міг би перенести з майбутнього вівторка на середу київський матч «Динамо» і «Славії».

І тоді «Маріуполь» та «Динамо» спокійно могли б зіграти вчора або сьогодні.

Як то кажуть, було б бажання або хоча б спроба управління ситуацією.

Але раз УПЛ змовчала, значить вона просто умила руки...

Ігор ЛІННИК

Читайте першими новини про Динамо на каналі 1927 у Telegram
Loading...
Для того, щоб залишати коментарі, потрібно увійти на сайт або зареєструватися
| Реєстрація
Показати більше