Футбол України 12 Жовтня, 16:02 787
Народження гегемона. 50 років тому «Динамо» перемогло «Спартак», щоб знову стати чемпіоном | 19-27
Рівно 50 років тому – 12 жовтня 1968 року – київське «Динамо» фактично гарантувало собі черговий чемпіонський титул, здолавши на переповненому Центральному стадіоні (нині НСК «Олімпійський») принципового та головного на той момент конкурента московський «Спартак».

Перед матчем 32-го туру «Динамо» випереджало москвичів на сім очок, тож «Спартак» не мав права на похибку. Однак команда Віктора Маслова була безжальною. Єдиний гол на 67-й хвилині в ворота Володимира Маслаченка провів Віктор Серебряніков.

«Динамо» збільшило свою перевагу в турнірній таблиці до дев’яти очок, а в 35-му турі – за три тури до завершення чемпіонату – офіційно захистило звання Чемпіона. Для київського клубу це була третя поспіль перемога в чемпіонаті СССР та четверта загалом. «Динамо» остаточно перервало гегемонію московських клубів та заклало фундамент свого рекорду – на момент розпаду Союзу саме кияни були найбільш титулованою командою чемпіонату (13 титулів).