Саме цього дня збірна України під керівництвом Олександра Петракова здобула титул чемпіона світу серед команд U-20 на турнірі, що проходив на території Польщі. У вирішальному поєдинку «синьо-жовті» виявилися сильнішими за Південну Корею (3:1), і через два роки готувалися до того, щоб відстояти титул найсильнішої юнацької футбольної збірної планети.
Проте у 2021 році чемпіонат світу U-20 не відбувся. Ще у жовтні 2019-го рада ФІФА на засіданні в Шанхаї прийняла рішення про те, що черговий розіграш юнацького мундіалю прийме Індонезія, але... Після цього у світі почалася гостра криза, пов'язана із коронавірусною інфекцією, стрімке поширення якої завершилося оголошенням пандемії. Саме через загрозу COVID-19 проведення чемпіонату світу U-20 з футболу у 2021 році було скасоване.
Наступний розіграш юнацького мундіалю мав відбутися за графіком – у 2023 році. ФІФА вирішила, що відбирати проведення змагання в Індонезії буде докорінно неправильним рішенням, а тому ця азіатська країна отримала додатковий час на підготовку, щоб чемпіонат світу пройшов на найвищому рівні.
Але, станом на даний момент, проведення ЧС U-20 знову знаходиться під великим питанням.
31 березня на Балі мало відбутися жеребкування фінального турніру, для участі в якому кваліфікувалися 24 команди, серед яких, на жаль, не виявилося збірної України. За кілька днів до його планованого проведення Футбольна асоціація Індонезії (PSSI) офіційно оголосила, що ФІФА скасувала проведення заходу. Причиною цього стала відмова губернатора Балі прийняти делегацію з Ізраїлю.
У зв'язку з тим, що на жеребкуванні передбачається обов'язкова присутність усіх офіційних представників команд-учасниць, ФІФА скасувала проведення заходу на Балі, і поки що формує офіційну позицію з цього приводу. Наразі незрозуміло, чи відбудеться взагалі жеребкування, так само як і сам розіграш чемпіонату світу U-20 цього року, який було заплановано на 20 травня – 11 червня.
Варто зазначити, що юнацька збірна Ізраїлю, як і команда з Домініканської Республіки, вперше у своїй історії пробилися до фінальної частини чемпіонату світу U-20. Так вже збіглося, що мундіаль має відбутися у країні, яка не має з Ізраїлем дипломатичних відносин. Індонезія офіційно не визнає існування суверенної єврейської держави. Більше того, ця країна із населенням у 274 мільйони людей, більшість із яких є мусульманами, відкрито підтримує Палестину в її перманентному протистоянні з Ізраїлем.
Сотні протестувальників провели акцію біля Державного палацу у Джакарті, Індонезія, 20 березня 2023 року. Вони вимагали від уряду Індонезії заблокувати участь ізраїльської футбольної команди у майбутньому чемпіонаті світу з футболу серед юнаків до 20 років
Протягом останніх кількох днів у різних містах Індонезії, включаючи столицю Джакарту, відбулися мітинги протесту, підтримані консервативними ісламськими групами, на яких ключовою вимогою була організація недопуску для ізраїльських футболістів на ЧС U-20.
Футбольна асоціація Індонезії вже випустила офіційне комюніке з приводу скасування проведення процедури жеребкування на Балі.
«PSSI оцінює негативний вплив, який може зчинити на індонезійський футбол скасування жеребкування чемпіонату світу ФІФА U-20 у Денпасарі, Балі. Спочатку жеребкування мало відбутися 31 березня 2023 року».
«Оцінки ризиків необхідно провести, щоб визначити кроки, які варто вжити для порятунку індонезійського футболу. Досі PSSI не отримала офіційної причини, через яку ФІФА скасувала проведення заходу», - йдеться у повідомленні.
Член Виконавчого комітету PSSI Ар'я Сінулінгга повідомив, що організація очікує на найгірший результат рішення з боку ФІФА.
«Ми у PSSI думаємо про порятунок індонезійського футболу. Тому що санкції ФІФА можуть ізолювати індонезійський футбол від усього світу», - сказав функціонер.
Інформацію про те, що щодо Футбольної асоціації Індонезії та всього тамтешнього футболу можуть бути застосовані найсуворіші санкції, підтверджує і відомий європейський інсайдер Джанлука Ді Марціо. За його даними, ФІФА пішла на скасування проведення жеребкування на Балі з тієї причини, що організації стало очевидним, що Індонезія та Ірак, що її підтримав, готові саботувати проведення матчів з Ізраїлем. Причому такі могли б відбутися вже на груповій стадії турніру, оскільки ізраїльська команда перед жеребкуванням була поміщена до четвертого кошика, іракська – до третього, а індонезійська – до першого.
Також Ді Марціо повідомляє, що Індонезії загрожують «дуже серйозні штрафні санкції і навіть заборона на участь у турнірах ФІФА на кілька років». Журналіст підкреслює, що в найближчі кілька годин очікується офіційна позиція ФІФА щодо ситуації, що склалася.
Не виключено, що проведення фінальної частини ЧС U-20 цього року в екстреному порядку буде перенесене до іншої країни. Серед тих, хто висловив готовність прийняти турнір, називаються Аргентина, Катар і Перу. Також є ймовірність того, що у ФІФА підуть на друге поспіль скасування проведення юнацького чемпіонату світу з футболу, але цей захід розглядається як найбільш радикальний.
Зазначимо, що Індонезія не так давно вже піддавалася санкціям з боку ФІФА. Зокрема, у 2015-2016 роках через втручання уряду у справи футбольних інституцій країни національну збірну Індонезії було відсторонено від усіх міжнародних змагань, а розіграш внутрішнього чемпіонату було припинено, через що виник альтернативний турнір. У травні 2016 року, після усунення порушень, ФІФА повернула Індонезії повноцінне членство в організації.
Цікаво також те, що президентом Футбольної асоціації Індонезії нині є 52-річний підприємець Ерік Тохір, котрий з 2016 до 2019 років був співвласником міланського «Інтера». На високу посаду Тохір був обраний лише у лютому нинішнього року, й тепер, як повідомляє прес-служба PSSI, спробує «зробити все можливе, щоб зберегти для Індонезії статус країни-господарки чемпіонату світу-2023 U-20».