Де і у якому форматі – головні запитання, на які поки що немає остаточної відповіді. Днями Андрій Павелко заявив, що він спілкувався із Володимиром Зеленським і вони разом прийняли рішення, що грати чемпіонат почнуть у серпні на українських полях.
Але є нюанси. Головний редактор Профутбол Digital Володимир Звєров має інформацію з кількох джерел, що донецький Шахтар не втратив бажання грати свої матчі УПЛ за кордоном і працює над цим. Шахтар готовий оплатити всі витрати на переїзд та проживання своїм суперникам. Також донеччани готові віддати частину призових за Лігу чемпіонів на організацію змагань за кордоном. Є інформація, що Дніпро-1 попередньо теж проявляв зацікавленість у закордонних матчах.
Як стало відомо FootballHub, на онлайн-засіданні у четвер мають затвердити кількість команд у чемпіонаті Прем’єр-ліги. Після попереднього засідання нібито все зрозуміло – Десна і Маріуполь виходять з УПЛ (з правом післявоєнного поновлення), на їхні місця заходять Металіст і Кривбас. Але і тут є підводна течія, адже на місця в УПЛ були й інші претенденти.
Перед першою зустріччю клубів 27 травня, на робочу групу були запрошені представники Альянса і Оболоні – команд, які на момент заморозки сезону йшли відповідно на 3 і 4 позиції у Першій лізі (після Металіста і Кривбаса). За нашою інформацією, і Альянс, і Оболонь розраховували, що підніматиметься питання розширення ліги до 18 клубів. Чому розраховували? Бо раніше виконавчий директор УПЛ Євген Дикий говорив, що такий варіант ймовірний. А ще, за нашими даними, Андрій Павелко під час нещодавнього візиту на Сумщину ставив запитання керівництву Альянса, чи готові вони грати в УПЛ. Сумчани відповіли: «Так, якщо чемпіонат гратимуть в Україні». Наскільки відомо, така ж позиція у президента Оболоні Олександра Слободяна. Більше того, ПФЛ у погодженні з УПЛ навіть розіслала на ім’я президентів Альянса і Оболоні листи-опитувальники: чи готові ці клуби грати в УПЛ у разі зміни формату, чи готові грати за кордоном, чи готові грати чемпіонат U-19 за кордоном? Однак, питання розширення ліги до 18-и клубів ніхто так і не розглянув.
Металіст і Кривбас посіли 1 і 2 місце у Першій лізі і цілком заслужено вийшли в УПЛ. Однак, цікавить інше. На момент зупинки сезону не стояло питання про зміну регламенту обміну між лігами. А значить, що харків’яни і криворіжці мали би замінити 15-у і 16-у команди «прем’єрки» – Минай та Маріуполь відповідно. З Маріуполем зрозуміло. А що робити з Минаєм? Виходить так, що Кривбас запустили замість Десни, а Минаю дали імунітет. Якщо говорити з точки зору регламенту, місце Миная мала би посісти 3-я команда Першої ліги – Альянс. Але ми, звичайно, говоримо про ідеальний світ. Він на різних полюсах з українським футболом.
І ще один важливий момент – якщо за рік Десна і Маріуполь виявлять бажання повернутися в УПЛ, вони посядуть там місця 15-ї і 16-ї команд. І з Першої ліги взагалі ніхто не вийде в топ-дивізіон (Полісся, як вам таке?). Тоді навіщо взагалі проводити чемпіонат Першої ліги 22/23?
Ми звязалися зі спортивним директором Оболоні Олександром Різниченком. Він позицію УПЛ не коментує до засідання, але має іншу несподівану інформацію. Оболонь передала організаторам змагань проєкт УПЛ на 18 клубів. Навіть два різні проєкти (див. фото). Клуб пропонує ділити учасників на три групи по 6 команд. Зупинимося на першому варіанті:
1) На першому етапі 18 команд ділиться на 3 групи по 6 команд. 1 і 2 місця кожної групи на другому етапі виходять у «єврокубкову» групу. Грають між собою у 3 кола (15 турів).
2) «Єврокубкова» група (ТОП-6) потім грає між собою у три кола і розподіляє найвищі місця (при цьому очки за попередній етап знімаються).
3) II і III група – абсолютно однакові за статусом. У них команди діляться, наприклад, за «зональним принципом». За результатами чемпіонату останні команди обох груп вилітають із Прем’єр-ліги.
Але чи будуть аналізувати такий варіант, і чи взагалі УПЛ готова до розгляду чемпіонату на 18 команд? Схоже, що на засіданні клубів у четвер, питань буде не менше, ніж на попередньому.