Лідери Динамо в УПЛ
xThreat/90 (частина 2)
9️. Віталій Буяльский - 0.28/90
1356 хвилин
Очікувано Віталій не в перших рядах героїв, бо переважно завершує зусилля команди (найкращий бомбардир) чи приймає участь на попередніх етапах конструювання, де цінність (хТ) пасу/просування ще не така висока.
8️. Костянтин Вівчаренко - 0.30/90
590 хвилин
Взагалі позаду лідерів група доволі щільна, що натякає на деякий баланс: кожен щось приносить.
7️. Володимир Шепелєв - 0.31/90
806 хвилин
Через власні давні ментальні проблеми Вова навряд повернеться в Динамо на рівень, до якого колись тягнувся...Шапаренко. Для багатьох дуже складно усвідомити, що свого часу для Динамо Шепелєв робив майже те саме (з м’ячем та без м’яча), що й нинішній Шапа. Показник хТ не найкращий, але і не найгірший для його функцій - підняти м’яч в атаку та ситуативно долучитися до завершальних фаз.
6️. Томаш Кендзьора - 0.32/90
500 хвилин
Тимчик зіграв 450 хвилин, Кенді на тайм більше. Але в своїх матчах поляк пасував та просувався з м’ячем значно гостріше.
5️. Сергій Сидорчук - 0.35/90
1245 хвилин
Капітан важлива постать в пасовій грі, що доведено xGChain/xGBuildUp, тож і тут все доволі збалансовано між пасами/веденнями м’яча в центрі поля з низькою цінністю до спроб в більш гострих зонах.
4️. Владислав Кабаєв - 0.37/90
751 хвилина
Нарешті, хоча б десь Кабаєв не на дні чартів. Але тепер давайте зіставимо одне з другим. Кабаєв, судячи з хТ, все ж виконує передачі/ривки в небезпечні зони. Інша справа, що низенькі показники xGChain/xGBuildUp свідчать про наступне: якщо Кабаєв приймає участь в комбінації, то вона може бути гострою, але до удара доходить рідко...
І це ще я мовчу про негативний хТ - з індексом 0.4 він найгірший в усій УПЛ загалом. Тобто позитивний хТ, а тут ми розглядаємо лише його (0.37), менший за негативний (0.4)...
Тож мої сподівання на збори, тут цілком можливий деякий прогрес лише на голому порозумінні з партнерами. Для контексту - його хТ з гри (викреслюємо стандарти) дорівнює 0.28 (рівень Гармаша та Буяльського).
3️. Олександр Караваєв - 0.38/90
754 хвилини
Колись і Караваєв був на місці Кабаєва, але бачимо з віком призвичаївся до більш складних умов позиційного нападу. Випередив більшість партнерів за сумарною гостротою передач/просувань, це означає одне - вони точні/вдалі (з цим були чималі проблеми раніше).
2️. Владислав Дубінчак - 0.53/90
626 хвилин
Ось де величезний та досі не розкритий потенціал в Динамо. Паси/просування з м’ячем Дубінчака доволі гострі, інакше би 0.53 хТ не накрутив, але асист лише один - на порожні ворота Циганкову в матчі з Інгульцем.
Якщо на сборах буде наведено лад з основним лівим вінгером та вибудується чітка та злагоджена взаємодія між ЛЗ, ЛВ та ЛЦП, то команда отримає потужний імпульс підсилення виключно «з повітря», тобто без значних інвестицій.
1️. Віктор Циганков - 0.64/90
1208 хвилин
А це головна проблема, але вже на наступний сезон. Самі бачили, що немає в УПЛ лівих вінгерів для задач рівня боротьби за перше місце. Немає і правих вінгерів.
Реально навіть беззмістовно порівнювати статистику Назара в Кривбасі за відкритого поля та стверджувати, що це майбутнє підсилення при закритому, тому що Юнацька Ліга Чемпіонів чи інші другорядні аргументи. Вже з Лєднєвим мали досвід. Наприклад:
- Волошин в Кривбасі продукує 0.21 хТ при менш регулярному контакті з автобусами, де суттєво більше свободи та простору
- з них з гри, якщо викинути стандарти, залишається лише 0.10 хТ, тобто половина приходить з поданих кутових та штрафних
До того ж зліва тепер грає.
Чи тягне це на «рятівника Динамо» та новий центр впливу замість Віті? Чи може Кабаєв мав погані метрики за відкритого ігрового поля? Посидіти на лавці умовний Назар зможе, не здивуюся, якщо й заб’є десь, але мова про лідерство та стабільну функцію загострення. Й гадки не маю, що вирішать в клубі...