Футбол України 12 Листопада, 17:59 1498
Наші за кордоном: Мілевський в тумані, Лунін дебютує в Прімері, Зінченко знайомить Усика із зірками «Манчестер Сіті» | 19-27
«Футбол 24» традиційно знайомить із найсвіжішими новинами з життя українських футболістів у національних першостях Європи.

У частині європейських чемпіонатів ці вихідні стали визначальними. Відтак, сміливо можемо вітати із чемпіонством в Естонії Андрія Марковича, а також трохи засмутитися через програні гонки бомбардирів у Казахстані, Латвії та Естонії. Ще одна ложка дьогтю – несподівана поразка Ференцвароша Сергія Реброва та Івана Петряка від останньої команди угорської ліги, де виступає Юрій Габовда.

Крім того, вітаємо з дебютом Андрія Луніна (мабуть, хотілося, щоб він був менш спонтанним), відзначаємо прогрес Едуарда Соболя, якісний футбол від Євгена Шахова, вихід у старті Артема Мілевського, хороший екзамен для Олександра Кучера та захоплюємося розбірками у Бельгії та Білорусі, де ключовими дійовими особами були наші земляки. Проте це далеко не все, що приготував нам минулий уік-енд. Було по-справжньому цікаво!

Англія

Олександр Зінченко у заявку на манчестерське дербі не потрапив, зате познайомив Олександра Усика зі своїми партнерами.

Іспанія

Андрій Лунін доволі незвично дебютував у Прімері. В поєдинку Леганеса проти Жирони (0:0) українцю довелося вступати в гру на 86-й хвилині після травми конкурента Пічу Куельяра.

Луго Василя Кравця знову не переміг – українець відіграв весь матч, а його команда вдома поступилася Алькоркону (0:1).

У неділю Роман Зозуля відіграв 90 хвилин у безгольовому протистоянні Тенеріфе-Альбасете.

Німеччина

Євген Коноплянка двічі за тиждень опинявся на лавці запасних. У Лізі чемпіонів проти Галатасараю (2:0) українець на поле не виходив, а от в Бундеслізі вступив у гру проти Айнтрахта на 54-й хвилині, коли команди голів ще не забивали. Після цього гельзенкірхенці пропустили тричі і програли у Франкфурті 0:3.

Борис Тащи провів весь матч за Дуйсбург, а його команда на виїзді розійшлася миром із Зандхаузеном (0:0). Українець запам’ятався лише тим, що заробив на собі жовту картку для суперника.

Франція

Пилип Будківський з лави запасних спостерігав за тим, як його Сошо у матчі-трилері програв Гавру (2:3).

Бельгія

Роман Безус повернувся на поле після травми і вже на 13-й хвилині гри проти Ейпена віддав гольову передачу.

Екс-гравець Ворскли також взяв участь у другій гольовій атаці своєї команди. Українець був замінений на 68-й хвилині, коли його Сент-Трюйден перемагав 3:1. До кінця зустрічі команда Безуса забила ще раз.

Руслан Маліновський отримав жовту картку у грі з Ексельсіором, відіграв весь поєдинок, проте його Генк розійшовся миром із суперником (0:0). Трохи раніше в Лізі Європи Генк також зіграв внічию з Бешикташем (1:1), а Маліновський відбігав 60 хвилин.

Євген Макаренко, Роман Яремчук та Ігор Пластун зустрілися в протистоянні Андрелехта і Гента (2:0). Кожен з наших відзначився по-своєму: Макаренко віддав гольову передачу і провів класний матч, Пластун отримав вилучення на останній хвилині зустрічі через те, що намагався не дозволити супернику вийти віч-на-віч з голкіпером, а Яремчук при рахунку 0:1 влучив у хрестовину.

Дубль Дьємерсі Мбокані допоміг Антверпену святкувати перемогу над Остенде (2:0). Єгор Назарина відіграв весь матч і долучився до першої гольової атаки своєї команди.

Мбокані – зліва, Назарина - справа

Туреччина

Олександр Кучер вперше в сезоні вийшов у старті Кайсеріспора на протистояння з Галатасараєм (0:3). Господарі грали в доволі авантюрний футбол, а лінія захисту Кайсеріспора інколи знаходилася в районі центрального кола. Незважаючи на три пропущені голи, Кучер відвертих помилок не допускав. Тільки в епізоді з першим голом (на фото) Олександр дозволив пробити по воротах супернику, після чого Галатасарай відправив м’яч у сітку завдяки добиванню.

