Ви думаєте, Ярмоленко провалився як легіонер? Тоді ви нічого не розумієте у футболі та житті

Футбол України 15 Липня, 22:47
Андрій Ярмоленко – це один із найуспішніших українських легіонерів в історії футболу, але не у м'ячиках та бутсиках, а у найважливішому у цьому житті.

Свого часу мем «Суркіс не відпускає Ярмоленка до закордонного клубу» був настільки популярним, що у твіттері навіть з’явився аккаунт «Чи перейшов Ярмола?». Вважалося, що підступне Динамо закрило талант у «золотій клітці», а він, бідолаха, і радий би пограти у справжній футбол – і як тільки вирветься, він уже всім покаже!

28 серпня 2017 року за 25 мільйонів євро Динамо продало 27-річного Андрія Ярмоленка дортмундській Борусії. За два тижні він замінив чемпіона світу Маріо Гьотце у рядовому матчі Бундесліги з Фрайбургом. Розпочався закордонний етап найуспішнішого футбольного легіонера України.

Поспішайте довести нам, що ми дурні і не розуміємо у футболі? А ось вам ракурс, з якого ви зрозумієте, що насправді Ярмоленко – найкрутіший професіонал, який реалізувався у футболі сповна і ніколи не здешевив у своїй кар’єрі.

Велика проблема українських футболістів – вони завжди неправильно оцінювали себе.

Зараз багато хто не розуміє, чому Ярмоленко перейшов із АПЛ в еміратський Аль-Айн. У цьому ховається нерозуміння пріоритетів, які життя розставляє перед українським футболістом.

Хтось вважав, що ощасливив своєю появою планету Земля, і тому завершував виступи 35-річним пузатим ветераном десь в Узбекистані чи Білорусі замість добротних ліг Бельгії, Португалії чи Австрії, яких колись відмовлявся.

Хтось, навпаки, погоджувався на перше запрошення, що трапилося, – і їхав до Марокко, Чехії чи якогось Бургундистану. Кажуть, у 90-х збірників продавали за в’язанку м’ячів та комплект екіпірування. Факт: володар «Золотого м’яча» Олег Блохін, яким насправді цікавився Реал (Мадрид), отримав шанс виїхати за кордон лише у 35 років і догравав десь в Австрії та на Кіпрі.

Безліч добротних, якісних, відомих футболістів на старості років доживають у злиднях та їздять на старих машинах, зароблених ще своїми бутсами на газоні. Покоління, до якого входить і Андрій Ярмоленко, – перше, що навчилося бути прагматичним. Можливо, вони не досягли спортивного успіху найвищого рівня, але вони стали комерційно успішними.

Їхні діти скажуть за це спасибі, тоді як діти великих футболістів 70-х та 80-х отримають у спадок старенькі квартири у хрущовках, застарілі «волги» та в’язанку медалей.

Подумайте і по-людськи вирішіть, до чого потягнулися б ви.



Андрій Ярмоленко – не найвидатніший футболіст в історії України, але з собою він не здешевив



Ні, ви не подумайте – Андрій крутий. Станом на сьогодні за збірну та клуби у нього 557 матчів на дорослому рівні, в яких він поклав 200 голів та 125 асистів. Він може побити всі рекорди в історії нашої збірної. Він досить титулований. Однак Ярмоленко ніколи не отримував «Золотого м’яча», як Блохін, Бєланов чи Шевченко. Він навіть не зіграв на чемпіонаті світу. Він не виграв жодного закордонного трофею.

Але у фінансовому плані Андрій Ярмоленко ніколи собою не здешевив. Останнім часом у Динамо Андрій отримував від 5 до 6 мільйонів євро на рік. «5 мільйонів – це зарплата першого року [пролонгованого] контракту, за умовами щороку сума збільшується на 0,5. Таким чином зараз [на 5 липня 2017 року] його зарплата вже шість мільйонів, а в останньому сезоні передбачено сім. Жодна Європа стільки не дасть», – повідомляв на той час у своєму твіттері Ігор Бурбас.

За такої божевільної зарплати Динамо зуміло продати не юного вінгера за 25 мільйонів євро за оцінної вартості 18. У дортмундській Борусії, за оцінкою спеціалізованих порталів, Ярмоленко отримав зарплату 5,5 мільйона євро на рік. У Німеччині його мучили травми, він опинився у жорсткій ротації, проте Боруссія зуміла продати Андрія у Вест Хем за 20 мільйонів євро.

В англійській Прем’єр-лізі не буває нічого дешевого. Вест Хем поклав Андрію Ярмоленку контракт на понад 7 мільйонів євро! Це – найкрутіший показник, за інформацією інсайдерів з усіх українських футболістів, багатшим був лише Андрій Шевченко, який заробив за кар’єру понад 60 мільйонів євро. У Челсі власник «Золотого м’яча», з урахуванням інфляції та зміни ринку, отримував суму приблизно 8 мільйонів євро за рік.



«Не футболіст» – найуспішніший у комерційному плані український футболіст в історії



Подивіться на Андрія Ярмоленка – за сумарними показниками якості, здоров’я, титулованості це найкомерційніший український футболіст в історії! Його прозвали «хлопчиком зі 130 кілометра», а сам він колись похмуро говорив в інтерв’ю, що «не футболіст». Подивіться на ці цифри – дай Боже кожному обдарованому футболісту реалізуватися у професії так, як Андрій Ярмоленко! ОАЕ – не найбагатший чемпіонат світу, але легіонерам тут готові платити трохи вище за ринок. Суми не оголошуються, але є підозра, що в Аль-Айні у Ярмоленка зарплата буде вищою за MLS, турецьку Супер-лігу і тим паче сучасну УПЛ.

…Так, гроші – не найголовніше у житті. Але, здається, так може говорити хіба що той, хто їх має. Ярмоленко – добротний футболіст та старанний професіонал. Він міг би, звичайно, стрибнути вище голови – але згадаємо, як мучився Воронін у Ліверпулі чи Яковенко-молодший у Фіорентіні. Іноді краще опинитися на своєму місці свого часу, отримати навіть більше, ніж розраховуєш, і з почуттям задоволеності усвідомлювати, що попереду в тебе щаслива та забезпечена пенсія, до того ж – не у 60 років, а набагато раніше, коли ще можна порадіти життю здоровим та повним сил.

Тож удачі тобі, Андрійку, в Еміратах! Твоє життя – дивовижна подорож, і саме зараз у ній новий – супер-сучасний та мега-комфортабельний – курорт.