Саме це тріо має найбільшу перспективу в Європі, і мало хто здивується, якщо хтось із них (а, можливо, всі) через певний період перебереться в один із топ-чемпіонатів Європи. Принаймні всі передумови для цього вони заклали. Будь-хто з цієї трійки міг би очолити одного з двох грандів українського футболу – «Динамо» чи «Шахтар», – однак кияни та донеччани поки що роблять ставку на тренерів-іноземців.
Сергій Ребров
Після двох чемпіонств із «Динамо» у його тренерській кар’єрі був «срібний» сезон у чемпіонаті Саудівської Аравії з «Аль-Ахлі», після чого він у серпні 2018-го року очолив угорський «Ференцварош». У сезоні-2018/2019 український наставник привів команду до її 30-го чемпіонства в історії, а також, подолавши кваліфікаційні ігри, вона вперше за 15 років пробилася до групового етапу єврокубків – Ліги Європи.
Наступний сезон став знову чемпіонським, а ще «Ференцварош», пройшовши 4-матчеву кваліфікацію, вперше за 25 років потрапив у груповий етап Ліги чемпіонів, де у групі з «Ювентусом», «Барселоною» та «Динамо» посів 4-те місце. Примітно, що ще на початку цього року, тобто до лігочемпіонського прориву, Реброва визнали найкращим тренером десятиріччя у «Ференцвароші». За нього проголосували 72 відсотки вболівальників, які взяли участь в опитуванні.
Зараз багато експертів стверджують, що Сергій Ребров уже дозрів до ще більшого випробування в кар’єрі. Тим паче, що і з англійською мовою у нього все гаразд, на відміну від інших вітчизняних футбольних фахівців. Однак український тренер особливо не поспішає та, схоже, ретельно визначається зі своїм майбутнім. І поки що йому і у «Ференцвароші» комфортно.
Андрій Шевченко
Цей рік видався чи не найскладнішим у його тренерській кар’єрі. Через травми та коронавірус збірна України потрапила в дуже непросту ситуацію в Лізі націй. Доводилося грати ледь не другим (а то й третім) складом, а суперники ж елітні. Та навіть в такій складній ситуації Андрій Шевченко зміг собі дати раду. На нього вилили чимало критики після розгрому в товариській грі проти Франції.
Але офіційні матчі довели правильність його стратегії. «Синьо-жовті» гідно протистояли Німеччині, та все ж поступились, але у матчі з іспанцями і гру хорошу продемонстрували, і результату позитивного досягнули, вперше в історії розібравшись із настільки потужними суперниками, якими є піренейці. А те, що сталося навколо поєдинку з командою Швейцарії (технічна поразка), вже явно не його провина...
Про те, що Шевченко може перейти тренером в улюблений «Мілан», говорять уже давно. Але дотепер слушна нагода не випадала. До того ж, «россо-нері» ввійшли в досить успішний етап гри, лідирують у Серії А, тож зміна наставника там не передбачається найближчим часом. Але й Андрій Шевченко теж не збирається розлучатися зі збірною України, з якою ще не сказав свого останнього слова.
Віктор Скрипник
Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу назвало його найкращим тренером найвищого дивізіону чемпіонату України за підсумками 2020-го року. Четвертий рік поспіль ця організація визначає найкращого тренера УПЛ за середніми оцінками тур за туром. І цього року рівних не виявилося головному тренерові «Зорі» – його середній показник склав 4,38.
Серед досягнень керманича луганського клубу назвали те, що «Зоря» зимує у п’ятірці найкращих із реальними шансами на медальну боротьбу, врахували бронзові медалі за підсумками сезону-2019/2020, а також шість очок у складній групі Ліги Європи цього сезону. Шість разів за ходом чемпіонату УПЛ Віктора Скрипника визнавали найкращим за підсумками турів.
За цим фахівцем, як і раніше, уважно стежать у Німеччині. Свого часу він і виступав як гравець за бременський «Вердер», і працював головним тренером клубу. Потім дороги з бременцями розійшлися, але там продовжують уважно моніторити його кар’єру, вважаючи «своїм хлопцем». Тож успіхи із «Зорею» можуть стати для Скрипника таким собі трампліном в німецький чи австрійський чемпіонат. Принаймні чутки про таке вже з’являлися.