У нинішньому складі Динамо не так багато європейських легіонерів. Всі вони – пристойного рівня, майже кожен захищає кольори своїх національних збірних. Віце-чемпіон світу Йосип Піварич відновлюється після травми, а Міккел Дуелунд поїхав у молодіжну збірну Данії лише зустрітися з партнерами – він повернеться на поле через декілька тижнів.
Три іноземні гравці основного складу київського клубу отримали виклик у збірні на перші матчі кваліфікації до Євро-2020: правий захисник Томаш Кенджора, центральний захисник Тамаш Кадар і вінгер Беньямін Вербич. Розповідаємо, як вони відіграли протягом міжнародної паузи.
Тамаш Кадар – Угорщина
2 матчі без замін – майже 194 хвилини ігрового часу (3 очки)
Словаччина – Угорщина – 2:0 (21.03.2019)
Угорська збірна діяла за схемою з п'ятьма захисниками, де Кадар отримав роль лівого центрбека. В обох пропущених голах недопрацювала вся оборона Марко Россі, але є
Кадару знову багато доводилося працювати на оборону: виконав 12 відборів і підбирань, 4 рази перехоплював м'яч, але виграв лише 25% захисних дуелей (2 з 8). Загальна успішність дій Тамаша, у порівнянні з попереднім матчем, була вищою – 68% проти 63%.
Дії Кадара проти Угорщини:
Знову став одним із найбільш залучених гравців у білд-ап Угорщини – 41 передача з точністю 83% (майже половина вперед). 8 з них були спрямовані в останню третину поля, 5 таких досягли цілі. Віддав 4 паси у чужий штрафний майданчик, але лише 1 виявився точним. Єдина подача полетіла в молоко.
Карта передач Кадара проти Угорщини:
Томаш Кенджора – Польща
2 матчі без замін – 189 хвилин ігрового часу (6 очок)
Австрія – Польща – 0:1 (21.03.2019)
Збірна Польщі привезла виїзну перемогу з Австрії, де суперник більше загострював. Левова частка атак господарів пройшла через фланг Кенджори – там діяв лідер австрійців Давід Алаба. Не можна сказати, що Томаш його стримав. Футболіст Баварії завдав 4 ударів по воротах і 8 разів прострілював у штрафний майданчик поляків – більшість цих дій з зони відповідальності «динамівця». 2 його помилки безпосередньо призвели до ударів по воротах, в небезпечних моментах він не встигав накрити Арнаутовіча та Забітцера.
Кенджора виграв лише 3 захисні дуелі з 19, а також 1 з 3 верхових. Працювати на оборону доводилося дуже багато, і в кількісних показниках Томаш став найкращим у команді: перехоплення – 11, вибивання – 6. Також оформив 8 разів відборів і підбирань.
Дії Кенджори проти Австрії:
У таких умовах допомога атаці від Томаша була невеликою. Однак відзначимо, що фактично весь правий фланг перебував у розпорядженні Кенджори – жоден гравець збірної Польщі не концентрувався на позиції правого вінгера.
«Динамівець» виконав 26 передач з точністю 67%. Майже третину відправив у фінальну третину поля – 8. Тільки 1 дальній пас з 8 дійшов до партнера, але 2 передачі з 3 у чужий штрафний майданчик були влучними. У першому таймі після кутового Кенджора головою скинув Гліку під удар – небезпечним цей епізод ніяк не назвеш.
Карта передач Кенджори проти Австрії:
Втім, у підсумку захисник Динамо став одним з героїв зустрічі. Томаш прийшов у володіння австрійців на подачу корнера і, вигравши відскок, пробив по воротах. Голкіпер не дуже добре впорався з цим ударом, що дало змогу Пйонтеку проштовхнути м'яч у сітку. За сукупністю всіх дій статистичний портал SofaScore назвав Кенджору найкращим гравцем зустрічі.
