Українці в єврокубках: Дедечко забив італійцям, Коваль допоміг вибити команду Хаджі, а троє наших потрапили на «Ворсклу»

Футбол України 21 Липня, 21:15
А у нас – огляд єврокубків з українським акцентом. Сезон 2023/24 стартував із ранніх стадій Ліги чемпіонів та Ліги конференцій. «УФ» оглядає, як у континентальних турнірах грали українські легіонери.

Один з раундів кваліфікації Ліги чемпіонів та Ліги конференцій позаду, а перші невдахи нового єврокубкового сезону визначені. На жаль, є серед них і українські футболісти. Хоча і приводів потішитися за наших також чимало.

Коментатор Кирило Круторогов у статті для сайту «Український футбол» – про те, як українські футболісти провели свій другий єврокубковий тиждень цього сезону: хто йде далі, а хто відсіявся на самому початку.

ЛІГА ЧЕМПІОНІВ

Владислав Кочергін

22 хвилини проти Флори (Естонія)

Автор першого голу Ракува у новому сезоні та історично дебютного для цього клубу в Лізі чемпіонів цього разу в матчі-відповіді проти чемпіонів Естонії залишився в запасі та вийшов на заміну лише в середині другого тайму. На той час його команда вела з рахунком 2:0 на виїзді, а з ним на полі добила опонентів (3:0) та йде в наступний раунд з переконливою перемогою за сумою двох матчів (4:0). В наступному раунді чемпіони Польщі вже наступного тижня зустрінуться з Карабахом.

Максим Коваль

120 хвилин проти Фарула (Румунія)

Сухий матч

Наш голкіпер відстояв «на нуль» дуже важкий поєдинок проти чемпіонів Румунії. Команда з Придністров'я після мінімальної поразки від підопічних Георгія Хаджі в першій грі (0:1) з таким самим рахунком обіграла їх удома. Гра перейшла в екстратайми. І в першому з них Шериф забив двічі, здобувши впевнену за рахунком перемогу (3:0). Фарул завдав три удари по воротах Коваля, усі – в площину та з усіма український воротар впорався. У наступному раунді команда з Тирасполя зіграє проти чемпіонів Ізраїлю, Маккабі з Хайфи.

Євген Цимбалюк

120 хвилин проти Зрінські (Боснія і Герцеговина)

Ексзахисник Олімпіка та Десни відіграв повний поєдинок за вірменський Урарту. Після поразки в домашньому матчі (0:1) чемпіони Вірменії в основний час вирвали перемогу 2:1 в гостях, завдяки голу з пенальті на 90+1-й хвилині. Гра перейшла в екстратайми, а потім і в серію пенальті. Однак фортуна була на боці балканців. Тепер з кваліфікації Ліги чемпіонів Урарту вилітає до кваліфайну Ліги конференцій, де зустрінеться з румунським Фарулом.

Іван Зотько

108 хвилин проти Зрінські (Боснія і Герцеговина)

На відміну від першого матчу, на виїзді Зотько вийшов у старті, діяв на позиції опорного півзахисника і був замінений лише на старті другого овертайму.

Іван Желізко

91 хвилина проти Олімпії (Словенія)

Українця замінили лише в компенсований до другого тайму час. Його команда програла обидва матчі з однаковим рахунком (1:2) і тепер зіграє в кваліфікації Ліги конференцій проти Тре Пенне з Сан-Марино.

Ігор Пластун

90 хвилин проти Балкані (Косово)

Лудогорець сповна реабілітувався за поразку в першому матчі (0:2) та розтрощив суперника (4:0). В наступному раунді на чемпіонів Болгарії чекає зустріч зі словенською Олімпією.

ЛІГА КОНФЕРЕНЦІЙ

Денис Дедечко

90 хвилин проти Ла Фіорити (Сан-Марино)

Гол, жовта картка

Наш наддосвідчений опорний півзахисник забив переможний гол, який вивів його команду в наступний раунд кваліфікації. Формально його Зімбру обіграло представника Сан-Марино. Але у стартовому складі суперника було десять італійців і аргентинець. Далі на молдован чекає значно важчий суперник – турецьке Фенербахче.

Євгеній Кучеренко

90 хвилин проти Дунайської Стреди (Словаччина)

Сухий матч

Ексголкіпер Колоса відіграв «на нуль» та допоміг команді українського тренера Андрія Демченка пройти далі (2:0). Там на Ділу чекає... полтавська Ворскла!

Микола Ковталюк

72 хвилини проти Дунайської Стреди (Словаччина)

Цього разу без результативних дій.

Андрій Маркович

120 хвилин проти Пенібонта (Вельс)

Після нічиєї (1:1) в першому матчі на виїзді, андоррська Санта Колома удома зіграла внічию 0:0 в основний час, але дотиснула суперника в екстратаймі. Ексзахисник Карпат відіграв матч у повному обсязі. В наступному турі представник Андорри зіграє з чорногорською Сутьєскою.

Антон Братков

71 хвилина проти Транса (Естонія)

Вихованець Динамо вийшов у старті Пюніка, але Егіше Мелікян замінив його в середині другого тайму. Тим не менш вірменська команда перемогла дуже впевнено (3:0 на виїзді і 5:0 за сумою двох матчів) та в наступному раунді зустрінеться зі шведським Кальмаром.

Матвій Буренко

64 хвилини проти Пюніка (Вірменія)

Приємно відзначити, але 17-річний Буренко вперше вийшов у стартовому складі на дорослому рівні. Щоправда, без результативних дій, та і його Транс програв.

Ярослав Терехов

90 хвилин проти Паневежиса (Литва)

Ексгравець ВПК-Агро, Нікополя та новокаховської Енергії провів повний поєдинок за Мілсамі, але його команда мінімально поступилася та завершила євросезон.

Артем Щедрий та Роман Мирошник

18 хвилин проти Мілсамі (Молдова)

Наші хлопці вийшли на заміну одночасно і допомогли своїй команді зберегти мінімальну перевагу на виїзді в Молдові (1:0). В наступному турі на них чекає ізраїльський Хапоель Беєр-Шева.

Іван Литвиненко

57 хвилин проти Тірани (Албанія)

Українець грав у старті, але його Динамо з Батумі програло вдома і вилетіло з Ліги конференцій.

Юрій Пантя

90 хвилин проти Вадуца (Ліхтенштейн)

Роман Папарига

68 хвилин проти Вадуца (Ліхтенштейн)

Два гравці з українським паспортом в білоруському Немані зіграли в основі та допомогли своїй команді пройти далі, де на неї чекає Бальзан з Мальти.