Динамо Київ 18 Вересня, 20:40 1576
«Динамо» декласує «Барселону», «Депортіво» та «Арсенал» знищують міланські клуби та ще 7 матчів, які шокували Лігу чемпіонів | 19-27
Найгучніші падіння грандів у найпрестижнішому клубному турнірі Європи перед стартом Ліги чемпіонів пригадав культовий журнал FourFourTwo.

Ньюкасл – Барселона – 3:2 (сезон 1997/98)

У 1997 році європейський топ-турнір зламав 40-річну традицію і відмінив ексклюзивне право на участь у ЛЧ лише для чемпіонів. Вісім команд, які стали другими в провідних восьми чемпіонатах континенту, були допущені до участі в змаганні найкращих і слово «чемпіонів» у назві стало суто номінальним.

Лісабонський Спортінг відібрав у Ньюкасла можливість стати першим клубом, який відзначився у Лізі чемпіонів у нечемпіонському статусі. Але знаменитішим став неймовірний хет-трик Фаустіно Аспрільї за 49 хвилин і відома перемога над досвідченою Барселоною. Пізніх голів Луїса Енріке та Луїша Фігу виявилось замало, щоб уникнути перемоги «сорок».

Динамо – Реал – 2:0 (сезон 1998/99)

Якщо теперішній керманич Олександр Хацкевич не видасть цього сезону якийсь неймовірний тріумф, то сезон 1998/99 залишиться й надалі останнім моментом, коли Київ був близьким до завоювання євротрофею.

На своєму вражаючому шляху до півфіналу ЛЧ кияни зібрали колекцію скальпів великих клубів, але перемога над чинним володарем трофею мадридцями у чвертьфіналі стала найкращим проявом тактичної майстерності Валерія Лобановського. Андрій Шевченко знову став голеадором, який допоміг побити «вершкових», але то було надзвичайно мобільний колектив, який був сильний командно.

Депортіво – Мілан – 4:0 (сезон 2003/04)

Жалюгідний крах Мілана в протистоянні з Депортіво став хрестоматійним. Італійці легко здобули перемогу на Сан-Сіро (4:1) й самовпевнено поїхали до Галісії. Вони почувалися безпечно, адже раніше нікому в історії турніру не вдавалося відіграти дефіцит у три м'ячі.

Проте, через гординю мрії про кубок ЛЧ швидко перетворилися на попіл: Мілан «влетів» на Ріасорі з рахунком 4:0 і в розпачі поїхав додому думати, що з ними насправді трапилося.

Мальорка – Арсенал – 1:0 (сезон 2001/02)

Лондонському Арсеналу теж не чужі болючі поразки в Лізі чемпіонів. У 2001 році новачки ЛЧ з іспанської Мальорки зробили спекотним старт для «канонірів», а незграбний фол Ешлі Коула проти Альберта Луке з вилученням першого та пенальті призвели до поразки й проблем у турнірі.

Ситуація для Арсена Венгера погіршилась, коли його підопічні програли в Афінах Панатінаїкосу в жовтні. І лише перемога над іспанцями на старому Хайбері в грудні (3:1) дозволила їм пройти до другого групового етапу. Але вийти до наступної стадії вже не судилося, адже Арсенал разом із Ювентусом пропустив вперед леверкузенський Байєр і Депортіво.

Селтік – Барселона – 2:1 (сезон 2012/13)

Селтік Парк славиться своїми хрипкими ночами Ліги чемпіонів, але цей неймовірний результат «найатмосфернішу» атмосферу, оскільки команда Ніла Леннона з нічим відправила додому Мессі та Co. При цьому, «кельти» примудрилися перемогти з рекордно низьким відсотком володіння м'ячем – всього 16,4 %.

Глядачі побачили легендарний гол Тоні Уотта, який зробив рахунок 2:0 після дебютного м'яча Віктора Ваньями, а гол Мессі став лише втіхою гостей. Барса двічі вигравала турнір у попередні 4 роки, але оступилася в Глазго, незважаючи на те, що на поле вийшли Дані Алвеш, Хаві, Андрес Іньєста, Хав'єр Маскерано, Алексіс Санчес і Мессі.

