Якщо Україна у своїй кваліфікаційній групі Євро-2024 не випередить Італію, то опиниться у плей-офф кваліфікації, якщо здійсниться одна з трьох умов:
Сербія не програє Болгарії;
Чорногорія не набере максимум у матчах з Литвою та Угорщиною;
Швейцарія, Данія, Нідерланди, Угорщина, Чехія/Польща (одна з двох) одночасно вийдуть на Євро-2024 з кваліфікаційних груп.
Потенційні суперники у плей-офф Дивізіону В станом на зараз (доведеться зіграти максимум з двома з трьох):
Боснія і Герцеговина
(гарантовано – у плей-офф В);
Фінляндія
(в плей-офф В або А)
;Ізраїль
(ще може вийти з групи, якщо не вийде – гарантовано у плей-офф В)
.Потенційні суперники у Дивізіоні А станом на зараз (доведеться зіграти максимум з двома з трьох):
Хорватія (Вельс);
Польща (Чехія);
Естонія.
Для того, аби гарантовано не опинитися у плей-офф Дивізіону А, Україні потрібно або фінішувати вище Італії у своїй групі (тоді не буде жодного плей-офф), або дочекатися не виходу з групи ще однієї збірної з чотирьох: Нідерландів, Данії, Угорщини або Швейцарії. Або ж не виходу з групи Е одразу і Чехії, і Польщі.
Якщо все ж ці збірні вийдуть на Євро-2024 з груп (а з пари Чехія / Польща – вийде одна), також вийде Сербія, а Ізраїль – ні, то імовірність потрапляння у плей-офф Дивізіону А для України становитиме приблизно 33.33 відсотків.
Тоді, найімовірніше, УЄФА жеребом визначить між Україною, Фінляндією та Ісландією, хто зіграє у Дивізіоні В, а хто – у Дивізіоні А. Якщо збережуться такі ж умови, але разом зі Швейцарією з групи вийде не Румунія, а Ізраїль, то шанси України опинитися в Дивізіоні А знизяться приблизно до 33.33 відсотків. Тоді жеребом обиратимуть між Україною, Фінляндією, Ісландією та Норвегією.