Дід (прізвисько Маслова - ред.), якому часто закидали малоосвіченість, зробив справжню революцію у футболі. Саме Маслов першим використав схему 4-4-2 та зональний захист, що на той час було чимось неймовірним. Саме Маслов почав виводити роль тренера на нові горизонти. Тренер-новатор, для якого не було авторитетів. Тренер-революціонер. Тренер, який не побоявся відрахувати з команди улюбленців публіки Валерія Лобановського та Олега Базилевича, Віктора Каневського та заслуженого ветерана Юрія Войнова.
Маслов взагалі не церемонився з гравцями, які не хотіли відповідати його вимогам.
«Не можна вимагати від футболіста того,
- говорив він, - що він не в змозі виконати. Треба або пристосовувати нововведення так, щоб хист гравця було найкращим чином використано, або шукати іншого виконавця, що ми і робимо в київському Динамо. Це не рецепт, а принцип».
Багато в чому завдяки Діду народився геній Лобановського-тренера, який ще кілька років тому будучи гравцем, відмовлявся виконувати вимоги Маслова, вимоги, які ж сам запропонував своїм гравцям, очоливши Динамо.
Спадщину, яку залишив після себе Віктор Маслов важко пеореоцінити. За 6 років на чолі Динамо, кияни перетворилися на справжнього гранда Радянського футболу. Саме з Маслова розпочалося домінування Динамо на внутрішній арені. Саме Дід розпочав золоту епоху Динамо, саме він заклав міцний фундамент для майбутніх легендарних перемог.
За 6 років у динамо, його підопічні тричі поспіль ставали чемпіонами СРСР (1966-1968), ще двічі вигравали срібло та Кубок СРСР.
У 2019 році найвторитетніше футбольне видання світу France Football включило Маслова до когорти найкращих тренерів в історії футболу, поставивши того на 23 сходинку!