За всю історію українська Асоціація була представлена на міжнародній арені сімнадцятьма клубами (це якщо не розділяти ЦСКА (Київ) і «Арсенал» (Київ)). У сумі було набрано понад вісімсот очок і вкрай рідко траплялися випадки, коли та чи інша команда сходила з дистанції без будь-якого вкладу до Таблиці коефіцієнтів.
Було більше випадків, коли команди вдовольнялися мінімальним здобутком – 0,5 бала. Не рідкістю, власне, є й фініш на міжнародній арені з одним балом, але нуль навпроти наших повпредів бачити доводилося не так вже й часто. Якщо бути точним і конкретним – то лише тричі.
«Кривбас», «Таврія» і «Олександрія»… Уникнути неприємної участі вдавалося навіть геть скромним учасникам ЛЄ на кшталт «Олімпіка» чи «Маріуполя», але перший чемпіон, а також два бронзових призери української першості вляпались в історію. Щоправда, «Олександрія», коли не набрала жодного очка в єврокампанії, ще не володіла статусом третьої команди України. Містяни вперше виступали у Лізі Європи в сезоні 2016/17 як шоста команда УПЛ і двічі програли хорватському «Хайдуку» – 0:3 та 1:3. Після цього «Олександрія» ще двічі грала у єврокубках (станом на сьогодні) і більше подібних неприємностей не допускала. У наступному сезоні (2017/18) команда додала до Таблиці коефіцієнтів два очки й ледь не пробилася в групу ЛЄ (перемога і нічия в протистоянні з «Астрою», нічия з БАТЕ), а в сезоні 2019/20 підопічні Володимира Шарана тричі зіграли унічию вже в групі євротурніру.
У «Кривбаса» – інша історія. Команда з Кривого Рогу лише двічі брала участь у єврокубках і один з цих сезонів ознаменувався прикрим нулем. Було це в сезоні 2000/01, коли «Кривбас» якраз і носив статус третьої команди чемпіонату України. Вже був досвід битв з «Шамкіром» (Азербайджан) та «Пармою» (Італія), датований минулим роком, але проти «Нанта» він не допоміг – дві поразки навіть без забитого м'яча: 0:1 та 0:5. До слова, це був перший «нульовий» випадок в історії української Таблиці коефіцієнтів. Йшов уже дев'ятий сезон…
«Таврія» свій нуль отримала не на початку дев'яностих, ні. Тоді, у сезоні 1992/93, кримчани в статусі чемпіона України принесли Асоціації три бали. А це був сезон 2010/11 – другий класичний і останній в історії сімферопольської команди на міжнародній арені. Класичний, бо у 2008-у сімферопольці ще грали в Кубку Інтертото, але, після перемоги над «Тирасполем», не змогли пройти в групу Кубка УЄФА, драматично поступившись «Ренну» в серії пенальті.
Так от, в сезоні 2010/11 «Таврія» стартувала з четвертого кваліфікаційного раунду Ліги Європи як переможець національного Кубка (і водночас – шостий призер чемпіонату) і наткнулася на грізного суперника – німецький «Байєр». Шансів у кримчан не було – 0:3 та 1:3. Голом в домашньому поєдинку відзначився Лакі Ідахор, «Таврія» навіть 45 хвилин вела у рахунку, доки не пропустила від тоді ще не зіркового, а сьогодні – цілком, Артуро Відаля.
Примітно, що «Кривбас» і «Таврія» після своїх «нульових» сезонів так і не отримали шансів для реабілітації. А згодом і зовсім зникли з футбольної мапи України. «Олександрія» ж, яка з цього тріо «нулячків» була з найменш поважним статусом, надалі не просто виходила на міжнародну арену, але й здобувала очки. І, певно, свого останнього слова ще не сказала.