Динамо Київ 17 Вересня, 18:45 1903
Наші за кордоном: топ Ярмоленка, сюрприз від Девича, Петряк тішить Реброва і ще порція голів від українців | 19-27
«Футбол 24» традиційно знайомить із найсвіжішими новинами з життя українських футболістів у національних першостях Європи.

Англія

Нарешті це сталося! Андрій Ярмоленко зробив те, за що ми всі його так любимо. Вишуканий дубль у ворота Евертона і перші очки для Вест Хема.

Українець може претендувати на роль не лише найкращого гравця цього матчу, який завершився перемогою лондонців 3:1, а й загалом всього туру. Тренерський штаб замінив Ярмоленка на 80-й хвилині. Крім того, Андрій отримав жовту картку.

Олександр Зінченко вперше в сезоні потрапив на лаву запасних Манчестер Сіті, який впевнено розібрався з Фулхемом (3:0).

Іспанія

Василь Кравець повернувся з розташування збірної і провів весь матч, а його Луго зазнав домашньої поразки від Ов’єдо (0:2). Оборона Луго відверто провалила подинок, а Кравець запам’ятався класною подачею зі штрафного, яка завершилася чи не найнебезпечнішим моментом господарів.

Іван Зотько у четвер зіграв 90 хвилин за Ельче в Кубку Короля проти Гранади (2:1), проте на вихідних не потрапив у заявку на поєдинок Сегунди.

Альбасете Романа Зозулі свій матч зіграє в понеділок проти Кадіса.

Німеччина

Євген Коноплянка пропускав матч Шальке через дискваліфікацію. Гельзенкірхенці поступилися менхенгладбахській Борусії (1:2).

Перервав програшну серію Дуйсбург, однак заслуги в цьому нашого Бориса Тащі, не так вже й багато. Одесит вийшов у старті своєї команди на матч проти Уніон Берліна, отримав жовту картку і був замінений на 76-й хвилині при рахунку 0:1. Протягом наступних двох хвилин Дуйсбург забив двічі і вийшов вперед (один гол на рахунку Річарда Сукута-Пасу, який замінив Тащі). І все ж в компенсований час «зебри» пропустили – 2:2.

Франція

Пилип Будківський вийшов у старті Сошо на матч з Лансом (0:2), однак був замінений на 69-й хвилині, коли його команда вже двічі пропустила.

Бельгія

Руслан Маліновський пропускав протистояння з Андерлехтом через дискваліфікацію, а його команда зуміла перемогти (1:0). У складі гостей весь матч провів Євген Макаренко.

Гент Романа Яремчука зустрівся з Сент-Трюйденом Романа Безуса(Ігор Пластун сидів на лаві запасних) і поступився 1:2. Яремчук відіграв 76 хвилин і пішов з поля при рахунку 1:1. На 80-й хвилині Безус віддав гольову передачу на японця Даічі Камаду, який приніс перемогу Сент-Трюйдену. Вже через п’ять хвилин Роман отримав другу жовту картку і був вилучений з поля.

Туреччина

Вперше у сезоні в заявку Кайсеріспора потрапив Олександр Кучер, який нещодавно був налаштований на прощання з клубом, що представляє місто Кайсері. Разом з Кучером за матчем проти Гезтепе (0:2) з лави запасних спостерігав Артем Кравець.

Євген Опанасенко також просидів весь поєдинок Коньяспора з Фенербахче (0:1) на лаві запасних.

Сівасспор Сергія Рибалки зіграв внічию з Ерзурумспором (2:2), а екс-динамівець був замінений на 83-й хвилині. Участі в гольових епізодах Сергій не брав.

У неділю ввечері дебютував в офіційному матчі за Різеспор Олександр Гладкий. Український нападник з’явився на полі на 89-й хвилині протистояння з Бурсаспором (1:1).

Греція

На тижні грецька ліга поповнилася черговим українцем. Талановитий вихованець Динамо Владислав Наумець відтепер виступатиме за Яніну, в якій вже грає Орест Кузик.

Хоча ні Наумець, ні Кузик не потрапили у заявку своєї команди на суботній матч Апполоном (2:1).

Євген Шахов провів 10 хвилин в матчі проти ОФІ (3:1), коли вже все було вирішено.

Дмитро Чигринський повернувся після травми у стартовий склад АЕК, а його команда вдома розгромила Паніоніос (4:0). Дмитро провів на полі весь матч і міг забивати, однак його випередив Езекіель Понсе, який відкрив рахунок в зустрічі.

Данія

Черговим забитим голом відзначився Юрій Яковенко! Цього разу Есб’єрг переміг Оденсе (2:0), а наш нападник провів на полі 78 хвилин і оформив другий гол своєї команди. Після жахливого старту без перемог Есб’єрг набирає оберти.

Свій дебютний матч за Вендіссель провів Мирослав Славов. Українець, який майже всю свою кар’єру провів за кордоном, відіграв весь поєдинок, який завершився внічию з Хобро (1:1).

Минулого тижня данська Суперліга поповнилася ще одним українцем – Роман Мисак підписав контракт з Орхусом. Вихованець Карпат навіть потрапив у заявку на перший матч своєї команди, яка поступилася Хорсенсу (2:3).

