Графік глибоких передач (точних передач до 20-метрового радіусу від воріт суперника) Динамо в нинішньому сезоні #УПЛ:
⁃ білі стовпчики, то з Ярмоленком у складі
⁃ рожеві стовпчики, то вже коли з коліном найкращого гравця чемпіонату сталось бо-бо
⁃ ну, і лінія тренду, куди все рухається
З Андрієм на полі Динамо продукувало по 18.12/90 точних передач до 20-метрового радіусу від воріт. Або 117 штук, з яких 32 виконав сам Андрій плюс став автором великої кількості передач, що передували, наприклад, глибоким передачам умовного Буяльського.
Без Андрія на полі Динамо почало продукувати лише 8.28/90 глибоких передач. Або 45 штук за 5 турів…
Падіння на 54.4%, тобто втратили більше половини при зменшенні відсотку володіння лише на 4.3%. Самі маєте розуміти - це не надто пропорційна втрата до зменшення ігрового часу!
Простими словами, то нинішній склад дуже тупий, щоб продовжувати грати в той футбол, в який грало з Ярмоленком! Але тут тіпи знову піднімають голову та відкривають рота, починаючи заперечувати: та який там, Господи, футбол?! Тому тіпам нагадую, що Динамо досі лідер УПЛ за очікуваними голами (27.26 xG), маючи на ТРИ матчі менше, ніж в більшості конкурентів за місця від 5-го до 9-го!
Головна дідова помилка, що він поклав на молодіжку. Що без ультиматуму ІМС дозволяв тій грати в бий-біжи останні 4 роки. І в момент, коли довелося багато покладатися на молодь, виявилося, що молодь тупа грати в те, що грали дорослі з часів Реброва (з певними інтерпретаціями, звісно). Тому в діда справедливо летять піструни, і від мене в тому числі за відсутність системності та наявність недалекоглядності.
А от Шовковський красунчик! Динамо грає з 13 чи 14 хвилини в більшості, але Динамо…поступається у володінні Кривбасу!
Для тренера Динамо обставини та зорі склалися просто неймовірно вдало:
⁃ Шапа травмувався
⁃ Буяльський ледь оклигав, тому і в списку Б збірної та на лавці
Тож на полі не було нікого з хорошою клепкою, хіба малий Антон, а тому бий-біжи - це те, що лікар прописав!
Проте Шовковський та штаб пішли ще далі та зіграли саме на слабкості Кривбасу, що наклалася на переваги від бий-біжи киян:
⁃ по-перше, вивчили, що і Бескоровайний, і Стецьков часто (в 9 випадках з 10) залишаються на стандартах трішки довше у сподіванні на повторну подачу; і так забив Ванат, бо проти швидкої атаки та Владислава довелося захищатися не профільним гравцям
⁃ по-друге, скористалися спробами Кривбасу тиснути, а отже і підіймати високо лінію захисту, де ні Бескоровайний, ні Стецьков не володіють достатньою мобільністю, щоб контестити лонгболи собі за спини
А тепер порівняйте ці два прийоми із звичними сценаріями, де Динамо, як Шахтар вчора у Львові, бере в осаду чужий штрафний майданчик, та намагається без Ярмоленка грати так, ніби він на полі!
Діду гординя (один з семи смертних гріхів) не дозволяла підлаштовуватись під суперника в УПЛ, а Шовковський забив на так званий статус, якого апріорі вже немає в 7-8 команди УПЛ. От за чесність перед собою та іншими, що нинішнє Динамо це колгосп, від мене Олександру респект! Респект за чудово відрежисований початковий відрізок матчу, в якому гру і було виграно! Звісно буде срач через вилучення, і про роботу ТШ забудуть. А дарма, вперше за довгий час добре виконали домашку.
Усвідомлення власної нікчемності - шлях до порятунку Динамо
Динамо здійснило вчора 7 контратак, що дорівнює кількості контратак в чотирьох попередніх турах.
Одна з головних складових успіху - тверезий погляд Шовковського на наявні потужності та ігровий інтелект. Дід відмовлявся визнавати, що провалив 4 роки, як менеджер, дозволяючи U19 жити окремо від основи, граючи в бий-біжи.
