Забивний форвард «Динамо», новий Алан Патрік та вундеркінд «Дніпра-1». Десять молодих талантів УПЛ

Збірна України 20 Січня, 17:43
За ким варто починати стежити вже зараз.

Багата українська земля талантами, в тому числі і футбольними. Іноді здається, що ми серйозно відстаємо від Франції або Іспанії, але нещодавня (відносно) перемога на молодіжному чемпіонаті світу вселила в серця вболівальників надію - майбутнє є!

UA-Футбол пропонує вже зараз придивитися до зірок завтрашнього дня, які в майбутньому можуть стати головною ударною силою української збірної і вести «синьо-жовтих» до нових вершин. Але зауважимо відразу - в наш список не потрапили Різник, Супряга, Забарний, Трубін, Мудрик, Сікан, Конопля та інші, вже відомі гравці. Впевнені, що про них ви вже чули і без нас. Ми ж зосередили увагу на прихованих талантах.

Ілля Шевцов, 20 років, «Десна»

Основна позиція: Центральний нападник

Молодий форвард «сіверян» вже знайомий уболівальникам команди, але за межами Чернігова поки він не такий відомий. Але повірте, це тимчасово. Ілля залишив непогане враження про себе під час літніх зборів, встигнувши забити відразу кілька голів, в тому числі, і в ворота київського «Динамо». Продуктивність Шевцова залишилася в пам'яті Рябоконя, і він вирішив потроху підпускати нападника до основної команди.

За першу частину сезону він відіграв поки лише 221 хвилину, але вже встиг відзначитися дебютним голом та асистом - в матчі проти «Олімпіка». Після відходу Філіппова (влітку) та Хльобаса (взимку) цілком ймовірно, що Ілля буде отримувати ще більше ігрового часу і незабаром, при належному відношенні, зможе навіть претендувати на місце в основній обоймі.

Руслан Нещерет, 18 років, «Динамо»

Основна позиція: Воротар

Якщо ще восени 2020-го року прізвище Нещерет було відоме вузькому колу вболівальників «Динамо», то спочатку нового року його вже знають набагато більше людей, а Лео Мессі, ймовірно, навіть тримає деяку образу - аж надто хороший був удар аргентинця зі штрафного. Але той сейв Руслана в матчі Ліги Чемпіонів дозволив йому потрапити в відеонарізки багатьох футбольних пабліків, а столичні вболівальники відразу поклали на нього чималу частку надій.

Було у Руслана кілька помилок в подальших появах (гол Мораеса, вилучення з «Маріуполем»), але ми все це списуємо на молодий вік та відсутність досвіду. Не варто забувати, що помилки воротаря завжди найпомітніші. Якщо 18-річний Нещерет виправить свою гру на виходах (слабкість багатьох українських воротарів), то закриє надовго позицію «першого номера» в «Динамо».

Георгій Судаков, 18 років, «Шахтар»

Основна позиція: Центральний півзахисник

Пробачьте нас за нотки цинізму, але юному Судакову коронавірус зіграв в плюс. Навряд чи ще півроку тому він думав, що зможе дебютувати в Лізі Чемпіонів та отримати виклик в національну збірну України. Але спочатку спалах обридлої болячки всередині «гірників» дозволив йому вперше зіграти за основну команду (і навіть забити гол), а після подібного випадку в національній команді, Судаков був викликаний на гру зі Швейцарією. Гру, якій не судилося відбутися.

Рано говорити, що Георгій зможе вже навесні конкурувати з умовними Антоніо, Майконом та Коваленко в «Шахтарі». Поки ж йому варто цінувати ті невеликі часові відрізки, на які його буде випускати Луїш Каштру. У Судакова є всі якості, якими повинен володіти сучасний півзахисник - пас, бачення поля, спокій, хороший удар з різних дистанцій. Одним словом, при правильній мотивації і правильній роботі тренера, в майбутньому він може стати ключовим гравцем півзахисту «Шахтаря».



