Віктор Вацко: «УАФ потребує кардинальних змін. Бо те, що є зараз — це ЦК КПРС»

Футбол України 6 Грудня, 14:51
Журналіст і коментатор Віктор Вацко висловив думку про ситуацію з президентом УАФ Андрієм Павелком.

«Щоб оцінити нинішнє становище Павелка, треба володіти повною інформацією зсередини. Але судячи з того, що відбувається – маю на увазі судові справи і рішення – я б не хотів зараз опинитись на його місці.

Мені важко говорити, чи є чийсь вплив на розслідування чи суди. Але я точно розумію, що УАФ потребує кардинальних змін. Бо те, що є зараз – це ЦК КПРС, де є генсек, який обставив себе вірними людьми, які роблять виключно те, що скаже він. І лише одиниці, можна сказати, є незалежними, мають свою точку зору. Одиниці. В цьому найбільша проблема.

Управління українським футболом потребує кардинальних реформ. Бо зараз цей механізм застарілий, віддає совковщиною. Такого в українському футболі ще не було, щоб настільки публічними і серйозними були звинувачення на адресу президента Федерації у корупції.

Закінчуватись вся ця історія повинна в судових інстанціях. Але ситуація показує, що система управління нашим футболом потребує реформ. І тут мова не проте, щоб зняти Павелка і поставити якогось… такого ж, хто думає лише про те, як здобути посаду і преференції від неї, але не думає про те, як на цій посаді приносити користь футболу, розвивати футбол. Я про системність. Бо сучасний світ і сучасний футбол вимагає іншого підходу до управління.

На розвиток футболу в УАФ грошей немає, а на заставу 20 млн гривень одразу знайшли! Вацко обурений ситуацією

Але якщо запитаєте, хто має бути замість Павелка, то я відповім. От сьогодні пишуть про Шевченка. Але я як вболівальник українського футболу зі стажем, хотів би, щоб була конкуренція концепцій та програм управління футболом. І щоб виграла людина, яка запропонує найкращу програму згідно з реаліями нашого футболу.

Чи є на це шанси сьогодні? Як говорив Михайло Іванович Фоменко, шанси є навіть тоді, коли їх нема. Повинна знайтись людина, але не одна, а з командою, яка хоче щось зробити, а не відкушувати.

Написали про висування кандидатури Шевченка, але ще невідомо, чи хоче він цього. В збірній він показав, що є класним менеджером. Вважаю, найсильнішим в історії національної збірної України. Підібрав тренерський штаб, тримав порядок і дисципліну в команді, пробив максимально класні умови для підготовки, не прогнувся під голос того, хто на Олімпі. Принаймні в цьому аспекті – управління такою структурою як національна збірна – до нього не повинно бути запитань.

Напевно в цьому плані в українському футболі немає людини, сильнішої за Шевченка, – з точки зору іміджу, впізнаваності у світі. А ми ж зараз говоримо про глобальні речі, які є особливо важливими для нас в час війни. Це те, що я називаю вимогами часу. На що федерація спромоглась за час війни? Написала лист до футболістів збірної Боснії та Герцеговини, які уже й так сказали, що не будуть грати з рускіми. Ну і зараз піаряться на ЧС-2030. Ви думаєте зараз про 2030 рік? Та я не знаю, що післязавтра буде. Ви серйозно? Крім піару тут нічого нема. В тому вся проблема – ми повинні жити конкретними справами, а не піаром.

Тому Шева, звісно, найвпізнаваніша кандидатура. Але знову ж, хотілось би побачити програму розвитку українського футболу. Та й чи хоче він цього сам. І чи розуміє, що може тут щось зробити. Важливо, щоб у людини було не лише бажання, а й бачення, розуміння, знання того, як розвивати наш футбол», - сказав Вацко.