«Ліверпуль» виграв клубний чемпіонат світу, вирвавши перемогу над «Фламенго»

Світовий футбол 21 Грудня, 22:31
В рамках фінального поєдинку клубного ЧС-2019 "Ліверпуль" завдяки єдиному голу Роберто Фірміно здобув важку перемогу над "Фламенго" (1:0).

Ліверпуль розпочав матч згідно до свого свого статусу, зустрівши Фламенго шквалом моментів. Так, вже на 1-й хвилині Фірміно вивалився віч-на-віч з голкіпером Дієго Алвесом та пробив у дотик вище воріт, а на 5-й з дистанції вистрілив Кейта – також на трибуни. На 6-й шикарний дальній постріл впритул з лівою стійкою вдався Александеру-Арнольду, після чого мерсисайдці несподівано відійшли від штрафного бразильців. Вже на 10-х хвилинах вболівальники спостерігали цілком рівний поєдинок.

Підопічні Жорже Жезуса поступово налагодили пресинг, а згодом почали тривожити оборону Ліверпуля ривками по флангах. Зокрема, на 20-й та 23-й хвилинах на різні частини штрафного вривався Бруну Енріке – одного разу він прострілив (ніхто не замкнув), а в іншому випадку обіграв захисника, але не втримав м'яч під контролем. На 26-й же вінгер пробив з лівого краю карного майданчика, влучивши у Гомеса. На 33-й Джо знову заблокував його удар – цього разу Бруну головою замикав подачу з правого флангу.

А що ж Ліверпуль? А нічого. Взагалі нічого. Все, що змогли англійці до кінця першого тайму – це кілька стандартів та загальне вирівнювання гри. Жодна з команд не переважала одна одну на останніх хвилинах, що було успіхом для обох. Свисток на перерву зафіксував нулі на табло.

Другий тайм розпочався з розміну шикарними моментами. Спочатку рахунок мав відкривати Ліверпуль: вже на 47-й хвилині Фірміно отримав м'яч на лінії штрафного, хитнув захисника й пробив у порожній дальній кут з відскоком від газону – стійка! Ще за дві хвилини Салах у дотик замкнув простріл з правого флангу, але єгиптянину забракло точності. Бразильці огризнулися не гірше: на 52-й Габігол вистрілив із середньої дистанції над поперечиною, а на 54-й Де Арраскаета завдав удару метрів з 20-ти у лівий нижній кут – Аліссон парирував! Після цього команди заспокоїли темп гри, чому сприяла низка дрібних пауз.

В середині другого тайму Фламенго суттєво додав у активності, довівши володіння м'ячем до 65%. Це не могло не вилитись у моменти: так, на 65-й хвилині Габігол влетів на лівий край штрафного й пробив з рикошетом повз ворота, а на 69-й він же у падінні через себе замкнув подачу Бруну Енріке – Аліссон спіймав м'яч. На цьому проблеми Ліверпуля не завершились, адже на 73-й хвилині травмувався Окслейд-Чемберлейн (його замінив Лаллана), а на 77-й арбітри скасували гол Салаха (з метрового офсайду). Фламенго при цьому постійно огризався контрвипадами.

Завершення основного часу пройшло за явної переваги Ліверпуля, хоча Жорже Жезус зробив дві заміни, щоб освіжити гру. Так, на 80-й хвилині Александер-Арнольд пробив з лінії штрафного по центру в руки голікперу, а на 85-й Хендерсон метрів з 23-х завдав удару в праву дев'ятку – Дієго Алвес у красивому стрибку врятував Фламенгу.

Бразильці трималися до 90+1-ї хвилини, аж поки не пропустили контратаку з виходом Мане віч-на-віч – Рафінья збив Мане, а рефері призначив пенальті. Здавалося, що це кінець, але на відеоповторі стало помітно, що фол відбувся до карного майданчика. Більше того – рефері після особистого перегляду епізоду взагалі скасував фол. Зрештою, свисток на 90+8-й хвилині просигналізував про те, що доведеться грати додатковий час.

У першому екстра-таймі стало помітно, що сили у Фламенго практично вичерпані. Ліверпуль же продовжував додавати, організувавши низку непоганих атак і відкривши рахунок на 99-й хвилині внаслідок помилки центрбека Кайо при перехопленні передачі на Мане з глибини. В результаті стався вихід два-в-один з пасом на Фірміно, після якого Роберто прибрав все того ж Кайо у штрафному й вистрілив у майже порожні ворота – 1:0!

Майже одразу міг прилетіти й другий гол: на 102-й хвилині Салах метрів з 19-ти у своєму стилі зарядив у дальню дев'ятку, а на 103-й після його передачі з гострого кута пробивав ван Дейк – в обох випадках блискуче зіграв Дієго Алвес. Зрештою, на міні-перерву команди пішли за рахунку 1:0 на користь «червоних». В другому екстра-таймі Фламенго та Ліверпуль обмінялися двома непоганими моментами: Габігол на 108-й хвилині увірвався на ліву частину штрафного й вистрілив повз ближню стійку, а Хендерсон на 115-й класно пробив зі стандарту – Дієго Алвес знову був на висоті. Вже на 119-й рятувати бразильців міг Лінкольн, який замкнув простріл з правого флангу ударом метрів з 15-ти, але 19-річний нападник направив м'яч над поперечиною!

Як Фламенго не старався, а зрівняти рахунок підопічним Жорже Жезуса так і не вдалося. Фінальний свисток зафіксував важку перемогу Ліверпуля, який став новим чемпіоном світу серед клубів!