Польща – Латвія – 2:0 (24.03.2019)
Другий матч видався значно легшим для Томаша – суперник створював у рази менше проблем. Кенджора напрацював на 5 перехоплень, 1 вибивання та 9 відборів і підбирань. Втім, він виграв лише 1 захисну дуель з 9 (11%), що контрастує навіть з посереднім показником польського фулбека в поточній УПЛ (23%). Цього разу загальна успішність дій склала 63% – проти 35% з австрійцями.
Дії Кенджори проти Латвії:
Томаш регулярно з'являвся в атаці. Віддав 57 передач з точністю 84%. Щоправда, відсоток пасів вперед не вражає – 37%. 5 з 8 дальніх передач були влучними. Половина кросів (2 з 4) знайшли адресатів – м'яч отримував Лєвандовскі. Роберт в обох випадках завершив епізод ударом (в сумі на 0.12xA для Кенджори): стійка та блок.
Карта передач Кенджори проти Латвії:
Беньямін Вербич – Словенія
2 матчі з замінами наприкінці – 174 хвилини ігрового часу (2 очки)
Ізраїль – Словенія – 1:1 (21.03.2019)
Словенці володіли ініціативою, створили відчутно більше моментів, але привезли тільки нічию. Одним із найпомітніших в атаці серед гостей був Вербич. Вінгер Динамо завдав 3 ударів по воротах Ізраїлю (2 в площину), які потягнули на 0.31xG. У першому таймі вистрелив з лінії штрафного майданчика прямо в руки голкіперу, а по перерві класно справа вирвався на оперативний простір, отримав вчасну передачу, але не переграв у ближньому бою воротаря.
Удари Вербича по воротах Ізраїлю:
Беньямін грав без чіткої прив'язки до лівого флангу, хоча в Динамо він зазвичай відповідає за ліву бровку. На полі Ізраїлю Вербич не просто часто зміщувався на протилежний край, а й активно зустрічався з м'ячем у центрі поля. У цьому матчі в його функції входила побудова атак, підігравання партнерам, підготовчі передачі далеко від чужих воріт.
Тут дії Вербича спрямовувалися головним чином не на завершення епізодів, як ми звикли в УПЛ. Він здійснив 28 передач, з яких лише 1 в останню третину (неточна). Двічі знайшов партнерів у штрафному майданчику. Водночас 43% пасів йшли назад.
Карта передач Вербича проти Ізраїлю:
Виграв 4 атакувальні дуелі з 7. Багато рухався по полю, 5 разів повертав м'яч збірній Словенії, двічі перехоплював його у суперників. Загальна успішність дій склала 61%.
Дії Вербича проти Ізраїлю:
Словенія – Північна Македонія – 1:1 (24.03.2019)
Якщо нічию з Ізраїлем можна було сприймати більш-менш прийнятним результатом, то домашня мирова проти Північної Македонії – явна невдача для словенців. Про це свідчить і статистика, де господарі переважали суперника за ключовими показниками вдвічі. Вербич у цьому поєдинку вже не розпилювався, а зосередився виключно на лівому фланзі та періодичних зміщеннях в центр.
Дії Вербича проти Північної Македонії:
Цікаво, що це принесло Словенії більше користі. Беньямін розігнав результативну атаку та приймав важливі рішення ще в декількох епізодах. 5 з 6 спроб дриблінгу «динамівця» завершилися вдало (проти Ізраїлю була одна – невдала), завдяки чому він вигравав дуелі один в один (13 успішних єдиноборств у атаці з 20), а його команда отримувала перевагу.
Дриблінг Вербича проти Північної Македонії:
Проти балканців назад пасував вже тільки в 29% ситуацій. Виконав 31 передачу, точність – 90%. Одне з двох дальніх переведень було успішним. Одного разу безпосередньо віддав під удар партнеру (заблокували) після сольного проходу.
Карта передач Вербича проти Північної Македонії:
Рейди Вербича на швидкості становили серйозну загрозу балканцям. По перерві він прорвався через центр і неточно пробив у сторону воріт. А в першому таймі ледь не опинився на побаченні з воротарем, відкрившись під розрізний пас у штрафному (в останній момент вибили захисники). Загалом у чужому боксі отримував м'яч тричі.
Дані – Wyscout