Частіше за все історіями з трансферами називають сагами чи хоча б якимись мильними операми. Якщо говорити про історію з можливим переходом Яремчука з Гента, то вона нагадує більше, говорячи цими категоріями, фільм, який мають зняти, але ніяк не почнуть.
Різниця в тому, що Яремчук ніколи не був близьким до переходу та не вів перемовин. Він просто хотів піти. Клуб не проти його продати за певну суму. Агенти закинули вудки по всій Європі, але поки ніде не клює.
Говорили про Рому, але нещодавно Паулу Фонсека сказав, що ніякого інтересу не було. Говорили про Спортинг, але португальська преса писала, що Спортингу запропонували гравця, а це вже зовсім інший рівень зацікавленості. Набагато нижчий.
Тому на сагу про перехід це не тягне. А якщо мильна опера, то його, немов знімав телеканал Інтер.
Перманенте бажання залишити клуб не допомагало впродовж сезону ні самому Яремчуку, ні Генту, який пережив важкий рік.
Попередній сезон команда закінчила на другому місці, вийшла до Ліги чемпіонів, але замість того, аби розвивати успіх не просто опустилася на декілька сходинок вниз, а впала з третього поверху.
Наразі з командою працює четвертий тренер в сезоні, й нарешті вдалося більш-менш стабілізувати результати. Гент навіть має шанси потрапити до єврокубків. Якщо в останньому турі він виграє на полі прямого конкурента Зюльте-Варегема, то опиниться в першій вісімці.
А якщо не виграє, то цей матч стане, певне, останнім для Яремчука в футболці клуба. Цього літа він точно піде.
Чи все ж ні?
Є дві серйозні проблеми: вік Роман та бажана сума трансфера. Гент хоче за 25-річного нападника не менше 15 мільйонів євро. Це була б прийнятна сума, якби він впродовж декількох сезонів забивав 15 м'ячів, а не лише в останньому.
У топ-клубів безумовно є такі гроші, проте топ-клуби з топ-чемпіонатів лише завдяки двом факторам можуть звернути увагу на Яремчука: робота агента чи хтось зі скаутів дуже високо оцінює його можливості.
Яремчук не володіє навиками топ-форварда, не має статистики топ-форварда та навряд чи хтось високо буде цінувати його досягнення в збірній України чи чемпіонаті Бельгії, де на його рівні забивають японець Судзукі чи орендований у Челсі Угбо, про якого, мабуть, не знають в самому Челсі.
І якщо серйозно говорити про ймовірний трансфер Яремчука, то це має бути середняк або представник нижньої частини топ-чемпіонатів.
Приклад Малиновського надихає. Проте по суті він перейшов до середняка, який перебуває в найкращому періоді своєї історії та продовжує працювати на трансферному ринку й надалі, немов середняк, оперуючи сумами та зарплатнями не рівнем Інтера чи Ювентуса, з якими веде боротьбу.
Проте кращий приклад в цьому випадку інший екс-гравець Генка Леандро Троссард, який перейшов до аутсайдера АПЛ Брайтона за 20 мільйонів євро.
В бельгійській пресі написали, що Яремчук хоче оформити трансфер до початку Євро, аби зосередитися на матчах збірної та не думати про сторонні речі. Проте навряд чи завершення сезону вже на цих вихідних допоможе Генту отримати суму, яку він хоче за Яремчука.
Подальша доля форварда збірної України залежить від роботи його агентів. Саме вони повинні переконати серйозні клуби, що Яремчук їм дійсно потрібен, або середняків чи аутсайдерів, що гроші будуть не просто викинуті.
Якщо вивчати різні варіанти та вибирати серйозні, а не просто будь-які клуби, де потрібні форварди, то мені подобаються декілька ймовірних, підходящих за стилем та з виходом на той ринок: Саутгемптон, Болонья.
Якщо говорити ще більш грубо та вибирати чемпіонат, то Яремчуку більше б підійшла Німеччина. Бундесліга схожа з Бельгією за відкритістю та атакувальним менталітетом. Другий варіант - Серія А, адже там в 25 років - ти молодий та перспективний на відміну від тієї ж бундесліги чи АПЛ.
Насправді ж все залежить від пропозицій. А вони є взагалі?