Черговий пакет вартістю близько $10 млрд включатиме і військову допомогу, і пряму бюджетну підтримку, він буде приурочений до річниці повномасштабного російського вторгнення. Приблизно у цей же час США також оголосять про нові санкції проти російської федерації.
За інформацією видання, останніми місяцями війна на сході України йде повільно, і жодна зі сторін не бере верху. Представники адміністрації Байдена вважають, що критичний момент настане цієї весни, коли РФ розпочне наступ, а Україна розпочне контрнаступ, намагаючись повернути втрачені території. На цьому інформаційному фоні президент Байден наступного тижня їде до Польщі.
Попри обіцянки підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно», офіційні особи Байдена кажуть, що нещодавні пакети допомоги від Конгресу та союзників Америки є найкращим шансом Києва рішуче змінити хід війни. Багато консерваторів у Палаті представників під керівництвом республіканців пообіцяли відмовитися від підтримки, і довгостроковий апетит Європи щодо фінансування військових зусиль залишається незрозумілим.
Зазначається, що протягом багатьох місяців Україна витрачала значні ресурси і війська, захищаючи Бахмут, проте американські військові аналітики переконані, що одночасно захищати Бахмут і розпочинати весняний контрнаступ, щоб повернути тимчасово окуповані території, нереально. США називають деокупацію земель більше важливою. Якщо Україна продовжуватиме воювати скрізь, куди Росія посилає війська, то це працюватиме на користь Москви, зазначається у джерелі.
Тому американці закликають Україну визначити пріоритети у виборі часу та проведенні весняного контрнаступу, особливо на фоні того, що США та Європа навчають українських бійців користуватися озброєнням, яке вже з'являється на полі бою.