Перемога дозволила хлопцям Леннона вийти до 1/8 фіналу (наразі востаннє в клубній історії), але їх перемога зрештою обернулася поразкою у дуелі з Ювентусом (загальний рахунок – 0:5). Але воно було того варте.

Барселона – Динамо – 0:4 (сезон 1997/98)

Коли в 1997 році жереб звів на груповій стадії Барселону та київське Динамо, то вся Європа комфортно присіла та почала занотовувати. Українська легенда Валерій Лобановський зібрав команду не тільки для того, щоб перевершити великі радянські зразки, які здобули рекордні 13 чемпіонських титулів СРСР, але й покласти око на кубок ЛЧ для себе.

Коли кияни здолали Барсу на Олімпійському в жовтні (3:0), то на Камп Ноу не надто засмутилися. Але тоді навіть у найгірших нічних жахах команда Луї ван Гала не бачила, що буде потім: хет-трик Шевченка ще в першому таймі матчу в Іспанії та спокійна перемога команди Лобановського з рахунком 4:0.

Лілль – Манчестер Юнайтед – 1:0 (сезон 2005/06)

Шок від поразки Манчестер Юнайтед у Ліллі в 2005 році усвідомили не відразу. Осмислення прийшло лише тоді, коли англійці втратили останні шанси на вихід із групи, «закріпилися» на дні квартету й попрощались із єврокубками. Найдивніше, що цей гол став єдиним для Лілля в шести матчах, а, отже, дозволив випередити Юнайтед і отримати втішний приз у вигляді спуску до Кубку УЄФА. Просто, це не ваш рік...

Брондбю – Баварія – 2:1 (сезон 1998/99)

У тому сезоні була симпатія до несамовитого європейського поступу Баварії. Але у вересні майбутній герой фіналу Уле Гуннар Сульшер ще лікувався від травми, а в Копенгагені була написана одна з найяскравіших сторінок в історії першого туру Ліги чемпіонів. Маркус Баббель відкрив рахунок і мюнхенці збирались спокійно довести матч до перемоги, однак голи на 88-й і 89-й хвилинах для данців (другий – чудовий індивідуальний м'яч Аллана Равна) допомогли здолати баварців і передати Алексу Фергюсону зручний план для вирішального поєдинку.

Інтер – Арсенал – 1:5 (сезон 2003/04)

Осінь 2003 року була складним періодом для Арсена Венгера в єврокубках. Його команда мала чудову серію без поразок в Англії, але відверто шкутильгала в Лізі чемпіонів. Інтер розбив «канонірів» на Хайбері (3:1), московський Локомотив спромігся на нульову нічию, а Динамо перемогло лондонців на заповненому київському Олімпійському.

Але все змінили два епізоди: пізній гол Ешлі Коула на Хайбері в матчі проти Динамо, а також життєво необхідна перемога на Джузеппе Меацца з п'ятьма забитими м'ячами та шоком для місцевих. 5:1 для Арсенала, й далі йдуть «каноніри» та Локомотив.

Монако – Реал – 3:1 (сезон 2003/04)

Зворотній бік перебування у статусі європейського гіганта в тому, що занадто часто доводиться засмучуватись через результат. Один із таких для мадридського Реала – повторний матч 1/4 фіналу ЛЧ проти Монако, хоча після першого поєдинку здавалося, що шлях до 10-го «вухатого» відкритий. Мадрид забив першим і довів загальний рахунок до неймовірних 5:2, але на другий тайм команди пішли за рівного рахунку: Жюлі вперше забив, а в другому таймі зробив це знову. Ще один м'яч до свого активу записав Фернандо Мор'єнтес, якого монегаски орендували якраз у «вершкових». Отже, сенсаційні 5:5 за сумою двох матчів і далі пішов Монако, оскільки забив більше на виїзді.