Винен не тільки Костюк. Що відбувається із юнацькою командою «Динамо»

Динамо Київ 28 Жовтня, 12:01
«Динамо U-19» не може похвалитися стабільним результатом останнім часом. У останньому турі проступилися «Колосу» — 3:4. Не так давно програли «Поліссю» — 1:2.

Скажімо так, більше програли своїм проблемам, а не суперникам. Вини з головного тренера Ігоря Костюка ніхто не знімає, але причина не тільки в ньому. Насправді проблематика набагато глибше.

Молодість. Очно дивися матч проти «Дніпра-1». Дніпровська команда навіть зовні набагато старше. В такому вікові кожен рік має величезне значення. Юнацька команда «Динамо» одна із наймолодших в юнацькій лізі. Вистачає гравців 2006 року, яких вже можна стабільно назвати гравцями основного складу. Сьогодні важко уявити склад без форварда Матвія Пономаренка, лівого захисника Дениса Дикого, півзахисників Данила Іщенка та Кирила Осипенка чи воротаря Вячеслава Суркіса. На такій складній позиції в середні поля грає зв’язка гравців 2006 року Іщенко-Осипенка. Звичайно, що досвіду їм не вистачає. Як мінімум потрібно пів року, щоб «обстукатися», а вже потім можна говорити про якусь стабільність. 2006 рік грав минулого сезону в оренді за «Зорю», але відповідальність там була на порядок нижче. Команда грала у власне задоволення. Ніхто не ставив завдань боротися за призові місця. А тут падає вся відповідальність та тиск за результат.

2004 року фактично не має. Тільки коли Антона Царенка відправляють отримувати ігрову практику. В суперників вистачає якраз гравців 2004 року. Вони на повну використовують ліміт 5 футболістів 2004 року на полі плюс ще на заміні. У того ж «Дніпра-1» тільки один гравець основи Данило Хан 2006 року народження. Лідери Даніель Ківінда та Олександр Авраменко — 2004 року. У «Колоса» воротар Іван Пахолюк, захисник Владислав Канаєв, Єгор Поправка −2004 року.Голкіпер, захисники із досвідом. При цьому, що є гравці 2007 року навіть. Для молодих гравців не стабільність, помилки це нормальні речі. Все це потрібно пройти, щоб потім стати футболістом. Навіть навпаки, помилки є важливою рисою прогресу.

Відсутність конкуренції. Як загально відомо, конкуренція — це запорука розвиту та прогресу для футболіста. Завжди потрібно бути кращим від іншого, щоб мати ігрову практику. Комплектація у юнацькій команді не дозволяє мати по два гравці на одну позицію. Фактично тільки воротар один Суркіс. Він хороший, талановитий, перспективний, але ще один воротар явно був би не зайвим для самого Вячеслава. Десь потрібно відпочити, перевести дух. В Юрія Авраменка проблеми зі здоров’ям. Десь загубився Сергій Кіблицький. У запасі зараз сидить Микита Гудименко, на якого особливо не сподівалися.

Аналогічно на позиції правого захисника, де є тільки Олексій Гусєв. Чи на лівому фланзі захисту, де є тільки один Денис Дикий. В середині поля картина не краще. Для прикладу, прихід Владислав Герича дуже серйозно допоміг тому, що Матвій Пономаренко почав прогресувати.

Втрата Маткевича. Вінгер киян отримав травму у матчі проти «Полісся». Перелом та мінімум місяць простою. Я вважаю, що Андрій був одним із лідерів команди, який давав результат. Дуже працьовитий гравець, який добігає кожен епізод. Ніякої заміни йому поки не має. Гравці 2006 року Владислав Калин чи Кирило Пашко не готові до цієї ролі. Один із флангів почав явно провісати в атаці.

Якість випускників Академії. Вже минули ті часи, коли «Динамо» почало збирати найкращих гравців із всієї України. З одної сторони «Шахтар», з іншої — «Рух». Там «Полісся» має амбітні плани побудови Академії. У Закарпатті працює «Мункач». Свого часу відродився «Металіст». Вони харківських талантів збирали. Все це можна продовжувати довго. Влітку до юнацької команди «Динамо» прийшли Владислав Герич та Тарас Михавко із ФК «Львів» та відразу стали провідними гравцями юнацької команди «Динамо» та виграли конкуренцію у тих гравців, хто був у команді. Не так давно писали, що «Динамо» цікавилося десяткою «Вереса» Дмитром Годею (5 голів у цьому чемпіонаті U-19). Зараз у Костюка взагалі атакувального півзахисника не має. Хоча він таких гравців дуже любить — Сергій Булеца, Антон Царенко. Тому, коли був здоровий Герич, то грали у два форварди.

Відсутність лідера. Лідера не призначиш. Таким можна бути тільки від народження. Гравець не тільки сам повинен грати добре, але змушувати інших також добре грати. Відсутність конкуренції призводить до помилок у дуже простих ситуаціях. Тренер підказує, але ще має хтось хто буде на полі допомагати тримати ігрову дисципліну. У матчі з «Поліссям» Денис Дикий почав обігрувати біля своїх воріт, Назар Балаба отримав вилучення. Хтось їм має підказувати. Якось намагається брати на себе ці функції Тарас Михавко. Але він не так давно у команді, львів’янин Авторитету його трохи бракує.