На графіку продемонстровано очевидну деградацію команди від 18.12/90 глибоких передач із Ярмоленком на полі до 8.28/90 без нього - це яскрава ілюстрація того, чим займався чотири роки з дітьми Костюк. Він виховав недостатньо розумних гравців для команди зі статусом гегемона. Інша справа колгосп, що бореться за 5-9 місце в таблиці! Тут все ідеально метчиться!
Тому основа, як нещодавно U19 проти Дніпра-1, грала в більшості із меншим % володіння за суперника. В діда би принципово чогось подібного б не сталося, а Шовковський, ще раз підкреслю, тверезіше оцінює розумові здібності наявних гравців!
Єдиноборства
Орнув із запитання про ніжність…
Динамо гойдало від початку кривих у спосіб, яким вони ж гойдали Дніпро-1. Пресинг? Ну, пресинг, але зверніть увагу що та коли тригерило Динамо віддавати довгі передачі, і головне в який саме момент. Дивно, коли журналісти не помічають жопотрах ще за рівних складів, який спостерігали декілька турів тому на цьому ж самому стадіоні…
Тут не треба плутати:
⁃ саме жопотрах причина вилучення, ну, окей, не подобається вилучення, то давайте скажемо, що причина виникнення цієї ситуації
⁃ але аж ніяк не вилучення причина жопотраху, бо він почався ще в рівних складах, коли криві пішли в пресинг
В перші 15 хвилин в господарів лише 2 високі повернення мʼяча (Бізімана та Кузик перехопили передачі Дячука та Дубінчака) в зоні справа (тобто в зоні ЛЦЗ Динамо). В Динамо 84.29% точності передач - не вмирати.
Доречі, помітили ротацію Максима з Денисом? Свої три перші матчі в УПЛ (Оболонь, Чірік та АТБ) Дячук грав - справа, проти Колосу, ШД та кривих - ЛЦЗ.
Тому не збагну журналістів. Коли Кривбас грає на слабкостях дніпрян - заєбісь, коли Динамо грає на слабкості кривих - ніжність…
От хто і був ніжним вчора, то Кривбас. На кількість дуелей не дивимося через вилучення, тому в цих 62:92 є похибка. Інша справа якість:
⁃ Динамо забрало 68.52% єдиноборств в захисті (найвищий показник в сезоні)
⁃ Динамо забрало 52.73% дуелей в атаці (третій показник в сезоні, вищі лише з Ярмоленком, який і вигравав більшість з них)
Окремим рядком хочу згадати два прізвища. Максим Дячук виграв 9 з 9 дуелей в захисті (100%), а це вже натяк, що дійсно контесту на швидкості йому не влаштували. Але головний герой…Антон Царенко! Викупаєте прикол? Найменший за віком і габаритами півзахисник виграв 10 з 11 дуелей в захисті (91%). То хто тут ніжний, хто?
Давно хотів, щоб з Антоном зробили те саме, що раніше із Шапою - спустили з позиції ЦАП на ЛЦП, щоб дитина могла частіше контактувати з мʼячем, допомагати виходити з під тиску та просто адекватно розподіляти напрям атак. В Костюка це не можливо, бо там бий-біжи, але хоча б в основі інколи можна пробувати: якості для такого муву в малого є.
На кількість дуелей не дивимося через вилучення, тому в цих 62:92 є похибка. Інша справа якість:
⁃ Динамо забрало 68.52% єдиноборств в захисті (найвищий показник в сезоні)
⁃ Динамо забрало 52.73% дуелей в атаці (третій показник в сезоні, вищі лише з Ярмоленком, який і вигравав більшість з них)
Топ-3 за вдалими дуелями:
⁃ 14 Кабаєв (56% від загального обсягу дуелей)
⁃ 12 Царенко (75%)
⁃ 10 Дячук (91%)
Топ-3 за вдалими в атаці:
⁃ 8 Кабаєв (67%)
⁃ 5 Караваєв (71%)
⁃ 4 Беніто (57%)
Топ-3 за вдалими в захисті:
⁃ 10 Царенко (91%)
⁃ 9 Дячук (100%)
⁃ 6 Кабаєв (67%)