Ліга Європи. Тільки «Динамо» знає, як обігравати команди з Казахстану

Динамо Київ 19 Вересня, 16:37 1137
Ліга Європи. Тільки «Динамо» знає, як обігравати команди з Казахстану | 19-27
В історії взаємин України і Казахстану в єврокубках поки є тільки одна глава, написана за допомогою київського «Динамо».

Столичне Динамо - єдиний український клуб, який грав в єврокубках з суперником з Казахстану. Сталося це п'ять років тому, коли киян очолював Олег Блохін. У плей-офф раунді кваліфікації Ліги Європи в суперники дістався Актобе, який програв обидва матчі.

Загальний рахунок дуелі не викликає ніяких сумнівів в його справедливості - 8:3. Максимум, який вдався казахстанської команді - утримувати нічийний рахунок до першого голу динамівців. В Актобе - до 16-ї хвилини, в Києві - до 9-ї. А ще на своєму полі Актобе зумів зрівняти рахунок (автогол Бенуа Тремулінаса). Але рівновага протрималося ще чверть години.

Відзначимо, що матч у Києві проходив при порожніх трибунах Олімпійського. Таким було рішення відповідного комітету УЄФА. Покарання прийшло з формулюванням «за неодноразові прояви расизму серед фанатів на єврокубкових матчах Динамо». Дискваліфікація була розрахована на одну гру.

У наступних поєдинках (Генк, Тун, Рапід в групі) глядачі допускалися на арену. А з Валенсією в 1/16 фіналу довелося грати на нейтральному стадіоні на Кіпрі. На дворі була друга половина лютого 2014 року - фінальний і найдраматичніший етап революції в Києві ...

22 серпня 2013 року. Актобе - Динамо - 2:3

Голи: Тремулінас (37, автогол), Хайруллін (66) - Ярмоленко (16), Ідейє (52), Юнес Беланда (57).

Динамо: Шовковський - Віда, Хачеріді, Драгович, Тремулінас - Вукоєвич, Аруна - Ярмоленко (Гусєв, 67), Юнес Беланда (Безус, 86), Дуду (Ленс, 52) - Ідейє.

29 серпня 2013 року. Динамо - Актобе - 5:1

Голи: Ленс (9), Безус (30), Мбокані (36), Ідейє (52, з пенальті), Гусєв (73) - Гейнріх (37, з пенальті).

Динамо: Коваль - Гусєв (Віда, 76), Хачеріді, Драгович, Тремулінас - Вукоєвич, Велозу - Ярмоленко (Дуду, 46), Безус, Ленс - Мбокані (Ідейє, 46).