Епізоди Ярмоленка: Чому можливості українського футболіста не використовують на повну

Футбол України 29 Грудня, 18:52
Український атакувальний півзахисник лондонського «Вест Гема» Андрій Ярмоленко взяв участь в одному з голів у матчі проти «Брайтона» (2:2).

Однак перемогти це не допомогло. Хоча з виходом на поле українського футболіста відразу після перерви матчу гра лондонців суттєво пожвавішала, і здавалося, що «молоткарі» зможуть переламати хід подій на свою користь. Після першого тайму «Вест Гем» програвав (0:1), і саме активність одного з ключових футболістів національної збірної України призвела до того, що господарі вирівняли становище – на 60-ій хвилині флангова передача від Ярмоленка перевтілилася в гол (1:1).

Та все ж Андрій як спалахнув на початку тайму яскравою грою, так і загаснув у подальшому (згодом команди ще обмінялися голами вже без безпосередньої участі українця). І це вже звичне явище для 31-річного українського футболіста, яке супроводжує його ледь не впродовж усієї кар’єри, – стабільності як не було, так і немає.

Загалом гра Ярмоленка в дечому нагадує весь «Вест Гем». Клуб, який за амбіціями претендує на місце в зоні єврокубків, перебуває рівно в середині турнірної таблиці англійської Прем’єр-ліги – на 10-му місці в турнірі з 20-ти клубів.Мабуть, праві деякі футбольні експерти в Англії, які стверджують, що у «Вест Гемі» не на повну використовують атакувальні можливості українського футболіста. Однак, з іншого боку, в цьому винен і сам Ярмоленка, котрий ось такою своєю «епізодичністю» в матчах не може переконати, що саме він здатний замахнутися на роль лідера колективу.

Тож і виходить усе традиційно: український вінгер «Вест Гема» Андрій Ярмоленко отримав середню оцінку (6,52 бала) від авторитетного порталу WhoScored за матч проти «Брайтона» (2:2). Наш футболіст провів на полі весь другий тайм, результативними діями не відзначився. На рахунку Ярмоленка 17 точних передач (94%), одна з яких стала ключовою, одне відбирання й один успішний обіграш. Найкращим гравцем матчу названий автор другого м'яча «Вест Гема» чех Томаш Соучек (8,28).Через нестабільність українця і з’являються постійно розмови про те, що лондонський клуб шукає йому заміну на позицію правофлангового атакувального гравця. Зокрема, за останньою інформацією, «Вест Гем» зацікавлений в підписанні контракту з нападником італійської «Спеції» М'Бала Нзола. 24-річний футболіст забив сім голів у 10-ти матчах Серії А цього сезону, що викликало інтерес у декількох клубів англійської Прем'єр-ліги, включаючи «Вест Гем». «Молоткарі» вже зв'язалися із «Спецією», щоб отримати інформацію про трансфер французького форварда, який приєднався до новачка Серії А вільним агентом із «Трапані» в жовтні цього року.

Угода 24-річного футболіста з «орлятами» закінчується 2023-го року, але його впевнена гра переконала керівництво клубу задуматися про продовження з ним контракту. Тransfermarkt оцінює його в 900 тисяч євро. М'Бала Нзола може зіграти не тільки в нападі, а й на позиції лівого або правого вінгера. У разі успішного трансферу він може стати конкурентом українцеві Ярмоленку.

Знавці англійського футболу неодноразово підкреслювали, що «Вест Гем» і справді згоден позбутися дорого українського футболіста та навіть відпустити його безкоштовно, щоб полегшити платіжну відомість. Але Ярмоленко, з усього видно, нікуди йти не хоче, а готовий допрацювати до кінця в Лондоні свій контракт, який закінчується влітку 2022-го року.

Зарплата гравця, за наявними даними, – 3,3 мільйона євро в рік. А це, на секундочку, один із найбільших окладів серед усіх футболістів «Вест Гема». 31-річний українець цього сезону провів вісім матчів, але результативними діями не відзначився. Його навіс у матчі з «Брайтоном», який призвів до гола, до таких не зарахували