В ході чергової реформи УЄФА, яка докорінно змінить груповий раунд єврокубків (від восьми груп по чотири команди – до єдиної ліги з 36-ма учасниками), практичне значення матимуть результати боротьби в сезонному рейтингу (коефіцієнт поточного сезону).
Досі ця боротьба мала тільки спортивно-символічне значення.
Починаючи з сезону 2024/25, у групі Ліги чемпіонів два додаткові місця отримуватимуть країни з найкращими показниками попереднього сезонного рейтингу. Тобто, перше і друге місця сезонного рейтингу зможуть заявити на наступні Лігу чемпіонів по одній найкращій команді, що у своїй Лізі фінішувала нижче зони потрапляння в Лігу чемпіонів. Якби правило діяло уже сьогодні, то на поточну Лігу чемпіонів додаткові місця отримали б Англія та Нідерланди – як дві найкращі Асоціації у сезоні 2021/22.
У сезонному рейтингу історичне домінування мають представники топ-3 Таблиці коефіцієнтів. Починаючи з 1988/89, тобто за останніх 35 років (!), Іспанія, Італія та Англія сумарно 29 разів ставали найкращими у сезонному рейтингу.
Іспанія – дванадцять разів;
Італія – дев'ять разів;
Англія – вісім разів (з врахуванням лідерства в поточному сезоні).
Двічі впродовж цього часу сезонний рейтинг вигравала Німеччина.
Ще по одному разу – Португалія, Нідерланди, Румунія та Україна (!).
Україна ставала найкращою у сезоні 2008/09, коли виступала чотирма командами, одна з яких виграла Кубок УЄФА, ще одна – грала у півфіналі (програла якраз майбутньому переможцю з України), а ще одна дійшла до 1/8-ої фіналу того ж турніру.
Примітно, що після тріумфу України в сезонному рейтингу (2008/09) тільки одна Асоціація зуміла випередити Англію/Іспанію/Німеччину в боротьбі за найкращий сезонний коефіцієнт. Це була Португалія у сезоні 2010/11.
Ігор Семйон