Спала ще після матчів 1/16-ої фіналу ЛЄ та ЛК, коли Україна виконала стратегічне завдання на сезон – місце у топ-15. Вдалося завоювати навіть чотирнадцяту сходинку, бонусом до якої додається гарантований груповий етап для одного з учасників єврокубкової заявки. Чи є сенс битися за 13-ту позицію? Однозначно, так. Чи стане трагедією її не завоювання? Однозначно, ні. Що стоїть на кону? Передусім, престиж, адже не хочеться вперше за майже двадцять років фінішувати нижче Швейцарії. А вже другою чергою потенційні дивіденди: можливі зміни в стартовій сітці через квоти переможців ЛЄ та ЛЧ швидше торкнуться тринадцятого місця, аніж чотирнадцятого. Але на цей момент часу – це тільки гіпотетичні преференції.
На тижні Україна до тринадцятого місця ближчою не стала. Склалася доволі нетипова ситуація, коли група з трьох конкурентів здобула ідентичний результат: по одній нічиїй. Однак суть трохи різниться.
Одна нічия Туреччини – це тільки 1/6-та з можливого. Тобто, один бал з можливих шести на три команди. Нічия України й нічия Швейцарії – це половина з можливого. Але й тут є різниця між ціною одного бала. Швейцарський поділився на «чотири» (0.25), український – на «п'ять» (0.2). Тому (мінус 0.05) в української Асоціації відносно Швейцарії за підсумком тижня. Відносно турків залишаємось там, де й були – 2.200 бала відставання.
Конкурента з країни сиру та годинників можна обійти вже за підсумком матчів у відповідь, але для цього Шахтареві обов'язково потрібно перемагати, а Базель повинен програти Словану. Не фантастичний сценарій, однак і не супер-очевидний.
У сезонному рейтингу (коефіцієнт 2022/23) Україна залишилася на 21-му місці, впритул наблизившись до Норвегії. Для потрапляння у топ-20 потрібна ще мінімум одна нічия. А ось перемога може підняти країну навіть в топ-15. Але це також суто про престиж.
Рівно за тиждень вирішиться, чи продовжить Україна євросезон. І яким би не був підсумок виїзду в Роттердам, глобального провалу вже не буде. За це хвала ЗСУ, а потім – футболістам.