Динамо Київ 12 Жовтня, 19:58 1070
Аналіз всіх голів першого кола УПЛ: динаміка, стиль, сильні та слабкі сторони команд  | 19-27
Завершилося перше коло першого етапу української Прем'єр-ліги. За допомогою даних InStat аналізуємо найважливіший показник – забиті та пропущені голи команд на цьому відрізку чемпіонату.

Забиті голи

Шахтар – абсолютний лідер за забитими голами. «Гірники» 30 разів розписалися у воротах суперників і вдвічі переважають найближчих конкурентів – 16 в Олександрії, 14 в Динамо та Олімпіка.

Динаміка забитих м'ячів дає змогу виділити декілька закономірностей:

1. Ворскла 45% голів забиває в останні 15 хвилин.

2. Шахтар ударно проводить кінцівку першого тайму – 9 з 30.

3. Олександрія вдвічі більше забиває по перерві, ніж до неї – 11 проти 5.

4. Десна найкраще розпочинає матчі – 4 голи у стартові 15 хвилин.

Карпати забивають з найбільшої відстані – в середньому гол від львівських футболістів прилітає з 12,7 метра. Що цікаво, на другому місці Динамо – 11,8 метра. Шахтар, який завжди любив розігрувати м'яч «до вірного», лише в середині рейтингу – 9,1 метра.

За тривалістю атак та кількістю передач в них команді Паулу Фонсеки немає рівних. В середньому гольова атака Шахтаря займає понад 37 секунд та складається з понад 14 передач. До порівняння показники головних конкурентів: результативні атаки Олександрії та Динамо тривають по 17 секунд і формуються з 5 передач.

Шахтар 63% своїх голів забив після позиційних атак (де фланги були явно менш ефективними за центр – 14 голів через центральну зону і 10 в сумі з двох флангів), 17% – після швидких випадів, а ще 20% – після стандартів.

Лідером за відсотком швидких атак несподівано став Маріуполь – 60%. Динамо, яке з Олександром Хацкевичем нібито сповідує таку філософію, довело до гола лише одну швидку атаку. Щоправда, тут потрібно враховувати, як проти киян грають суперники.

Найрезультативніша команда на стандартах – Олімпік (8 голів, з яких 4 після розіграшу штрафного). Кутових варто боятися у виконанні Олександрії та Шахтаря – по 4 забиті м'ячі.

Пропущені голи

За перше коло найбільше пропустив Арсенал-Київ – 20 голів. Найнадійніша оборона в Динамо – лише 4 рази «біло-сині» витягали м'яч з сітки власних воріт. Лідер чемпіонату Шахтар отримав 6 голів. Загалом тільки 4 команди мають плюсову різницю м'ячів: Шахтар, Динамо, Олександрія та Зоря.

Закономірності з динаміки пропущених м'ячів:

1. Карпати та ФК Львів найгірше проводять кінець матчу – по 6 голів за останні 15 хвилин.

2. Найбільше провалюється в другому таймі Десна – 12 (75%) м'ячів по перерві.

3. Арсенал-Київ жахливо діє в останні 15 хвилин першого тайму – 7 голів (стільки ж за весь другий тайм).

4. Динамо 75% м'ячів пропускає в першій половині зустрічі.

У ворота Арсенала-Київ голи в середньому залітають з найбільшої відстані – 11.3 метра. Натомість Динамо в середньому пропускає з 2.3 метра. Це ще один показник, який підтверджує, кому легше забити.

Зі стандартів найбільше отримують у ворота Карпати та Олімпік – по 8 голів. Донеччани найгірше грають у власних володіннях на кутових – 4 пропущені, а львів'яни на штрафних – 5 пропущених (2 прямими ударами).