Ігор Суркіс - про шанси з «Брюгге», зимові збори, трансферні плани, Краснікова та VAR

Динамо Київ 15 Грудня, 13:27
Президент «Динамо» Ігор Суркіс в інтерв'ю офіційному сайту «біло-синіх» прокоментував жеребкування плей-оф Ліги Європи, зустріч з Мірчею Луческу, а також поділився думкою з приводу актуальних питань з життя клубу.

- З яким настроєм сприйняли результати жеребкування?

- З огляду на те, що ми були несіяними під час жеребкування і те, що з самого початку було відомо про перший матч удома, ми отримали нормального суперника. Дуже хочеться, аби до часу домашнього матчу проти «Брюгге» на стадіон повернулися наші вболівальники. За їх присутності зовсім інший настрій у команди, зовсім інша емоційна складова самої гри.

Без уболівальників на трибунах навіть настільки жадана Ліга чемпіонів пройшла якось буденно, без задоволення від цього свята футболу. Ми брали участь у найпрестижнішому клубному турнірі Європи, але емоції були не ті. Більше варто говорити про те, що наші гравці отримали безцінний досвід, як мотиваційний, так і тактичний. Ознайомилися з різними моделями ведення гри, зустрілися з топ-суперниками і тепер будуть краще розуміти, якому рівню вони мають відповідати.

Мірча Луческу - відмінний мотиватор, він не ділить турніри на головні та другорядні. У нього на всі матчі команда налаштовується максимально.

Повертаючись до «Брюгге» хочу зазначити, що це серйозний опонент, який двічі обіграв «Зеніт» у Лізі чемпіонів і двічі зіграв внічию з «Лаціо». Їх другий матч проти римлян я дивився, бельгійці навіть у меншості були близькими до перемоги.

Але у нас є свої козирі. Я дуже сподіваюся, що Містер зуміє підготувати команду до цього протистояння. Єдиний козир суперника, який ми не зможемо нейтралізувати, це ігрова практика. У Бельгії чемпіонат після паузи поновиться в середині січня, а значить, що «Брюгге» підійде до матчу з «Динамо», маючи ігрову практику.

- Крім престижу і економічної складової Ліга Європи може дати Україні й хорошу прибавку в плані рейтингових очок.

- Дуже сподіваюся, що обидві українські команди пройдуть у Лізі Європи якнайдалі, наберуть достатню кількість рейтингових очок, аби не турбуватися за пряму путівку до Ліги чемпіонів для переможця УПЛ. Це величезна мотивація у боротьбі за чемпіонство в Україні, це велика перевага для переможця турніру, який у подальшому уникає двох кваліфікаційних раундів у Лізі чемпіонів, граючи через два дні на третій.

У нас є всі можливості поборотися за титул чемпіона України, і тим більше, не допустити повторення минулорічної ситуації. Погодьтеся, що в порівнянні з попереднім сезоном «Динамо» безперечно стало сильніше, йде на першому місці, випереджаючи «Шахтар» на 4 очки без урахування їх матчу з «Інгульцем». Мені важко сказати, що саме там сталося, я не бачив якість поля стадіону в Кропивницькому, але мені здається, що подібні рішення повинні прийматися за годину до гри, а не о 10-й ранку в день матчу.

Звісно, якщо якість поля загрожує здоров'ю футболістів, то грати не можна. Не варто зараз пригадувати, як у 90-х грали на будь-яких газонах і місили багнюку, якщо була погана погода. Ми рухаємося вперед, ми хочемо грати за європейськими стандартами, а значить підготовка стадіонів має бути відповідною.

Перший матч чемпіонату України у другому колі ми будемо грати 12-го лютого, і я вам можу гарантувати, що клубний стадіон «Динамо» буде готовим до цього поєдинку. Ми сподіваємося, що служби «Олімпійського» підготують поле цього стадіону, але, якщо газону буде щось загрожувати, ми проведемо матч з «Олімпіком» на клубній арені імені Валерія Лобановського. Більше того, наші служби і зараз підтримують поле стадіону «Динамо» в хорошому стані. До нас звернулася «Десна» з проханням зіграти кубковий матч, на що ми дали позитивну відповідь і підготуємо газон у нормальному стані для повноцінного поєдинку.

- Як і де команда буде готуватися до другої частини сезону?

- У неділю у нас була багатогодинна зустріч з Мірчею Луческу. Ми обговорили всі питання, пов'язані з підготовкою «Динамо», з трансферною політикою і т. д. Це була продуктивна і конструктивна розмова, я можу розповісти про її деталі.

Що стосується підготовки, то гравці та тренери зберуться у Києві 10-го січня, потім медогляд і кілька днів втягуючих тренувань. 15-го січня команда чартерним рейсом вирушить на перший збір до ОАЕ, а назад до Києва повернеться 26-го січня. На збір команда полетить розширеним складом, до роботи з першою командою будуть залучені гравці з дубля та молодіжного складу.

