Улюблена тактика Шевченка не працює у Прімері – унікальні дані, які здивують багатьох

Динамо Київ 15 Жовтня, 21:53 1636
Улюблена тактика Шевченка не працює у Прімері – унікальні дані, які здивують багатьох | 19-27
Збірна України під орудою Андрія Шевченка намагається грати з контролем м'яча, але провідні національні команди світу та клуби чемпіонату Іспанії досягають результату й іншим способом.

Чемпіонат світу 2018 був показовим у цьому плані, але тенденція поширюється навіть туди, де великий відсоток володіння возведений у культ. Тікі-така, якщо й не відмирає, то переживає дуже непростий період. Згадаймо, як в 1/8 фіналу останнього Мундіалю Уругвай бив Португалію, контролюючи м'яч менше 40% ігрового часу. У чвертьфіналі з французами команда Табареса мала краще володіння, але виглядала значно гірше і сіріше в нападі.

Майбутнього чемпіона Дешама звинувачували у пасивній грі, маючи суперзірок в атакувальній лінії. Однак зустріч плей-офф з Аргентиною також стала ідеальним зразком гри, в якій ти віддаєш ініціативу. Мессі та компанія тримали м'яч майже 60%, але програли без особливих шансів. Збірна Франції ще раз забила 4 голи вже у фіналі. Вгадайте, яке володіння було в їхніх суперників? Правильно, Хорватія вийшла на позначку 61%.

У матчі за 3-є місце Бельгія забила Англії 2 сухі м'ячі, хоча володіла ініціативою лише 43% часу. Проти Бразилії був аналогічний показникі також перемога. Натомість, коли з французами у півфіналі команда Мартінеса контролювала снаряд 60%, програла 0:1! Якщо візьмемо фіаско таких домінаторів, як Іспанії (75% і виліт в 1/8 від Росії) та Німеччини (71% у програному матчі корейцям, через який не вийшли з групи), зрозуміємо, що це вже не простий збіг.

Нинішній сезон Прімери дуже дивний. На топі таблиці Севілья, а гранди раз за разом втрачають очки. Однак є у ньому одна велика закономірність. Команди, які володіють м'ячем, програють відчутно частіше. Не важливо, Барселона це, Реал чи аутсайдери. В останньому перед міжнародною паузою турі 7 (СІМ!) матчів чемпіонаті Іспанії завершились перемогами команд, які віддали м'яч супернику. А лідери за володінням набрали аж 1 пункт на трьох: Атлетік (69%) і Реал Мадрид (70%) програли, Барселона (76%) зіграла внічию.

І це не момент одного дня. Це тенденція всього сезону Ла Ліги 2018/19. Тільки 24 матчі із 79-и виграли клуби, які переважали у контролі, а це якихось 30%. Натомість поразок ті, хто грає в домінування, зазнали більше – 30 або 38%. А кульмінацією цієї статистики є лідерство Севільї – унікальної команди в Європі. Лише колектив Пабло Мачіна очолює таблицю в топ-чемпіонаті, маючи негативний середній відсоток володіння м'ячем (49,11).

Барселона дуже нахвалялась своїми даними в матчі з Валенсією. Як писали каталонці на своєму офіційному сайті, вони «віддзеркалюють наш стиль». Гравці команди Вальверде віддали 988 пасів, з яких 899 точних (91%), утримували мяч 76% часу. За цей період барселонці 1142 рази контактували з м'ячем. Утім вигоду з цього отримали мізерну – команди обмінялись голами та очками.

У матчі проти Італії команда Андрія Шевченка чи не вперше за його каденції відверто відійшла від володіння м'ячем. Просто випадковість, пов'язана із силою суперника і відсутність травмованого Ярмоленка, чи свідомий крок? Вийшло дуже навіть непогано, хоча італійці створили більше якісних гольових моментів. Очікують, що гра Україна – Чехія має бути іншою. Ми знову, радше за все, спробуємо контролювати м'яч, а суперник на полі Словаччини вже продемонстрував, що може забивати 2 голи і з 38-відсотковим володінням, цілком комфортно почуваючись у ролі другого номера.

Харківська зустріч покаже, чи не наступлять «синьо-жовті» на свої фірмові граблі з попереднього відбору: коли повністю домінували над Ісландією у володінні м'ячем (65% і 62%) чи просто переважали над Хорватією (54%), проте набрали в тих матчах лише 1 бал. А можливо, дійсно Шевченку вдалось знайти той баланс між контролем, гостротою позиційних атак і контргрою (своєю та суперника), який приведе до позитивного результату і такого близького виходу в елітний дивізіон Ліги націй?