Коньяспор обіграв Анкарагюджю (2:0), а Євген Опанасенко з’явився на полі на 64-й хвилині, коли його команда володіла перевагою в один м’яч.

Олександр Гладкий провів 14 хвилин у матчі Різеспора та Істанбул Башакшехір (1:2). Після виходу українця на поле Різеспор забив, щоправда, без участі нашого бомбардира.

Сергій Рибалка в понеділок був замінений на 90-й хвилині матчу з Коньяспором (0:0), а на вихідних провів на лаві запасних матч Бешикташ-Сівасспор (1:2).

Греція

Вперше у заявку ПАС Яніна потрапив вихованець Динамо Владислав Наумець. Його команда поступилася на виїзді Ларісі (0:2), а на 83-й хвилині гру рятувати вийшов Орест Кузик. На жаль, українцю змінити хід подій на полі не вдалося.

Дмитро Чигринський на тижні відіграв 90 хвилин у матчі Ліги чемпіонів проти Баварії (0:2), а на вихідних не потрапив у заявку на гру з Атромітосом. АЕК знову програв 0:2.

Євген Шахов та Євген Хачеріді допомогли ПАОКу перемогти Панаітолікос (2:1). Перший відіграв 72 хвилини, а Хачеріді з’явився на полі на заключні 5 хвилин. Шахов долучився до обох голів – спочатку відпасував на правий фланг на Дімітріса Лімніоса, який навісив у штрафний майданчик на Александара Прійовіча. В другому епізоді Євген потужно пробив, м’яч влучив у воротаря і перекладину, а далі було добивання від Чуби Акпома у майже порожні ворота.

Чехія

Тарас Качараба за тиждень зіграв 180 хвилин, а його Слован двічі мінімально переміг 1:0. Спочатку Младу Болеслав, а потім Словацко.

У четвер Едуард Соболь вийшов у старті Яблонця на матч з Астаною (1:2) і був замінений на 72-й хвилині.

На вихідних Соболь знову з’явився з перших хвилин у двобої з Богеміансом (3:1) і відіграв 74 хвилини. В дебютному матчі в чеському чемпіонаті Едуард відзначився заробленим пенальті. Вже на 10-й хвилині український захисник прокидав собі м’яч на хід у штрафному майданчику, а суперник зіграв рукою. Пенальті успішно реалізував Міхал Травнік.

Данія

Мідтьюланд розтрощив Вайле (5:0), Владіс-Еммерсон Іллой-Айєт спостерігав за цим із лави запасних, а Владлен Юрченко в заявку не потрапив.

Юрій Яковенко вийшов на 68-й хвилині у матчі Оденсе-Есб’єрг за рахунку 1:1. За відведений час українець отримав жовту картку, а його команда пропустила гол на третій компенсованій хвилині і програла 1:2.

Сербія

Раднічки у дивному матчі перемогли Пролетер (2:1), а наш Тарас Бондаренко провів на полі весь поєдинок.

Македонія

Вардар сенсаційно поступився останній команді ліги Шкупі (0:1) і втратив лідерство. Євген Новак провів на полі весь поєдинок.

Хорватія

Осієк без Дмитра Льопи обіграв Славен Копрівніцу (2:0).

Словаччина

Продовжує отримувати всього мало практики наш Станіслав Біленький. Цього разу екс-гравець Олімпіка вийшов на поле на 88-й хвилині матчу проти Ружомберока. На той момент його ДАК вів у рахунку 1:0 – двобій так і закінчився.

Данило Бескоровайний допоміг перемогти Земпліну – українець відбігав весь матч проти Спартака з Трнави (1:0).

Трилер між Нітрою та Слованом завершився перемогою команди Артема Сухоцького, який відіграв весь матч (2:1). По перерві у складі Нітри з’явився Ілля Чередниченко, а його команда тут же забила. Гра запам’яталася трьома вилученнями і тим, що фанати Слована жбурнули пивом у футболіста Нітри. Наш Чередниченко першим взявся заспокоювати братиславських бешкетників.

