Перед лицем, точніше, смердючою мордою рашистської агресії в Україну об'єднався весь розсудливий світ. І футбольний у тому числі. Україні масово та активно допомагають – і словом, і ділом. Причому не лише окремі зірки – колишні та чинні, а й футбольні клуби, цілі ліги та асоціації. Світ, за влучними словами колишнього тренера «Динамо» Хацкевича, зараз «розділився на людей та росіян».
Кейлор НАВАС,
Коста-Ріка
Легендарний 35-річний голкіпер, який захищає кольори найбагатшого клубу Франції – «ПСЖ», вдома дав притулок для тридцяти українських біженців. Кейлор купив тридцять ліжок, які розмістив у своєму домашньому кінотеатрі. Крім того, він забезпечив українців продуктами харчування та одягом. А дружина голкіпера – Андреа – особисто приготувала нашим біженцям їжу та помолилася разом із ними.
ФК «ЮВЕНТУС», клуби серії В, Італія
Найтитулованіший клуб Італії теж не залишився осторонь цього важкого для України часу. Туринці дали притулок у себе 80 біженцям з нашої країни, більша частина з яких – діти. Представники клубу забезпечили нашу делегацію предметами першої необхідності, одягом та ліками. Українців за кошти клубу було розміщено у місцевому готелі. А на поєдинках за участю команд другої за ранжиром першості Італії – серії В - організовано центри зі збору гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від війни. Люди приносять одяг, продукти харчування та медикаменти. Крім того, керівництво італійського футболу запропонувало УАФ дограти матчі призупиненого через війну чемпіонату України в Італії.
Тім СПАРВ,
Фінляндія
Знаковий футболіст для Суомі (довгий час був капітаном збірної), який недавно зав'язав із футболом, вирішив осісти у Празі. З перших днів рашистської агресії проти України Тім оголосив, що готовий надати своє житло у Фінляндії – у місті Вааса - для українських біженців. Він дав притулок жінці з двома дітьми. Спарв залишається у Фінляндії (живе у своєї мами), аби допомагати й іншим українським переселенцям.
ФК «БАРСЕЛОНА»/ФК «РЕАЛ»/ФК «АТЛЕТИКО», Іспанія
Іспанські клуби теж активно допомагають біженцям із України. Каталонський гранд під час своїх домашніх матчів чемпіонату Іспанії організував спеціальний пункт для збирання допомоги українцям. Насамперед – дітям. Юні любителі футболу з України, які прибули до Барселони, були тепло прийняті керівництвом клубу та відвідали тренування першої команди. У свою чергу «Реал» пожертвував один мільйон євро українським біженцям. Частина коштів підуть на купівлю предметів першої необхідності та психологічну допомогу постраждалим у війні, ще частина – на підтримку спортивних шкіл «вершкових», що знаходяться в Україні. А ось «Атлетико» відправив свій клубний автобус до Варшави, щоби привезти українським біженцям їжу, теплі речі, взуття та предмети особистої гігієни. Назад до Мадрида автобус чемпіонів Іспанії їхав не порожнім: у ньому знаходилися 36 маленьких українців.
ФК «СТЯУА»,
Румунія
Один із найвідоміших футбольних клубів Румунії та Східної Європи дав притулок у себе не лише для українських біженців, а й для деяких наших футболістів – Пятова, Сидорчука та Степаненка. А також молодих футболістів київського «Динамо» (U-19). Наші гравці були прийняті клубом із Бухареста на прохання наставника чемпіонів України Мірчі Луческу. За словами генерального директора «Стяуа» Міхая Стойки, умови, в яких перебувають українські біженці, «дуже хороші».
Мілен ПЕТКОВ/Христо ЙОВОВ,
Болгарія
Колишні футболісти збірної Болгарії дали притулок у себе вдома для українських біженців. Христо виділив кімнату своєї квартири для українки та її доньки, а Мілен взагалі віддав свою квартиру як тимчасовий притулок чотирьом українським переселенцям.
ФК «НОРВІЧ»,
Англія
Англійський клуб організував спеціальний аукціон, на якому в якості лотів була клубна амуніція з синьо-жовтими прапорами та автографами гравців. Вартість футболок – від 40 до 130 фунтів стерлінгів, капітанської пов'язки – від 55 фунтів. Виручені кошти від аукціону, який тривав п'ять днів, пішли на потреби українцям, які постраждали від війти з рашистами.
Девід БЕКХЕМ,
Англія
Збірна ШОТЛАНДІЇ
«Касовий» збір від товариського поєдинку між збірними Шотландії та Польщі, що відбувся у Глазго на стадіоні «Айброкс», становив 380 тисяч фунтів стерлінгів. Усі ці гроші було перераховано Україні на потреби дітей, які постраждали від військової агресії росії. Крім того, фан-клуб збірної Шотландії організував товариську зустріч із українськими вболівальниками.
Роберт ЛЕВАНДОВСЬКИЙ,
Польща
«Ми, поляки, відчуваємо цю війну трохи більше, ніж інші країни», - заявив капітан збірної Польщі. За словами Роберта, зараз Україні важлива будь-яка допомога. Сам футболіст та його дружина Анна активно висловлювали підтримку Україні вже з перших днів війни. Вони організували відправлення гуманітарних вантажів із Польщі до України. Левандовський був ініціатором відмови грати поєдинок відбору до ЧС-2022 проти збірної росії. Ініціативу капітана «кадри» було підтримано одноголосно. Також форвард «Баварії» зіграв із капітанською пов'язкою у кольорах українського прапора. Крім того, Роберт розірвав в односторонньому порядку спонсорський контракт із китайським виробником електроніки Хуавей – через те, що той не припинив працювати на російському ринку за умов рашистської агресії в Україні.