Андрій Ярмоленко. Що далі?
Він вийшов на заміну в надважливому матчі проти Челсі, реалізував вихід віч-на-віч та приніс перемогу на 89-й хвилині. Цей момент так добре згадується не через те, що він стався ось-ось, а тому що гол у ворота Челсі найбільш пам'ятний момент в англійській кар'єрі Ярмоленка.
В попередньому турі Вест Хем знову грав з Челсі, Девід Мойєс за важливістю порівнював поєдинки. Влітку 2020-го перемога змінила сезон для Вест Хема, допомогла не вилетіти з Прем'єр-ліги. Перемога цього разу зробила б Вест Хем четвертим з поул-позишн в боротьбі за Лігу чемпіонів.
Вест Гем програв.
Ярмоленко увесь матч просидів в запасі.
І не тому Вест Хем програв, бо Ярмоленко просидів увесь матч в запасі, ні. В жодну голову, навіть самого Андрія, навряд чи залетіла така думка.
В цьому сезоні Ярмоленко зіграв лише 14 матчів в Прем'єр-лізі, в стартовому складі вийшов лише одного разу, коли в новорічно-різдявний період багато матчів та ротація є необхідністю. Він не забив жодного м'яча в цьому сезоні та не грав в першій команді від початку лютого.
Якщо в минулому сезоні Ярмоленко хоч і не входив до списку фаворитів Мойєса, майже не виходив у стартовому складі, проте був небезпечною зброєю, коли виходив на заміну. Тепер у нього зовсім інший статус, тепер Мойєс на нього взагалі не розраховує.
Так, у Ярмоленка травма. Й саме через ці травми Мойєс ще менше розраховує на українського гравця.
Коли клуб вирішив продати Алле до Аякса, залишившись з одним Антоніо, то Ярмоленко опинився в ролі резервного форварда. Він навіть вийшов в декількох матчах, а потім знову отримав травму. Ярмоленко постійно на лікарняному, розраховувати на таких важко. З Бернлі в понеділок він знову не зміг зіграти через травму.
Для футболістів постійні травми легко називати невдачами, проте для тренерів - це привід викреслити зі своїх планів.
Як би не закінчився сезон для Вест Хема, але Ярмоленко все одно не входить до планів Мойєса. Зважаючи на увесь важкий період українця в англійському клубі, найпростішим рішенням буде змінити команду.
Декілька тижнів тому з'явилася інформація про те, що Ярмоленко може повернутися до Динамо. Фани Вест Хема цьому дуже зраділи. Й зраділи вони через те, що, насправді, стане на заваді такому трансферу. Ярмоленко має найбільшу заробітну плату в клубі у розмірі 4-х мільйонів фунтів. В клубі з радістю звільнять цей тягар, а якщо ще й зароблять декілька мільйонів на трансфері, то взагалі буде неймовірно.
Проблема в тому, що Динамо ні в якому разі не зможе платити 4 мільйони фунтів на рік. Як мінімум потрібно говорити про зменшення заробітної плати в три рази.
Навіщо це Ярмоленку?
Він може зіграти в Лізі чемпіонів, просто продовжити свою кар'єру, якщо ще не награвся. Проте з іншого боку 4 мільйони фунтів, життя в Лондоні та деколи можливість зіграти в Прем'єр-лізі.
Порівнювати з поверненням Шевченка немає сенсу, адже він приїздив з однією метою: продовжити кар'єру до Євро-2012. У Шевченка в Динамо був особливий статус, адже він фактично жив й тоді в Лондоні, коли грав за київську команду.
Більш доречні порівняння з Ребровим, особливо з урахуванням того, що у нього теж не вийшла кар'єра в Європі. Проте різниця в тому, що Ребров переходив вільним агентом, не маючи ще року за контрактом.
Навряд чи буде Ярмоленко зацікавлений, аби перейти в якийсь інший клуб з суттєвим зменшенням зарплати. Навряд чи якийсь інший клуб в межах Європи погодиться йому платити навіть половину цих грошей.
Китай? Арабські гроші? МЛС? Не думаю, що його це може зацікавити більше за життя в Лондоні.
Буде несподіваним інший розвиток подій, окрім того, що Ярмоленко залишиться на рік у Вест Гемі, а потім вже в 2022-му повернеться до Динамо. Якщо травми його не домучать.
В Динамо та чемпіонаті України він буде безумовною зіркою.
Андрій Ярмоленко. Що далі?
Коментатор Setanta Sport та журналіст Ігор Бойко аналізує перспективи півзахисника «Вест Хема» Андрія Ярмоленка.