Олег Очеретько, 17 років, «Маріуполь»

Основна позиція: Правий вінгер

Після того, як Остап Маркевич очолив «приазовский» клуб, стало помітно, як зміщується акцент його роботи і наскільки більше ігрового часу стали отримувати молоді виконавці. Очеретько - один з таких прикладів. 17-річний вінгер спочатку кілька разів вийшов на заміну, а після, цілком справедливо, став футболістом стартового складу.

У першій половині сезону на рахунку Олега сім зіграних поєдинків та дві результативні дії (гол+пас). Його контракт належить «Шахтарю», але в такому юному віці ще рано думати про повернення в складі «гірників». Його цілі на цей, і навіть наступний сезон - зміцнити в «Маріуполі», набратися досвіду та розуміння гри. А після можна ставити і більш глобальні завдання.

Артем Бондаренко, 20 років, «Маріуполь»

Основна позиція: Атакувальний півзахисник

Ще одне пташеня Остапа Маркевича. Правда, якщо з Очеретьком ми познайомилися недавно, то Бондаренкао уважний український глядач повинен пам'ятати ще з минулої кампанії. У першій половині сезону 2019/20 він непогано, на тлі загального провалу, показав себе в Юнацькій Лізі Чемпіонів, забивши три голи, а вже навесні навіть почав знайомитися з основною командою. Каштру виділив йому 83 хвилини (в трьох іграх) і в цілому, якщо судити з коментарів, залишився задоволений. Але бути задоволеним - це одне, а ігрова практика в молодому віці життєво необхідна. Тому Бондаренко відправився в «Маріуполь».

У складі «приазовців» він став одним з лідерів, взяв участь в 11-ти з 13-ти іграх та забив три голи. Манерою гри Бондаренко нагадує Алана Патріка з «Шахтаря» - неспішний, з ударом та баченням поля, але у Артема явний брак досвіду. Він може провести один яскравий матч, стати MVP та потрапити в збірну туру, а вже через тиждень провести кислу гру, не залишивши ніяких приємних спогадів. Як тільки він виправить цей недолік, то, за нашими прогнозами, отримає ще один шанс в рідному клубі.

Єгор Ярмолюк, 16 років, «Дніпро-1»

Основна позиція: Атакувальний півзахисник

Рекордсмена дніпровського клубу та всієї УПЛ, який дебютував торік у віці 16 років та 140 днів, ми не могли оминути. У свої неповні 17 він провів чотири матчі в нинішній кампанії, причому тричі виходячи в старті. Трохи допоміг спалах коронавіруса, який вивів з ладу дніпрян декількох футболістів, але і сам Ярмолюк не схибив - він добротно провів гру проти донецького «Шахтаря», а єдиний гол у тій зустрічі чемпіон України забив після заміни хавбека.

Бачить потенціал Єгора не тільки Ігор Йовічевіч, а й наставник молодіжки Руслан Ротань. Саме при ньому Ярмолюк встиг дебютувати за національну збірну U21, провівши повний матч проти Північної Ірландії та п'ять хвилин проти Мальти. Здавалося б, в руках «Дніпра-1» свій власний вихованець, який в найближчі роки може принести їм чимало користі. Однак талант Ярмолюка не залишився непоміченим за кордоном і вже зараз за ним полюють «Удінезе» та «РБ Лейпціг». Ми ж радимо уважніше придивитися до юного півзахисника, який, як нам здається, ще отримає свій ігровий час в поточному сезоні, не кажучи про подальші.

Микита Дудка, 20 років, «Олександрія»

Основна позиція: Центральний півзахисник

Півзахисник «городян», як і багато хто в нашому списку, за дорослу команду дебютував в першій частині нинішнього сезону. Складне кадрове становище змусило Володимира Шарана випустити на гру проти «Інгульця» кількох представників молодіжного складу, в тому числі і Дудку. Хавбек не підвів. У матчі, який закінчився з хокейним рахунком 4:3, Микита забив один з голів своєї команди, паралельно з цим непогано відігравши в центрі поля. Після одужання основи, Дудка повернувся до складу молодіжної команди, в якій вважається твердим гравцем основи.

