Збірна України – наше все. Українські вболівальники з нетерпінням чекають літа, коли відбудеться фінальна частина чемпіонату Європи. Навіть якось забулося, що в Лізі Європи ще буде продовжувати виступи «Шахтар», який уже в лютому протистоятиме португальській «Бенфіці». До речі, значна кількість щирих прихильників донецького клубу, відверто кажучи, не надто вірить у те, що «гірники» зможуть пройти лісабонців, чий чемпіонат уже в розпалі, а «Шахтар» лише розпочав зимову підготовку.
Тож у футболі вся надія на «синьо-жовтих» (бо більше, за великим рахунком, і немає на кого). Тим паче, що в пам’яті добре закарбувалося, як підопічні Андрія Шевченка громили у Львові сербів (5:0) і декласували в Києві португальців (2:1). За таку команду хочеться вболівати. Так, можна припустити, що на цьому подвиги нашої «націоналки» закінчаться, але, мабуть, краще цього не робити, а мріяти й надалі...
Саме для того, щоби реалізувати хоча би якусь частину мрій українських футбольних уболівальників, головний тренер Андрій Шевченко попросив більше часу на тренувальний збір і підготовку до Євро-2020. І йому пішли назустріч. Сезон в українській Прем’єр-лізі закінчать 16-го травня (а не 24-го, як передбачалося раніше). «На закуску» залишать лише матчі єврокубкового плей-оф (20-го та 24-го травня), де клуби, які посядуть місця з 5-го до 8-го включно визначать останнього учасника кваліфікації Ліги Європи від України. Навряд чи з цих колективів будуть збірники.
Отже, в календар українських футбольних змагань планують внести такі зміни:
21-ий тур УПЛ – з 7-го на 4-те березня;
22-ий тур УПЛ – з 14-го на 7-ме березня;
1/4-та фіналу Кубка України – з 4-го на 11-те березня;
23-ій тур УПЛ – з 21-го на 14-те березня;
тури 24-26 – на 21-ше березня, 4-те та 11-те квітня;
1/2-га фіналу Кубка України – з 22 на 15 квітня;
тури 27-30 – на 18-те, 22-ге, 25-те квітня та 2-ге травня;
31-ий тур – з 20-го на 9-те травня;
32-ий тур – з 24-го на 16-те травня;
плей-оф Ліги Європи – з 28-го та 31-го травня на 20-те та 24-те травня відповідно.
Тепер, коли клуби погодилися з такими змінами, їх офіційно має затвердити виконавчий комітет Української асоціації футболу. Цікаво, що раніше українські футбольні чиновники пропонували взагалі скасувати прописані в регламенті плей-оф Ліги Європи та навіть надіслали в клуби відповідні листи. Проте згодом вони відкликали таку ідею і, зокрема, винесли на голосування клубів нову пропозицію змін, з якою всі погодилися.
І хоча такі зміни регламенту (футбольного закону) трохи пахнуть старими совковими традиціями, все ж для збірної України, яка чи не самотужки тягне на собі реноме всього українського футболу, у цьому випадку можна зробити виняток, чи не так?..
Віталій Павлишин