Юрій Миколайович Калитвинцев народився 5 травня 1968 року у Волгограді. З дитинства займався гімнастикою, але зрештою зробив вибір на користь футболу. У секції Петра Орлова разом із ним займався Олег Сергєєв – майбутній чемпіон СРСР у складі ЦСКА.
Московське Динамо три роки вело Калитвинцева і, врешті-решт, досягло свого, придбавши одного з найперспективніших радянських розпорядників. З командою Валерія Газзаєва півзахисник виграє дві «бронзи» лише створеного чемпіонату Росії та дебютує у єврокубках.
У той час як багато українських «зірок» поспішали отримати російське громадянство, щоб мати можливість виступати на великих турнірах, Калитвинцев пішов непопулярним шляхом, прийнявши українське громадянство.
25 березня 1995 року Анатолій Коньков довірив йому 90 хвилин у провальному виїзному матчі з Хорватією на чолі з Шукером, Бобаном та Просінечкою (0:4). У домашньому матчі із «клітчастими» українці виграли, а переможний гол забив наш сьогоднішній іменинник (1:0).
Згодом Юрій доросте до капітана збірної. Загалом він зіграє за першу команду країни 22 матчі. При цьому гол хорватам залишиться єдиним у його послужному списку.
У першій Лізі чемпіонів після повернення метра до Києва Калитвинцев був одним із ключових гравців команди, де майже не було слабких місць. У легендарних матчах із Барселоною (3:0, 4:0) він забив і зробив дві результативні передачі. Ще один асист на свій рахунок капітан записав у грі з ПСВ.
Від футболу Калитвинцев відпочивав рівно рік, після чого, засукавши рукави, розпочав тренерську кар'єру. Спочатку на Закарпатті та юнацьких збірних України. Потім – у Динамо-2. А у 2009 році очолив збірну (U-19), яка готувалася до домашнього чемпіонату Європи.
Ніхто не здивувався, коли призначений головним тренером національної збірної України Мирон Маркевич покликав Калитвинцева до свого тренерського штабу. І треба такому статися, що помічник провів на чолі синьо-жовтої дружини вдвічі більше матчів, ніж сам Мирон Богданович, якого поспішили прибрати через конфлікт з УАФ.
У жовтні 2017-го Юрій виїхав із Росії. До тренерської роботи повернувся в лютому 2021 року в донецькому Олімпіці, але через три місяці був звільнений за незадовільні результати.
Влітку того ж року Геннадій Буткевич запропонував йому очолити Полісся. Калитвинцев погодився і, як виявилося, не дарма. Наразі житомирський клуб є одним із головних претендентів на вихід до УПЛ.
Павелко зібрав президентів «Полісся», «Оболоні», «Карпат» та ЛНЗ, щоб обговорити ВАР у першій лізі