Стартовий поєдинок відбіркового турніру Євро-2024 проти Англії став одним із найгірших для збірної України за всю історію: жодного удару у ворота за весь матч, жодного удару по воротах суперників у другому таймі.
Ми вже писали, що тією ж Англією Саутгейт керує вже більше семи років. Звинувачувати Ротаня, який кинувся на амбразуру і погодився закрити управлінські провали УАФ, ми не станемо – Руслан Петрович достеменно знав, на що йшов і тільки він знає, чому ухвалив таке рішення.
Мабуть головне питання: що далі? Хто буде головним тренером збірної? Чи буде він взагалі? УАФ повідомляє, що вже ухвалено рішення про проведення переговорів з Ребровим. Президент Асоціації Андрій Павелко заявляв, що збірна має плани «В і С» на випадок, якщо не вдасться домовитися з екс-наставником Динамо. Ми не знаємо, які домовленості існують між УАФ та Ребровим та які розмови велися. Але пристрасть, з якою Андрій Павелко хоче отримати Реброва, дивує і нагадує чергову піар-акцію, а ситуацію з тренерами головної команди країни за останні півтора роки інакше, як катастрофою, управлінським хаосом і безсиллям не назвеш.
Просто хронологія, ґрунтуючись на інформації офіційного сайту УФА
9 серпня 2021 року Українська асоціація футболу підтвердила, що не стала продовжувати контракт із Андрієм Шевченком та його тренерським штабом. (При цьому сам Шевченко вперше написав про те, що його контракт з УАФ закінчився ще 30 липня, а останній матч під його керівництвом збірна України провела ще 3 липня – проти Англії, на Євро-2020.) Про призначення Олександра Петракова на посаду виконувача обов’язків головного тренера національної команди УАФ оголосила 18 серпня 2021 року. Виходить, дев’ять днів головна команда країни була без тренера.
18 листопада 2021 року УАФ прибрала приставку «виконувач обов’язків» з посади Петракова, призначивши його головним тренером збірної. У статусі «в.о.» він керував збірною 92 дні.
Контракт Петракова з УАФ, якщо вірити офіційному сайту Асоціації, минув 30 грудня 2022 року. Про розірвання контракт із спеціалістом УАФ оголосила 12 січня. Виходить, 14 днів статус Петракова не був зрозумілим, але, як і домовлялися, враховуватимемо лише офіційні повідомлення.
Про призначення Руслана Ротаня виконувачем обов’язків головного тренера національної збірної країни УАФ оголосила 28 лютого. Виходить, що збірна була без номінального наставника 47 днів.
Станом на 27 березня нового головного тренера національної збірної України ще не призначено. Інакше кажучи, без повноцінного головного тренера головна команда країни вже 74 дні.
Разом: 63 дні за 17 місяців головна команда країни була взагалі без тренера, 175 днів за цей період командою керували і керують виконуючими обов’язками. У восьми із 16-ти матчів, які збірна провела за цей період, у команди не було повноцінного головного тренера. Ви все ще чекаєте на успішні результати, системність і хороший відбір?
Богдан Грищук