16/10/2018 23:42 1957

Україна перемогла Чехію та першою достроково вийшла в елітний дивізіон Ліги націй

Чехи активно почали, але перший удар був за нами.

Яремчук відліпився від захисника, але не дуже вдало пробив головою. Та ж награна комбінація з навісом з лівого флангу пройшла після фінта і подачі Коноплянки. Яремчук випередив голкіпера Вердера Павленку, але пробив вище порожніх воріт. Захисник Трабзонспора Філіп Новак з відчаю бахнув здалеку і не дуже влучно. Чехи показали націленість на удари за першої ж нагоди.

Коноплянка перемістився на правий край і знову подав. Яремчук виграв силову боротьбу, однак і тут не влучив у ворота. Ракицький з Маліновським провалились під високим пресингом суперника, і гості миттєво завдали потужного удару (хавбек турецького Касимпаша Давід Павелка) – Пятов у стрибку перевів на кутовий. Момент за моментом в обох команд на 15-й хвилині. Шика залишили на самоті в центрі штрафного, однак форвард Роми занадто слабко і по центру пробив головою. Марлос запоров контру 3 в 2, і, як наслідок, Янкто вийшов віч-на-віч з голкіпером. Капітан збірної України і тут врятував.

Станом на 25-у хвилину рахунок за прицільними ударами 0:4 на користь Чехії, хоча гості володіли м'ячем лише 45% часу. Воно й не дивно. Команда Шевченко чомусь регулярно обирала не зовсім ефективні варіанти з подачами замість більш комбінаційного розіграшу чи ударів. Лише на 33-й пройшла наша контратака і перший удар у площину. Марлос вибіг з м'ячем, створив простір для Коноплянки, а Євген, обігравши опонента один в один, пробив у Павленку.

Маліновський наважився на перспективний удар здалеку – було близько, проте снаряд не залетів. А ось на 43-й пройшло. Ярмоленко, здавалось, загальмував непогану атаку, але тут Яремчук відкинув під удар Маліновському, і Руслан забив у другому матчі поспіль. Українська гармата з Генка!

Чехи після перерви почали вдаватись до ударів з-за меж штрафного. Якщо постріл Шика не таїв небезпеки, то Павелка знову відправив Пятова летіти убік дев'ятки, і воротар Шахтаря вкотре врятував нашу команду. Ярмоленко після обіграшу з Марлосом уже переграв воротаря, але заплутався у власних ногах і не зумів пробити. Андрій у розпачі буцнув м'яч вгору – пощастило, що литовський суддя пробачив і не виписав жовту картку.

Шевченко на 69-й замінив Коноплянку на Циганкова. Євген по перерві був не такий активний, і це досить логічне рішення. Ярмоленко вийшов на ударну позицію у чужому штрафному, проте знову м'яч звалився з ноги. Степаненко відрився під класний пас Ракицького, але в Тараса також не вийшов удар з льоту. На 76-й хвилині круту контру після пасу Ярмоленка зобов'язаний був завершувати голом Циганков – голкіпер чехів виграв дуель тет-а-тет. Покарати могли дуже швидко, та Змргал, який вийшов на заміну, не зумів прошити Пятова.

Україна, незалежно від останнього матчу проти Словаччини, за тур до кінця виграє свою групу у другому дивізіоні та проходить в елітний, де зібрані 12 найкращих збірних Європи. Причому зробили наші хлопці це найшвидше з усіх у своїй Лізі B. Якщо, раптом, команда Шевченка провалить відбір до Євро-2020, зможе пробитись у фінальну частину через плей-офф, де зіграють 4 переможці гру другого дивізіону Ліги націй.