З 29-го січня по 8-е лютого «Динамо» буде готуватися в Туреччині. В одному з сусідніх готелів буде жити молодіжний склад, який також проведе збір у цих числах. Після повернення до Києва «Динамо» пройде адаптацію до наших погодних умов і буде готуватися безпосередньо до матчу з «Олімпіком».

На зборах обов'язково будуть контрольні матчі, які ми покажемо в прямому ефірі в YouTube. Про суперників повідомимо додатково, у нас немає таємниць від уболівальників, ми хочемо, щоб вони були в курсі, як іде підготовка, тому шанувальники «Динамо» будуть отримувати максимально повну інформацію про те, що відбувається.

- З приводу трансферної політики клубу - чи прийшли ви до спільного знаменника з головним тренером? Чи є загальне розуміння, куди треба рухатися?

- Щодо трансферної політики Мірча Луческу сказав дуже влучну і правильну фразу: «Якщо хочете результатів прямо зараз, то треба підсилювати команду. Якщо готові почекати, то чекати доведеться рік».

Але так влаштовані люди, і керівництво клубу, і вболівальники, що всі хочуть результат тут і зараз. Тому ми зійшлися на тому, що ті позиції, які потребують підсилення, ми будемо посилювати. Робота в даному напрямку ведеться, працює селекційна служба і ми докладемо всіх зусиль, аби наша команда вийшла на новий якісний рівень.

Але відразу хочу сказати, що купувати гравців для кількості ми точно не будемо. У нас багато талановитої молоді і немає сенсу брати футболістів, які прямо зараз не зроблять «Динамо» краще.

- Зовсім нещодавно в авторській програмі Олександра Денисова з'явилася інформація про притягнення до пошуків нових гравців Євгена Краснікова. Це відповідає дійсності?

- Я нікого не хочу ображати, але не можу не прокоментувати цю інформацію розгорнуто і докладно. Довгий час ми не спілкувалися з телеканалами «Футбол» і, як бачимо зараз, мали рацію. У якийсь момент нас помирила пандемія COVID-19, ми пішли назустріч цим каналам заради самого футболу. Заради того, аби в непростий час люди об'єднувалися, отримували достовірну футбольну інформацію і жили хоч і без самого футболу, але не в інформаційному вакуумі.

Але зараз ситуація така, що директор телеканалів «Футбол» Олександр Денисов дозволяє собі домисли щодо «Динамо» і це абсолютно його не прикрашає. Це стосується, в першу чергу, інформації про те, що я покликав Євгена Краснікова назад допомогти нашому клубу в трансферній роботі. Востаннє ми спілкувалися з Євгеном у мій День народження (22 листопада), коли він зателефонував і привітав мене. Про футбол ми не спілкувалися останні три місяці, з тих пір, як Красніков пішов з «Динамо» у свій новий проект ФК «Метал».

Ми розпрощалися абсолютно спокійно і цивілізовано. Мало того, ініціатива виходила від самого Краснікова, який хотів зосередитися на своєму новому клубі. Я не став його просити або вмовляти. Він непогано попрацював з нами, виконав поставлені перед ним завдання, допоміг нам знайти і придбати двох хороших футболістів - Сідклея і Че Че. Це ж хороші, якісні гравці! Упевнений, що якби їх придбали, коли тренером «Динамо» став Мірча Луческу, то вони б у нас заграли. Більше того, Сідклей повернеться в команду і отримає свій шанс від Містера, який добре знайомий з можливостями бразильського захисника.

Повертаючись до інформації Денисова, я би хотів сказати наступне. Якщо журналісти каналів «Футбол» беруть у мене інтерв'ю, а це відбувається регулярно, і я йду їм назустріч, то задайте мені просте запитання: «Коли ви востаннє зустрічалися або розмовляли з Євгеном Красніковим»?

Виходить неправильна і непрофесійна ситуація. Після кожного мого інтерв'ю з'являються домисли і якась додаткова інформація, про яку мене ніхто не питає. Якщо ви хочете з нами працювати, то поміняйте підходи. Мені є кому давати інтерв'ю, і без спілкування з каналами «Футбол» ми прекрасно проживемо і далі. А вводити людей в оману, поширювати неправдиву інформацію, таку як, наприклад, нібито моє прохання про перенесення матчу з «Інгульцем» до Києва, це некоректно. До виходу їх програми я вже дав інтерв'ю, у якому зазначив, що ми нікого ні про що не просили.