Угорщина

Тур в чемпіонаті Угорщини ознаменувався гучною сенсацією за участю українців. Остання команда ліги Халадаш з Юрієм Габовдою приймала лідера першості Ференцварош Сергія Реброва та Івана Петряка. Битва завершилася прозаїчно – арбітр призначив по пенальті у ворота кожної з команд. Краще своїм шансом скористався аутсайдер. Ні Петряк, ні Габовда участі в ключових епізодах не брали, проте Юрій отримав жовту картку за надмірні апеляції, коли на 78-й хвилині суддя призначав пенальті у ворота його команди.

Габовда і Петряк в лівій частині кадру

Сергій Шестаков допоміг своєму Дьошдьору здолати Дебрецен (1:0), у воротах якого стояв Олександр Надь. Обидва провели по 90 хвилин. У ворота Надя влетів шалений м’яч, з яким впоратися було надзвичайно складно. Зрештою, наш голкіпер трохи задалеко вийшов із рамки.

У старті Кішварди вийшов Артем Мілевський і долучився до забитого голу у ворота Уйпешта (про це пише офіційний сайт Кішварди). Розгледіти що-небудь на відео вкрай важко - матч проходив у шаленому тумані і до останнього перебував під загрозою зриву.

Уйпешт відповів чотирма голами і тріумфував 4:1. Мілевського замінили на 71-й хвилині при рахунку 1:2, а на 79-й хвилині на полі з’явився Богдан Мельник.

Артем Кичак та Євген Селін відіграли весь матч за МТК, який з великими труднощами здолав Академію Пушкаша (3:2).

Шандор Вайда відіграв 89 хвилин за Мезакьовешд і допоміг перемогти Відеотон (1:0).

Польща

Олексій Дитятьєв відіграв весь матч проти Лехії, проте його Краковія програла. Все вирішив єдиний гол, пропущений наприкінці зустрічі. Безпосередньої вини українця у цьому голі немає, хоча загалом вся оборона клубу з Кракова зіграла в цьому епізоді жахливо.

Після видатного матчу у минулому турі Антон Каніболоцький пропустив чотири голи від Арки. Захисники Медзі дозволяли футболістам з Гдині розстрілювати свого воротаря з різних позицій. Незважаючи на 0:4, звинувачувати українця у пропущених голах не варто. Єдина похибка – епізод з четвертим пропущеним голом, коли Антон зіграв не ідеально під час подачі від кутового.

Володимир Костевич відіграв 90 хвилин проти Ягеллонії (2:2) і отримав непогані оцінки від польської преси. Безпосередньої участі в голах не брав, проте в моменті з другим пропущеним голом міг зіграти надійніше.

Білорусь

В п’ятницю Городея здолала брестське Динамо (1:0), за яке по 90 хвилин зіграли Олександр Нойок та Олексій Хобленко.

В двобої Іслочі та Вітебська по 90 хвилин провели троє українців – команда Михайла Калугіна програла колективу Артема Старгородського та Олега Карамушки.

Неман вдома зіграв внічию зі Смолевичами (1:1), у складі яких від дзвінка до дзвінка відіграли Сергій Рожок та Олександр Каплієнко. Вихованець запорізького Металурга класно виконав штрафний і віддав гольову передачу на партнера.

Пас Олександра на 01:20

Могильовський Дніпро Сергія Літовченка попрощався з елітним дивізіоном і поступився – цього разу Торпедо (0:3). У складі дніпрян 80 хвилин відіграв Андрій Деркач.

Зустріч Торпедо-БелАЗу та Луча завершилася без голів, а на лаві запасних опинилися Богдан Мишенко, Дмитро Юсов та Денис Шеліхов. Тренери випустили на заключні 25 хвилин зустрічі лише Мишенка.

Аж семеро українців вийшли на матч Гомель-Мінськ (0:2). Не дивно, що ключову роль у цьому протистоянні відіграли саме наші земляки. Спочатку на 76-й хвилині Владислав Насібулін відкрив рахунок, а на 87-й Євген Бохашвілі його подвоїв з пенальті. За гостей усі 90 хвилин також відбігав Олександр Васильєв. У складі Гомеля провели весь поєдинок Сергій Шаповал, Дмитро Терещенко та Бадрі Акубардія, а Олександр Батищев був замінений на 83-й хвилині.

