Перший тур групового етапу завершувало центральне протистояння – потужна Франція проти проблемної Німеччини. Бундестім приймала суперника вдома, але фаворитом була команда Дідьє Дешама. «Ле бльо» в статусі чемпіонів світу зберігали статус найсильнішої збірної планети, тоді як Йоахім Льов без особливого успіху проводив перебудову.
Сьогодні тренери зовсім не здивували вибором футболістів. Франція вийшла в оптимальному складі (але не з ромбом у центрі поля, а в 4-3-3), Бензема дебютував в офіційному матчі після камбеку. Німеччина знову розташувалася в схемі 3-4-3 з Кіміхом справа, а відсутність профільного центрфорварда компенсували постійні переміщення групи атаки.
Прагматична перемога ефективної Франції
Очевидні речі відразу ж отримали підтвердження: Франція – збалансованіша та команда, яка чітко розуміє, що потрібно робити на полі. У середині першого тайму «ле бльо» забили єдиний переможний гол, коли Погба вирізав шикарний пас у штрафний майданчик на Ернандеса, а простріл Люки у власні ворота зрізав Хуммельс.
Французи якісно перекривали центр (окремий респект Канте), обмежуючи суперника. І добре діяли у перехідних фазах – швидкому Мбаппе допомагали партнери. На фланзі Кімміха швидко «посадили на жовту картку та продовжили туди тиснути. Кіліан зліва не раз гостро вистрибував на оперативний простір. Нойєру доводилося рятувати Бундестім, а коли Ману був безсилим, і Мбаппе красиво забив – судді зафіксували офсайд. А Рабйо бахнув у стійку.
Німеччина не була жахливою, але без системи всі зусилля марні
Німці більше контролювали м'яч, будували затяжні атаки, але не були ефективними. Моменти в основному виникали після подач/прострілів Кімміха та Гозенса. Але й ці кроси не приносили очікуваної користі через відсутність центрфорварда. Гнабрі забракло навичок Лєвандовскі, коли він на старті другого тайму вистрелив над поперечиною.
Гнабрі, Мюллєр і Хаверц змінювали позиції, а в підсумку ніхто нормально не міг завершити атаку. Панував хаос і невизначеність. Бундестім отримувала подарунки у вигляді небезпечних штрафних, однак удари у Крооса не пішли. Фірмові підключення Гюндогана також не завжди потрапляли в такт. По перерві активізувався Кімміх, але його розумні паси не конвертувалися навіть в удари.
Парадокс xG, або На голову сильніша Франція
Французи набрали смішний 0.3 xG (проти 1.3 xG у німців), але впевнено перемогли. Цей матч яскраво показав недоліки системи очікуваних голів. Та й загалом статистики. Франція менше володіла м'ячем (38% проти 62%), однак значно краще ним розпоряджалася, розганяючи реактивні контратаки через Мбаппе. Франція рідше била по воротах (4 удари проти 10), але всі моменти були гострими. Всі моменти доводилися до логічного завершення.
Найкращі шанси «ле бльо» взагалі не принесли xG: автогол, офсайд Мбаппе, ще один вихід Кіліана завдяки Хуммельсу обійшовся без удару, гол Бензема наприкінці матчі також був анульований через офсайд. Німеччина набрала кращу статистику, але їй пощастило програти лише мінімально. Заміни Льова нічого не змінили. Фінальна навала була примітивною.