Тому я офіційно заявляю, що якщо канали «Футбол» хочуть з нами співпрацювати, то нехай перестануть займатися дезінформацією. «Динамо» це відкритий клуб, ми готові до співпраці з усіма ЗМІ, які професійно і чесно виконують свою роботу. Це єдиний критерій і вимога з нашого боку. А якщо хтось буде складати про «Динамо» неправдиві історії, то ми обійдемося без спілкування з такими ЗМІ.

- Перед самою перервою «Динамо» провело дуже складний матч проти «Колоса», у якому втратило 2 очка. Але сам футбол пішов на другий план, причому вже не вперше. А на перших ролях знову використання VAR і дивні суддівські рішення, які складно пояснити з точки зору елементарної логіки. Що це взагалі було?

- Перед тим, як висловитися на тему суддівства, я хочу підвести підсумок матчу з «Колосом» зі спортивної точки зору. Наш суперник провів дуже сильний матч, гравці «Колоса» билися до кінця і заслужили на те, що отримали. Я завжди з повагою ставлюся до команд, які грають чесно, по-чоловічому і б'ються до останнього.

А тепер про те, що я побачив, і як президент клубу, і як футбольний уболівальник з багаторічним стажем. Не будучи знавцем тонкощів суддівства, не можу не звернути увагу на найпростіші речі, які розуміють всі. Судді можуть помилятися, це частина футболу. Але суддівство повинно бути послідовним і неможливо в одному і тому ж матчі за однакові порушення давати різні покарання! Якщо арбітр вирішив, що Шепелєв заслуговував отримати червону картку, то за такий самий фол на Шапаренко він ще до перерви мав вилучати Селезньова! Це ж аналогічні ситуації.

Я довго мовчав, але тепер це вже просто неможливо. Впровадження VAR дало українським арбітрам нові можливості. Наприклад, вони дивляться повтори, коли їм заманеться, а схожі ситуації на користь іншої команди навіть не переглядають. Якщо брати матч із «Колосом», то якби Мірча Луческу не влаштував демарш з виходом на поле, то головний арбітр і суддя VAR продовжили б своє свавілля. По-іншому я це назвати не можу.

Нам не потрібна допомога арбітрів, ми хочемо одного - послідовного і чесного суддівства. Яке б дозволяло командам грати в футбол, а не весь матч розбиратися з суддями або переглядати повтори. У нас як тільки важливий матч - Монзуль в полі, Романов арбітр VAR. І постійно якісь помилки і незрозумілі рішення. Тут навіть справа не матчі з «Колосом». У нас судді спочатку накоять справ на користь однієї команди, потім злякаються того, що натворили і починають шукати, як би їм тепер на користь іншої команди насвистіти. Це ж ненормально! Ця непослідовність не дає можливості нормально грати в футбол. Гравці готуються, працюють на тренуваннях, потім виходять на поле, а там одне рішення гірше за інше.

Ніколи не звертався до Лучано Лучі, але час настав. У вас є час, є зимова перерва, ви можете провести роботу з арбітрами, аби вони додали в професіоналізмі і правильності ухвалення рішень.

В Асоціації футболу повинні розуміти, що ставлення до всіх клубів має бути однаковим. Гравці все бачать і все розуміють. А потім вони їдуть до національної команди і починаються якісь проблеми. Ми добре пам'ятаємо 2016 рік, коли відомі всім канали влаштували травлю гравців «Динамо», того ж Ярмоленко якими словами тільки не називали. І потім вже зібрати цю команду воєдино не вийшло.

Дайте нам чесні і конкурентні умови, і не треба нікого тягнути за вуха до чемпіонства. Свого часу подібне говорили з табору «Шахтаря» і, як їм здається, їх почули. Тепер таке скажемо й ми.

Емоції вляглися, є час, аби переглянути зроблені помилки і зробити висновки. Подивіться, пане Лучано Лучі, наприклад, червоні картки Мораеса і Забарного. Подивіться, що вони просто посковзнулися на важкому для гри мокрому газоні, впали і нікому не хотіли завдати травми. Донесіть до ваших суддів, що не треба розмахувати червоними картками при кожному підозрілому випадку. Подивіться, за що вилучили Шепелєва, почитайте, що з цього приводу сказали відомі італійські та англійські арбітри. Подивіться на червону картку гравцеві «Колоса», якої і близько не було. Кому потрібна така гра?!

Ми більше не будемо мовчати і дивитися, як судді творять свавілля на футбольному полі. Високооплачуваний куратор суддівства повинен навести порядок і гарантувати однакові умови для всіх команд УПЛ. Для цього у нього є і час, і можливості. Президенти клубів вкладають у футбол мільйони доларів, розвивають інфраструктуру, дають робочі місця, утримують академії, дитячі та молодіжні склади, а потім змушені спостерігати, як їх команди вбивають і знущаються над самою суттю гри.

Просто дайте нам і нашим суперникам можливість чесно грати в футбол!