Старт епізодів з українськими голами на 05:55

Казахстан

В останньому турі чемпіонату Казахстану Кайрат та карагандинський Шахтар сильнішого не виявили (0:0). За гостей 90 хвилин провів Євген Ткачук, а у складі алматинців відразу по перерві вийшов Адерінсола Есеола, який із 17 голами (9 за Кайрат, 8 за Акжайик) фінішував на другій сходинці у списку бомбардирів ліги. Ця нічия дозволила Шахтарю врятуватися від вильоту з КПЛ. У липні гірників очолив Ніколай Костов, якому допомагає молодий український наставник Кирило Нестеренко.

Тобол розгромив Кизил-Жар (3:0), завоював бронзові медалі і відправив суперника у нижчий дивізіон. Дмитро Непогодов розпочав матч із заміни, однак вступив у гру на 46-й хвилині. Весь матч за гостей провів Максим Драченко, а Олександр Стеценко був замінений в перерві.

Ордабаси мінімально здолали Атирау і посіли четверту сходинку, а екс-гравці Чорноморця Кирило Ковальчук та Різван Аблітаров відіграли по 90 хвилин один проти одного.

Актобе вдома програло Кайсару (0:2), а наш Володимир Аржанов за переможців відіграв 62 хвилини.

В останньому турі в еліті Акжайик Сергія Зайцева знову зазнав поразки. Євген Боровик, Сергій Басов та Андрій Ткачук відіграли весь поєдинок, проте Жетису вдалося перемогти 3:1. В Боровика вже звично було багато роботи і язик не повернеться звинувачувати його у пропущених голах.

Кіпр

Ерміс перервав свою 6-матчеву програшну серію. Команда з Арадіппу до перерви тричі забила Пафосу і перемогла 3:0. Ярослав Мартинюк відіграв весь матч і записав на свій рахунок третій гол Ерміса, реалізувавши пенальті.

Гол Ярослава на 02:10

Євген Павлов у понеділок відіграв 90 хвилин і отримав жовту картку в двобої з Неа Саламіс (0:1), а на вихідних просидів весь поєдинок Докса-Омонія (1:2) на лаві запасних.

Болгарія

Верея вдома програла Етару (0:1), а наш Денис Васильєв відіграв весь поєдинок. Господарі захищалися протягом всього матчу, проте не вистояли, пропустивши за 6 хвилин до завершення зустрічі.

Молдова

Богдан Бойчук та Владислав Краєв вийшли в старті Динамо-Авто та допомогли обіграти Петрокуб (1:0).

Весь матч за Зорю із Бельц провів Олег Єрмак – його команда зіграла внічию зі Сфинтул Георге (1:1). Українець виконав штрафний, після чого м’яч політав по штрафному майданчику і таки влетів у ворота від ноги гравця гостей. Олег традиційно був активним, однак саме через його фланг Сфинтул Георге зрівняв рахунок.

Шериф програв Зімбру 0:1, проте Андрія Блізніченка все ще не було у заявці новоспеченого чемпіона.

Азербайджан

Дмитро Безотосний знову спостерігав за грою Габали з лавки запасних – його конкурент Агіль Мамедов пропустив тричі від Карабаха.

Віталій Квашук розпочав матч Сабах-Сабаїл (0:4) зі старту, однак був замінений в перерві, коли його команда пропустила двічі. Перша гольова атака гостей розпочалася з втрати м’яча українського футболіста.

65 хвилин за Нефтчі відбігав Кирило Петров. Українець йшов з поля, коли його команда мінімально перемагала. Матч завершився внічию 2:2.

Вірменія

Пюнік на виїзді обіграв Лорі (1:0), а за переможців весь поєдинок відбігав Максим Трусевич. У складі господарів вперше в заявку потрапив 20-річний кіпер Данило Рябенко. У гру він вступив лише номінально, коли у середині другого тайму на полі спалахнула бійка, участь в якій брали обидві лави запасних.

Олександр Тупчієнко зіграв 90 хвилин за Арцах, який розійшовся миром із Алашкертом (0:0).

Грузія

Діла приймала Колхеті і долю цього протистояння вирішив один гол. Приємно, що на 87-й хвилині черговий результативний удар на свій рахунок записав наш Микола Ковталюк.

Гол Миколи на 02:01:40

Українець продовжує набирати форму після травми, що не впливає на його результативність. Ковталюк продовжує боротьбу за звання найкращого бомбардира (як на зло, хет-трик у цьому турі оформив екс-гравець Маріуполя Георгій Габедава, який виступає за Чіхуру і відірвався від Ковталюка на три голи). За Колхеті весь матч провів Станіслав Причиненко. Кримчанин отримав жовту картку.