Зараз «Олександрія» взяла курс на омолодження складу, відпустивши ряд досвідчених виконавців. Микита приєднався до складу основної команди і, цілком ймовірно, відправиться разом з ними на збори до Туреччини, де точно встигне отримати свій шанс. Ситуація всередині «городян», за чутками, зараз не зовсім стабільна, а в такий час часто робиться ставка на власних талантів. Дудка - «хлопець зі світлою головою» і може допомогти рідному клубу.

Орест Костик, 21 рік, «Львів»

Основна позиція: Воротар

Упевнена гра молодого голкіпера стала символом відродження/пробудження «синьо-золотих», які були найгіршими на старті нинішнього сезону, але після зуміли взяти себе в руки і покинути останнє місце. Георгій Цецадзе спочатку більше довіряв досвідченому Сергію Литовченко, але його бенефіс в лапках в грі з «Зорею» змусив впертого грузинського фахівця поставити в ворота юного Костика. Свої п'ять в грі з «Шахтарем» Костик пропустив, але тут вина воротаря невелика. Уже після зміни тренера Орест показав свої найкращі сторони - хороша гра на лінії, впевненість і спокій. Як підсумок, кілька врятованих матчів та два сухих поєдинку.

Костик зіграв ключову роль у перемогах над «Десною» і «Ворсклою». З «сіверянами» він зробив кілька класних сейвів, а гравцеві полтавчан Кане не дозволив реалізувати пенальті на 90+7 (!) хвилині матчу. Цілком справедливо недавнє продовження контракту з 21-річним футболістом, у якого зараз світла смуга в кар'єрі і який готовий допомогти «левам» боротися за збереження місця в еліті.

Євгеній Беліч, 20 років, «Десна»

Основна позиція: Центральний півзахисник

Півзахисник, який встиг дебютувати за «сіверян» ще в далекому 2019-му році, провівши на полі одну хвилину в грі з «Арсеналом», більше не з'являвся в складі основної команди, набираючись досвіду в молодіжній першості. У команді U21, Беліч - один з лідерів чернігівського колективу, провів 11 матчів в основі з 13-ти, а за підсумками першої частини сезону потрапив в символічну збірну. Виникає питання - можливо час йому знову дати шанс зіграти за дорослу команду чернігівчан?

У центрі поля «Десни» є своя незамінна пара - Огіря та Домбровський. Вони грають практично у всіх матчах від дзвінка до дзвінка, а якщо комусь потрібен відпочинок, то завжди на допомогу готовий прийти досвідчений Арвеладзе. Дії головного тренера, якому поки що потрібен результат тут і зараз, цілком виправдані, але чому б хоч іноді не давати ігровий час юному Белічу. Контракт Євгена чинний до літа цього року і навряд чи «сіверяни» хочуть втратити юного хавбека.

Владислав Ванат, 19 років, «Динамо»

Основна позиція: Центральний нападник

У київського «Динамо» є певна проблема з форвардами. Великі надії покладалися на Владислава Супрягу, але поки що чемпіон світу швидше розчаровує, ніж радує. Багато часу пропустив Бесєдін, а шанси на перехід бразильця Лінкольна з «Флуміненсе» знаходяться в межах статистичної похибки. І якщо столичний клуб не планує виходити на трансферний ринок, а чутки ходять різні, то чому б не звернути увагу на власну академію, де рекорди результативності ставить 19-річний Ванат.

Молодий нападник в чемпіонатах U19 п'ять разів забивав за гру три голи (рекорд), а в молодіжній першості U21 цього сезону відзначився 11 разів, поступаючись лише Богдану В'юннику. Ванат відправився на збори в ОАЕ разом з основною командою киян, але навряд чи вже зараз досвідчений Луческу готовий робити на нього ставку. Можливо, найкращим варіантом для самого Владислава буде піврічна оренда в клуб УПЛ, яка дозволить йому дебютувати на дорослому рівні і звикнути до реалій УПЛ.



Георгий Грошев