У нижче наведеній добірці – суцільно яскраві особи та збірні, які через різні причини за підсумками групового етапу ЧС у Катарі опинилися біля розбитого корита.
Гарет БЕЙЛ (Уельс)
Усі ми пам'ятаємо, як саме збірна Уельсу потрапила на чемпіонат світу. На їхньому місці мали бути ми. І чомусь здається, що збірна України виступила б як мінімум не гірше, ніж Бейл і компанія.
Уельс у Катарі не запам'ятався нічим. Від слова «зовсім». Єдиний позитивний момент – нічия з американцями (1:1), яка, втім, жодним чином не вплинула на їхню перспективу: команда Пейджа посіла підсумкове останнє місце в групі. А її лідер - Гарет Бейл - так і не зумів «грюкнути дверима» на останньому для себе Мундіалі.
Збірна ДАНІЇ
«Віддушина Європи» – саме такою була збірна Данії на нещодавньому чемпіонаті Європи. Там данці закохали в себе весь континент. І не тільки через щиру історію з Еріксеном, а й через свою блискучу гру. Тоді, на Євро-2020, здавалося, що нинішня збірна Данії може повторити успіх 1992 року, коли «вікінги» стали чемпіонами континенту.
Підтвердженням цієї гіпотези певним чином став і відбірковий турнір данців на ЧС-2022, коли вони забили 30 м'ячів, здобувши дев'ять перемог у десяти поєдинках.
Але в Катарі вся ця данська пишнота померкла: лише одне очко у трьох матчах і останнє місце у групі. Це провал, однозначно.
Карім БЕНЗЕМА (Франція)
Що таке не щастить, і як із цим боротися. У конкретній ситуації виходить, що ніяк. Лідер збірної Франції Бензема перед Мундіалем був дуже обережним: готувався зіграти на останньому для себе ЧС (форварду «Реала» взимку виповниться 35 років). Але не вберігся: від однієї травми вилікувався, іншу отримав.
Незважаючи на те, що Дешам залишив Бензема у списку гравців збірної, у Катарі він навряд чи зіграє: не встигне відновитись. Однак, подейкують, цей факт не дуже засмутив партнерів Каріма з національної команди. За чутками, ситуація в роздягальні «триколірних» через відсутність Бензема явно налагодилася.
НЕЙМАР (Бразилія)
Лідер збірної Бразилії знову «поза грою». І знову – через травму. І знову – зі сльозами на очах. У грі першого туру - проти збірної Сербії - Неймар травмував ногу. І в двох поєдинках групового турніру, що залишалися, участі не брав. Травма хоч і виявилася не дуже серйозною, лікарі та тренерський штаб вирішили поберегти футболіста. А сам футболіст обіцяє незабаром повернутися ще сильнішим.
Ну, подивимося.
Збірна МЕКСИКИ
Мексиканці – традиційний учасник групових турнірів чемпіонатів світу. І традиційний міцний горішок. Досі у нинішньому столітті збірна Мексики справно долала груповий етап та виходила до плей-оф. Щоправда, далі за перший раунд вона так і не доходила, але...
Однак приємна для «ацтеків» традиція на ЧС-2022 перервалася. Незважаючи на перемогу в останньому турі – над Саудівською Аравією – підопічні Мартіно посіли підсумкове третє місце. І змушені заздалегідь повернутись додому. І шукати собі нового наставника – Мартіно подав у відставку.
Збірна БЕЛЬГІЇ
Тепер уже можна говорити ствердно: Мундіаль-2018 став лебединою піснею «золотого покоління» бельгійського футболу. Чотири роки тому збірна Бельгії посіла третє місце на чемпіонаті світу. Зараз же безславно завершила свій похід на ЧС у Катарі, не здолавши навіть бар'єр групового етапу.
Про проблеми у колись потужній та збалансованій команді почали говорити ще на Євро-2020, де Азар, Де Брейне та компанія вибули на підступах до півфіналу. З того часу ситуація не покращилася. Точніше, вона погіршала. Гідної заміни старіючим лідерам немає. А самі лідери – або не тягнуть, або не в тонусі. Загалом, найгірші очікування підтвердилися: Бельгії дуже потрібна свіжа кров та перезавантаження.
Збірна НІМЕЧЧИНИ
Від перестановки доданків сума не змінюється. На ЧС-2018 збірна Німеччини під керівництвом Льова безславно закінчила свій шлях із захисту титулу, вилетівши вже після групового раунду. Історія повторилася і на ЧС-2022, де Бундестім під керівництвом Фліка спіткала та сама доля.
Здавалося, що німці зробили висновки з попередніх невдач. Але це лише здавалося. Національна збірна Німеччини досі «сира», немає необхідного балансу між ветеранами та молоддю: перші вже не можуть, інші – ще. Загалом усе дуже складно. Без шнапсу не розібратися.
По 3 голи. П'ять ударних форвардів лідирують у списку бомбардирів на ЧС