Дива не сталося. Трагедії також. В принципі, інакше просто не могло бути – це якщо говорити об'єктивно. Що з Ротанем, що без нього, що з Коноплянкою, що без нього, але така збірна України апріорі не мала шансів проти такої збірної Англії.
«Така» збірна України - це команда, яка зіграла перший «нормальний» матч за півроку. Це команда, знекровлена втратами кількох провідних гравців. Це команда, об'єктивно слабша, ніж збірна Англії.
Отже, в останню неділю березня на «Уемблі» не трапилося нічого екстраординарного. Там було все закономірно. І, якщо чесно, могло бути в рази гірше.
А гірше не стало швидше за все не через зайву спритність українців, а через те, що англійці намагалися здобути три очки в економ-режимі. Їм це вдалося.
Кадрові рішення Ротаня
Вони були і закономірними, і дивними водночас. Проблемне місце у воротах (через травми Бущана та Різника) отримав не Лунін, який зіграв у «товарняку» проти дубля «Брентфорда», а Трубін. Зважаючи на повну відсутність ігрової практики у дублера Куртуа, таке рішення цілком виправдане. Хоча, здалося, сім пропущених м'ячів у нещодавній грі від «Феєнорда» все ще тяжіють над кіпером «Шахтаря». Але провини Трубіна у пропущених голах від англійців немає.
Вибір Сватка на місце партнера Матвієнка у центрі захисту також можна вважати закономірним. Через травми вилетіли всі наші центрбеки, тож довелося ставити в основу дебютанта. Очікувати, що капітан «Дніпра-1» видасть феєрію, було б щонайменше нелогічно. З іншого боку, хлопець зіграв так, як міг. Більше того, на мій погляд, Сваток – один із найкращих у нашій команді. Ну, якщо найкращі взагалі в ній були того вечора.
А ось інтеграція Маліновського на правий фланг півзахисту, а Судакова – на позицію плеймейкера – досить дивне рішення в.о. головного тренера «синьо-жовтих». І якщо маневр із півзахисником «Шахтаря» ще хоч якось можна зрозуміти (Георгій зараз на виду в УПЛ, та й у нашій «молодіжці», яку теж очолює Ротань, грає провідну роль), то ось переведення Маліновського на нерідну позицію себе не виправдало. Відверто не виправдало. Тим більше, що Руслан фактично весь час намагався зміщуватися до центру.
Getty Images/Global Images Ukraine. Руслан Ротань
Мені здається, було б логічніше, якби у стартовому складі вийшов на «своїй» позиції Циганков, який набрав хорошу форму у «Жироні». Але Віктор з'явився на полі лише у другому таймі. Коли гру вже було зроблено, і щось змінити було складно. Та й неможливо, якщо речі називати своїми іменами. Ймовірно, вся річ у тому, що Циганков напередодні матчу застудився?
Тим не менш, внаслідок таких рішень Ротаня склалася досить несподівана (скажімо м'яко) картина того, що відбувається. На нашому правому фланзі залишився один Караваєв. Його наче кинули під танк. І він очікувано провалився, ставши одним із найгірших на полі.
У другому таймі Ротань зробив потрійну заміну, випустивши одночасно Циганкова та Буяльського. У підсумку Маліновський змістився на лівий фланг атаки, а Зінченко – на правий. Все остаточно переплуталося. І всі остаточно загубилися.
Другий найгірший – Мудрик
Зайвий раз переконався, чому колишній півзахисник «Шахтаря» не знаходить себе в «Челсі». Тому що з таким футболом, який показав Мудрик проти збірної Англії зокрема, основи в лондонській команді йому не бачити.
Наскільки я зрозумів із побаченого, Михайло мав стати ключовою фігурою у нашому нападі. У тому сенсі, що він своїми швидкісними ривками мав створювати як чисельну перевагу на своєму фланзі, так і моменти. Нічого подібного він не створив. Мудрик якось розчинився на фланзі. Точніше, його «розчинив» Уокер.
Getty Images/Global Images Ukraine. Джордан Хендерсон проти Михайла Мудрика
Але ще невдаліше (і це – м'яко кажучи) зіграв Михайло під час захисту своїх воріт. Практично в обох гольових моментах він не допрацював. Якби Мудрик був активніший у протистоянні з Сака, той би і не зробив гольової передачі на Кейна, і не завдав результативного удару.
Англія блискуче використовувала наші помилки
Наповнивши середину поля, Ротань намагався знешкодити суперника на цьому важливому плацдармі, не дати йому переваги, убезпечити себе під час стандартних ситуацій. Проте господарі й не намагалися особливо грати крізь центр. Вони акцентували на грі через фланги. І досягли успіху.
Про Караваєва, який опинився один перед переважаючими силами суперника, було сказано вище. Ні в позиційній, ні тим більше у верховій боротьбі динамівець не проявив себе. І без підстрахування виявився битим.
Здавалося, що наш насичений лівий фланг зможе стати і надійною фортецею, і передумовою для атак/контратак. Але це лише здавалося. Миколенко теж провів далеко не найкращий поєдинок, а про «перформанс» Мудрика було сказано вище. Провалив матч і Матвієнко, який допустив чотири втрати, після яких суперник завдав ударів по воротах Трубіна.
У підсумку англійці, без видимих надзусиль, спокійно здобули перевагу на обох флангах (Уокер у парі з Сака, а Чілвелл - з Меддісоном). І цю перевагу втілили у життя.
Коноплянка
Запрошення 33-річного резервіста польської «Краковії» на гру проти збірної Англії – вочевидь, найдивніше рішення Ротаня. Але, сказавши «а», тобто запросивши свого друга і кума на матч, наш в.о. мав би сказати і «б», тобто випустити його на поле.
І Коноплянка з'явився. На 90 хвилині. Як колись, на Євро-2016, у збірній Фоменка з'являвся тимощук.
З тим самим успіхом Ротань міг викликати до збірної ще одного свого дружбана – Селезньова. І цей Жека міг би безкоштовно прилетіти до Лондона та побігати на «Уемблі» пару хвилин – результат був би аналогічним…
Перспективи
Getty Images/Global Images Ukraine. Олександр Сваток проти Джуда Беллінгема
Для Коноплянки цей матч, напевно, став останнім у футболці національної збірної. Швидше за все, і для Ротаня як наставника «синьо-жовтих». Наступна гра збірної – влітку, і до того часу сподіватимемося, у нашої національної команди вже з'явиться повноцінний тренер. І повноцінний склад.
А Руслану Петровичу обов'язково потрібно побажати успіху на посаді головного тренера молодіжної збірної України. Він йому точно знадобиться на чемпіонаті Європи. У грі проти Англії, «поверхом вище», він справді щось намагався зробити. Але не склалося.
Не той розмір. Відділ фантастики на другому поверсі...