Тбіліське Динамо вдома було розгромлене Чіхурою (1:4). Наш Дмитро Іванісеня провів весь матч, проте до активу його записати не може. Чимало проблем флагмана грузинського футболу прийшли саме з опорної зони, за яку відповідає уродженець Кривого Рогу.

Самтредіа вдома зазнав неймовірної поразки – кутаїське Торпедо не помітило опонента – 8:0. Відразу по перерві на полі з’явився Ігор Кошман (за рахунку 0:3), а весь матч за тріумфаторів зіграв Олександр Азацький.

Латвія

Вже у статусі чемпіона Рига Віктора Скрипника приймала Спартак з Юрмали і подарувала вболівальникам феєрію – 4:4.

На рахунку нашого Володимира Баєнка 90 хвилин, жовта картка і забитий гол.

Гол Володимира на 01:26:30

Вентспілс розгромив Метту (4:1), Артема Філімонова та Гіулі Манджгаладзе у заявці не було, зате їхня команда здобула срібні медалі чемпіонату Латвії.

Бронзу виборола РФШ Максима Марусича, який в останньому турі програв титул найкращого бомбардира ліги. Нападник чемпіонської Риги Дарко Лемаїч оформив хет-трик у вище згадуваному матчі зі Спартаком і випередив українця на один гол. Марусич відіграв 90 хвилин проти Лієпаї, проте його команда поступилася 0:1. Справжня драма екс-гравця Ворскли і Карпат.

Литва

У середу зустрічалися перша та остання команди ліги – Атлантас був розгромлений Судувою (0:6), а наш Богдан Мицик провів на полі весь поєдинок. Переможці достроково стали чемпіонами Литви і у ворота суперника могли забивати надзвичайно багато. Рахунок міг бути двозначним, якби не фарт і дії голкіпера у рамці, що нагадували старання білки в колесі.

На вихідних Атлантас знову присоромили – Тракай переміг на виїзді 1:5. В останньому матчі сезону Мицик відбігав усі 90 хвилин.

Денис Підручний відіграв весь матч за Стумбрас, який на виїзді переміг Кауно Жальгіріс (2:1). Українець в епізоді з пропущеним голом зіграв не найкращим чином і дозволив супернику пробити по воротах. Для гравця юнацької збірної України це був дебютний матч у стартовому складі своєї команди.

Естонія

Сенсації у Meistriliiga не сталося. Нимме Калью потрібно було перемогти вдома Транс і це означало, що команда Андрія Марковича завоює золоті медалі чемпіонату Естонії. Українець провів весь поєдинок і допоміг обіграти суперника з рахунком 4:1.

Після гри вихованець Карпат скуштував шампанського (не факт) з чемпіонського кубка. Варто зауважити, що українець став четвертим футболістом у складі чемпіона за кількістю зіграних хвилин.

Тріо українців: Роман Дебелко, Юрій Ткачук та Ігор Жураховський вийшло у старті Левадії на матч з Флорою. Їм потрібно було сподіватися лише на поразку Нимме Калью і перемагати другу команду чемпіонату Флору. На перший тайм Левадія пішла, поступаючись 0:1, а це означало, що Дебелко і компанія фінішують тільки третіми. Однак спочатку Левадія зрівняла рахунок, що сильно потішило Дебелка та Ткачука,

а потім вийшла вперед. На 87-й хвилині Дебелко пробив головою у штангу, а його партнеру Кирилу Нестерову нічого не залишалося, як відправити у ворота «срібний» гол. Матч завершувався штовханиною і вилученням на 90+5 хвилині Дебелка.

Уродженець Івано-Франківщини посів третю сходинку у гонці бомбардирів. У переможця перегонів Ліліу – 31 результативний постріл. Однак варто зауважити, що бразилець за сезон реалізував 5 пенальті. Грузин Бегларішвілі, другий у гонці, заніс до свого активу 30 голів, але 10(!) з них були забиті з пенальті. Не зайвим буде наголосити, що наш Дебелко жодного голу з пенальті не забивав.

Щоб завершити з усіма лауреатами, слід згадати і про досягнення Юрія Ткачука. Уродженець Буковини до срібних медалей додав статус найбільш недисциплінованого гравця ліги – 15 жовтих карток і одне вилучення.