Угорщина

Дебрецен Олександра Надя поступився Уйпешту (0:1). Наш воротар пропустив у середині першого тайму – удар вийшов сильним, точним і під перекладину. Без шансів для Олександра.

Артем Кичак тричі витягав м’яч із сітки власних воріт, а його МТК програв Пакшу (0:3). Євген Селін вийшов на поле на 74-й хвилині. Кичак одного разу виручив команду, однак третього голу могло не бути, якби Артем вийшов з воріт на перехоплення подачі з кутового.

Чергову перемогу здобув Ференцварош Сергія Реброва. І приємно, що її творцем став Іван Петряк.

Уродженець Черкащини забив єдиний гол у матчі з Гонведом, головним переслідувачем Ференцвароша.

В шостому для себе європейському чемпіонаті дебютував Артем Мілевський. Новачок Кішварди вийшов на поле у матчі проти Халадаша (4:1), коли його нова команда вела в рахунку 3:0. Весь матч за господарів відіграв Богдан Мельник, а за гостей – Юрій Габовда.

На лаві запасних Кішварди, крім Мілевського, було ще троє українців: Роман Карасюк (зіграв 12 хвилин), Темур Парцванія та Андрій Черепко.

Героєм матчу Мезакьовешд-Дьошдьор (4:2) став Шандор Вайда. Українець оформив дубль у ворота команди Сергія Шестакова, який відіграв перший тайм (на 11-й хвилині його команда горіла вже 0:3).

Польща

Не найкращим чином провів вихідні Андрій Богданов. Українець вийшов у старті Арки на матч з П’ястом і вже на 11-й хвилині отримав жовту картку. Через 33 хвилини Богданов отримав ще одне попередження за відмашку і пішов з поля. Після перерви П’яст забив єдиний гол в матчі і переміг.

Антон Каніболоцький пропустив двічі, а його Медзь зіграла внічию з полоцькою Віслою (2:2). Ще одного разу українець врятував ворота після небезпечного удару суперника. Вини Каніболоцького у пропущених голах немає.

Олексій Дитятьєв провів матч на лаві запасних, а його Краковія поступилася Ягеллонії(1:3).

Володимир Костевич відновився після травми, однак всю гру з Легією також просидів у заміні (0:1).

Азербайджан

Продовжує витворяти чудеса Марко Девич! У четвертому матчі в футболці Сабаха легенда Металіста забила свій п’ятий гол. Марко знову не пішов з поля без результативних дій і пробив українця Дмитра Безотосного.

Цього виявилося достатньо для того, щоб Сабах переміг Габалу (1:0) і здійнявся на другу сходинку в чемпіонаті Азербайджану (на 76-й хвилині Габала отримала кількісну перевагу через вилучення суперника). 59 хвилин за Сабах провів Віталій Квашук.

Весь поєдинок за Нефтчі відіграв Кирило Петров. Його команда двічі забила в кінцівці зустрічі, перемогла Кешлю (2:0) і очолила турнірну таблицю. Варто наголосити, що перший гол команди з Баку допоміг створити саме Петров – він виграв боротьбу у штрафному майданчику під час подачі з кутового, далі був акробатичний прийом Мірабдулли Аббасова і гол Антона Кривоцюка.

Білорусь

У п’ятницю в мінському дербі Луч переміг Торпедо (3:1), а у воротах номінальних господарів весь матч провів дніпрянин Денис Шеліхов. Його єдиний пропущений гол вийшов доволі сумбурним – торпедівці в буквальному розумінні заштовхали м’яч за лінію воріт Шеліхова.

Наступного дня в протистоянні Мінська та Вітебська перемогу святкували гості (3:1). За мінчан весь матч провели Олександр Васильєв та Євген Бохашвілі, а за гостей – Артем Старгородський. Бохашвілі був дуже активним і фактично створив єдиний гол своєї команди, перехопивши м’яч неподалік воріт суперника. Не менш яскраво відіграв і Старгородський, який виконував майже всі стандарти Вітебська. Саме класна подача Артема зі штрафного завершилася третім голом у ворота мінчан – Євген Клопотський головою спрямував м’яч у ворота.

Непростий іспит складав могильовський Дніпро, який очолює українець Сергій Літовченко. Його команда зустрічалася з БАТЕ і поступилася з рахунком 1:3. За дніпрян весь матч провів Андрій Деркач (жовта картка в пасиві), а на 80-й хвилині вийшов Євген Чепурненко.

У стартовому складі Смолевичів на матч із Слуцьком вийшли Анатолій Тимофєєв та Сергій Рожок. Обидва українці зіграли по 90 хвилин, а їхня команда поступилася (1:2). Український воротар не впевнено зіграв на виході, коли гості відкрили рахунок, а потім припустився помилки в епізоді, який призвів до пенальті.

Олександр Нойок та Олексій Хобленко допомогли брестському Динамо перемогти Торпедо-БелАЗ (2:0). Вихованець Динамо оформив дубль ще в першому таймі – двічі красиво пробив головою.

У складі команди із Жодино також зіграли два українці: Богдан Мишенко був замінений у перерві з жовтою карткою в пасиві, а Дмитро Юсов з’явився на полі на 62-й хвилині.