UA-Футбол завдяки власноруч зібраній інформації, а також за допомогою експертів, екс-арбітрів ФІФА Мирослава Ступара та Сергія Шебека, підбиває проміжні підсумки першої частини українського сезону в плані арбітражу.
Отже, відповідно до статистики, найчастіше судді помилялися на користь «Маріуполя» – близько десяти видимих помилок. Найчастіше ці помилки стосувалися призначення / не призначення пенальті. Варто також додати, що й проти «Маріуполя» мали місце три помилки.
Другою командою, на користь якої найчастіше помилялися арбітри, за нашими підрахунками став донецький «Шахтар». Однак це з врахуванням матчів в Кубку та Суперкубку України, на які припала половина помилок – три. Ще три – в УПЛ. Важливо також додати, що ці помилки найчастіше не впливали на підсумок матчів. Тобто, в поєдинках за Суперкубок України і 1/8-ї фіналу Кубка України були три видимих помилки на користь «гірників» (і, відповідно, проти «Динамо»), але в обох випадках перемагав суперник.
В матчі 15-го туру УПЛ у ворота «Шахтаря» на користь «Львова» не був призначений пенальті, але «гірники» здолали суперника 4:1, тому говорити про вплив на підсумковий розподіл сил не доводиться. А ось в матчі з «Олександрією» в 12-у турі непризначений справедливий пенальті у ворота «гірників» сприяв нічиїй 0:0. Тут «Шахтар» міг втратити заліковий бал. Як і в матчі з «Олімпіком» в 17-у турі, коли за рахунку 0:0 суддя Бондаренко не призначив пенальті вже на старті зустрічі, а потім «Шахтар» забив тричі.
Найчастіше судді помилялися проти «Динамо» – вісім разів, однак три з цих помилок припали на виграшні для киян кубкові поєдинки. Ще одну хибу проти «Динамо» допустив асистент Висоцький, однак більше значення мали зараховані голи киян з офсайду у ворота «Зорі» та «Олімпіка». Ще тричі на користь столичної команди були помилки в УПЛ, тому узагальнено можна говорити про своєрідний баланс.
Також часто помилялися судді проти «Колоса» (сім помилок) та «Олімпіка» (шість помилок). Майже не було суддівських помилок в матчах за участю «Десни».