Коноплянка, бомбардир для «Динамо» і ще два топ-підсилення, за які варто боротися трьом клубам УПЛ

Динамо Київ 13 Вересня, 17:34
Трендом літнього трансферного вікна-2022 став камбек українських гравців до УПЛ.

Шахтар відразу повернув додому аж чотирьох. Двоє із них є представниками збірної України. А Ворскла підсилилась Василем Кравцем.

Зрозуміло, що причина криється у війні. Наші клуби не мають можливості посилюватися якісними виконавцями. Легіонери не хочуть їхати, тому в пріоритеті українці. До закриття трансферного вікна в Україні та під час зимової кампанії ця тенденція збережеться. У Європі ще залишилися наші, які можуть принести користь в УПЛ.

1. Євген Коноплянка

Краковія підписала Коно в статусі колишньої зірки збірної України, екс-гравця Севільї, Шальке, Шахтаря, фіналіста ЛЄ. Роздобути такого виконавця безкоштовно та за незначну зарплату – велике досягнення для клубу з Польщі. Навіть попри те, що у Жені є проблеми зі здоров'ям і грати він не завжди може.

Якщо називати речі своїми іменами, то це була гарна піар-кампанія для Краковії, щоб збільшити інтерес від уболівальників та ЗМІ. Для самого Коноплянки – можливість перезавантажити свою кар’єру, а потім вберегти сім'ю від війни.

Прихід українця не мав великого значення для клубу з Кракова. Стрибка чи прориву у турнірній таблиці не відбулося. Краковія – середняк. Може підійматися вище, може втрачати позиції. Без перспектив стати чемпіоном.

Коно багато лікувався, тільки зараз почав грати. Навіть забив два голи. Цього дуже мало навіть для такої маленької команди, як Краковія. Іноземець має бути сильнішим від місцевих гравців, або на ньому можна робити бізнес. Ні з першим, ні з другим в українця не складається. Тому сенсу говорити про довготривалу співпрацю немає. Якщо хтось взимку захоче підписати Женю, у Кракові не заперечуватимуть.

Українські варіанти. Кандидат номер один – СК Дніпро-1. З приходом Краснікова та Кучера команда хоче реально боротися за чемпіонство. Проблеми Динамо дають можливість вже в цьому сезоні замахнутися на максимум. Потрібні досвідчені гравці, які на класі та майстерності принесуть результат. Клуб намагається шукати іноземців, але у фазі гарячої війни багато охочих не знайдеш, або ж їхній клас буде дуже посереднім. Коноплянка стане реальною опцією посилення. Повернення в Україну, у команду рідного міста може дати йому потрібні емоції.

Для Динамо позиція флангів теж є болючою. Багато чого залежатиме від долі Циганкова. Але взяли Перріса, Кабаєва. Прямо зараз місця особливо немає.

2. Євген Чеберко

Чеберко був талантом Дніпра. Потім зміг самоствердитися у Зорі, де став одним із лідерів команди. Спочатку Юрій Вернидуб бачив у ньому лівого захисника. Потім, вже за Віктора Скрипника, проявив себе в центрі оборони. За стилем близький до Миколи Матвієнка.

У Зорі почалася якась «хімія», тож Чеберко опинився в ЛАСКу замість переходу в лояльний для себе чемпіонат. У силовій австрійській Бундеслізі українець дуже швидко виявився зайвим. Оренда та подальший трансфер в Осієк до Ненада Б'єліци, який мав інтерес на Женю ще під час роботи в Динамо Загреб. Чеберко важко починав у Хорватії, але у поточному сезоні став грати в основі. От тільки проблема: Б'єліци в команді вже немає. Осієк провалив старт сезону та зганьбився у кваліфікації Ліги конференцій. Одним із кандидатів на вакантний пост виступає Огнен Вукоєвіч.

Справа у тому, що клуб хоче боротися за чемпіонство. Навіть 3-4 місце – це для Осієка фактичний провал. Зараз, вже зі старту, добряче відстають від лідера – Динамо. У таких випадках намагаються шукати нових гравців і прощаються з легіонерами, які не виправдали сподівань. Багато чого залежатиме від імені нового тренера команди.

Українські варіанти. Ще взимку писали, що Металіст прицінюється до гравця. Зрозуміло, що зараз про таке не варто говорити. Війна забрала у команди з Харкова фінансові можливості. Осієк купив Чеберка за 1 млн євро. Тому захоче компенсувати свої витрати.

Керівники Металіста тепер працюють у Дніпрі. Перехід Чеберка у своє рідне місто виглядає найбільш ймовірним. Позиція лівого центрального захисника у команді потребує посилення. Тому це – варіант №1.

Я б не відкидав і Динамо. Особливо після травми Шапаренка. Чеберко колись грав у середині поля та добре працює з м’ячем. Не забуваймо про проблеми Луческу з лівим центральним захисником. Попов травматичний, а у Сироти забагато помилок.

3. Микола Кухаревич

В Україні нападнику видавали великі аванси. Кухаревич добре себе проявив у складі молодіжної збірної. Але кар’єра в Європі не складається. Не зміг затриматися у Труа, нічого не показав у Льовені. Зараз у Миколи вже третій клуб – шотландський Хіберніан. Франція – Бельгія – Шотландія. Крива регресу Кухаревича очевидна. Нова команда українця – середняк шотландської ліги. А серед конкурентів – ще п’ять форвардів.

Українські варіанти. Тут беззаперечний кандидат – Динамо. Кияни мають великі проблеми з нападником. Бєсєдін розчаровує та приносить більше проблем біля власних воріт, ніж щось створює в атаці. Ванат не виглядає сильнішим за свого старшого конкурента. Два Влади – Кулач і Супряга – перебувають в лазареті. До Динамо вже сватали колишнього нападника Порту Зе Луїша. Отже, пошуки форварда ведуться.

Ще у часи Руха Кухаревича приміряли до Динамо. У нього є майже всі задатки, щоб стати сильним форвардом. Потрібен тренер, який зліпить із нього якісного футболіста. Луческу для цього максимально підходить. Можна ще думати про СК Дніпро-1, якщо піде Артем Довбик.

4. Ігор Харатін

Кар'єра українського опорника у Європі розвивається не дуже вдало. У Ференцвароші був чемпіоном та грав в ЛЧ і ЛЄ. Перехід до Легії став неочікуваним. Столична команда Польщі зараз переживає не найкращі часи. Минулого сезону ледве не вилетіли.

У поточному сезоні Ігор має ігрову практику. Але конкуренція в середині поля величезна. 4-5 гравців претендують на дві позиції. Відхід Харатіна – хороша пропозиція. Думаю, що Легія не стане його утримувати.

Українські варіанти. Тут мова йде про Шахтар та СК Дніпро-1. Йовічевіч казав, що потребує ще одного гравця в середину поля, бо Степаненко вже немолодий, знадобиться ротація. «Гірники» намагалися повернути Ігнатенка, але той вирішив залишитися у Франції. Харатін за стилем дуже близький до Данила. Йовічевіч може дати Ігорю чимало у плані виходу на новий рівень кар’єри. Своєю чергою СК Дніпро-1 нікого не взяв на місце того ж Ігнатенка. Дніпрянам явно не завадить якісний опорник для боротьби за медалі.