Віктор Хлус: «Шапаренко та Миколенко стають лідерами «Динамо»

Футбол України 10 Листопада, 17:18 1576
Віктор Хлус: «Шапаренко та Миколенко стають лідерами «Динамо» | 19-27
​Колишній форвард «Динамо» Віктор Хлус оцінив гру киян в поєдинку четвертого туру Ліги Європи проти французького «Ренна». «Біло-сині» виграли з рахунком 3:1 і суттєво збільшили свої шанси вийти в плей-офф.

«Можна сказати - це одна з найкращих ігор киян у цьому сезоні. Але ж багато хто до початку матчу був налаштований песимістично щодо «Динамо». Проте біло-сині просто зім'яли «Ренн». Хоча французи в домашньому поєдинку виглядали дуже сильно, особливо в другому таймі, коли також «затоптали» динамівців. Але в Києві ми побачили зовсім іншу команду: безпорадну, повільну, яка не вміє грати на швидкостях, з великими проблемами в обороні. Найкращий тому приклад - гол Шапаренка, який виграв у потужного Ньямсі м'яч біля бровки і завдав чудового удару. Здавалося, що захисник спокійно контролює м'яч, але його інертність і повільність дозволили Миколі створити момент.

Але слабка гра «Ренна» має свою причину - «Динамо» не дало жодних шансів французам. Коли команда включала швидкості, то «Ренн» не знав, куди і за ким бігти. Приємно був здивований, що «біло-сині» рівно зіграли два тайми, пресингуючи, нагнітаючи, не даючи дихати суперникові. А це говорить про хорошу функціональну готовність команди, яка змогла тримати такий темп протягом усього поєдинку.
Кияни застосували «плаваючу» тактику. Коли потрібно - пресингували на чужій половині поля, а при необхідності відходили назад, готуючи плацдарм для швидких контратак. За рахунок контролю і швидкого пасу динамівці проходили центр поля, що дозволяло їм постійно створювати тиск на чужі ворота. До того ж команда Хацкевича не дозволила нічого створити супернику біля своїх воріт, за винятком моменту на 55-й хвилині, коли виручив Бойко.

Порадували своєю зрілою грою молоді Шапаренко та Миколенко, які стають не просто гравцями основного складу, а лідерами команди. З такими гравцями у «Динамо» є хороші шанси на майбутнє».

Наступний свій матч «Динамо» зіграє в неділю, 11 листопада. Суперником біло-синіх буде «Маріуполь». Початок гри о 17:00.