Уряд Німеччини оголосив, що направить Україні 14 танків Leopard 2. Також Берлін дозволить іншим країнам реекспорт танків Україні, про це заявили в уряді ФРН. При цьому Німеччина забезпечить логістику, боєприпаси та технічне обслуговування.
«Олаф Шольц оголосив про подальшу підтримку України у контексті постачання танків Leopard 2. Відповідне схвалення також надається країнам-партнерам. Весь процес тісно координується із міжнародними партнерами».
Ціль – швидко зібрати два танкові батальйони із танками Leopard 2 для України. Як перший крок Німеччина надасть роту з 14 танків Leopard 2 A6 із запасів Бундесверу. Інші європейські партнери також передадуть такі танки.
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус уточнив, що перші бойові танки Leopard приблизно через три місяці.
Пісторіус назвав рішення про постачання основних бойових танків «історичним, оскільки воно було скоординовано на міжнародному рівні, а також тому, що це сталося у вкрай вибухонебезпечній ситуації в Україні».
За його словами, Бундесвер «дуже швидко» розпочне навчання українських солдатів роботі на танку та уточненню маршрутів поставок.
Міністр додав: «Це потенційно важлива «зміна правил гри» у цій війні чи на цьому етапі війни».
Як перший крок Німеччина надасть відносно нові танки Leopard зі складу Бундесверу, щоб мати можливість разом із партнерами доставити перший батальйон до України. На другому етапі зі старих танків Leopard має бути сформований другий батальйон. Це «займе трохи більше часу», – сказав Пісторіус.
«Мета полягає в тому, щоб мати можливість здійснити постачання якнайшвидше», - сказав міністр.
Пісторіус анонсував подальші дискусії з партнерами щодо запланованих поставок. Він, зокрема, назвав Польщу, Канаду, Іспанію та Португалію.
Він також повідомив про перспективу переговорів із виробниками озброєнь про «швидке поповнення». «Це буде викликом на найближчі кілька років», – додав він.
Водночас, міністр дав зрозуміти: «Ми не станемо партією війни». Передача основних бойових танків – це «не привід для святкування, навіть якщо дехто хотів би цього». «Рішення про такі речі ніколи не може бути дуже приємним - воно необхідне», - додав він.