Підопічні Ігоря Костюка лідирують у таблиці, але «Шахтар» за втраченими очками може перегнати киян на два пункти. «Дніпро-1» та «Рух» також не відставки далеко. Вся боротьба за чемпіонство буде весною.
Нова команда
Влітку Ігор Костюк фактично створював та награвав нову команду. Дуже мало залишилося від того, що було минулого сезону. Фактично відпали 2003−2004 роки народження. До 2005 року додалися гравці 2006-го, які минулий сезон виступали в оренді за «Зорю».
Новий голкіпер. Ворота киян захищає В’ячеслав Суркіс. Це місце було просто вакантне. Зараз велика проблема із воротарями. Навіть другого голкіпера фактично не має.
Нова лінія захисту. В центрі грають Назар Балаба та Тарас Михавко. Перший виступав минулого сезону в складі «Динамо», а другий перейшов із ФК «Львів» влітку. Вийшов рівненсько-львіський центр оборони. На лівому фланзі почав грати гравець 2006-го року Денис Дикий. Під кінець першого коло у нього конкуренцію виграв Іван Котуха, який і минулому сезоні грав за команду. На правому фланзі зберіг своє місце Олексій Гусєв.
Нова середина поля. Почали грати гравці 2006 року Данило Іщенко та Кирило Осипенко. Розвиток Назара Янчишина та Максима Васильця не такий я би хотілося. Розкрився Роман Саленко. Який почав грати ближче до атаки, хоча минулого сезону він був опорником.
Старі-нові фланги. Дмитро Кремчанін та Андрій Маткевич зберегли свої позиції із минулого сезону. Але в останньому матчі проти «Руха» не грали обох через проблеми зі здоров’ям. Маткевич серйозно травмувався у матчі проти «Полісся». Тому свої шанси отримує Кирило Пашко. «Новий Циганков» зараз перебуває у процесі становлення. На старі сезону була травма. Зараз трохи набрав. Забив «Шахтарю». Інший талановитий гравець 2006 року Владислав Калин грав не так багато. Зараз травмований.
Новий нападник. На вістрі почав грати Матвій Пономаренко. Разом із ним грає новачок команди із ФК «Львів» Владислав Герич. Віталій Лобко поки не зовсім дотягує на рівня U-19.
Кожна лінія змінилася. Новий воротар, два нових захисники, нова середина поля, новий форвард. Потрібен час, щоб ця команда зігралася.
«Динамо» не використовує квоту 2004 року
Зараз за регламентом команди можуть заявляти 5 гравців 2004 року. У «Динамо» таким фактично може бути тільки один гравець — Антон Царенко. Час від часу він отримує ігрову практику в юнацькій команді, але це зовсім не багато. Інших футболістів цього року динамівці відпустили. Цілеспрямовано зробивши ставку на 2006 рік.
Суперники більше активно використовують ліміт 2004 року. У такому віці кожен рік — це дуже багато. Завдяки цьому на рівні юнацького чемпіонату можна отримувати результат, бо є перевага у фізичній силі, фізичному розвитку та досвіду. Ні у «Шахтаря», ні у «Дніпра-1», ні у «Руха» не має у воротах гравця 2006 року народження. Середина поля зовсім зелена. Звідси індивідуальні помилки, втрати очок.
Міф, що Костюк фізрук
На Ігоря Володимировича понавішували ярликів, що він грає у примітивний футбол. Не має ніякого розвитку та все заради результату. Зазвичай, це пишуть люди, які не дивляться матчів, або користуються тільки статисткою. Насправді, через тренера юнацьких команда пройшло 80 відсотків нинішнього складу першої команди «Динамо». «Простий футбол» не тільки приносить результат, але і дає розвиток гравців. Збірні України 2005 та 2006 років мають динамівський кістяк.
Костюк — залежний тренер. Він не може розвертати гравців на 180 градусів після випуску з Академії. Все що виховали у динамівській школі з тим потрібно працювати. Як сформували дитячі тренери гравця в Академії, таким він доходить до юнацької команди. На жаль, рівень вихованців не такий високий, як би то хотілося. Новачок Михавко відразу став одним із лідерів команди та потрапляє до заявки вже в УПЛ. Власні вихованці Єгор Сизонюк, Максим Коробов, Владислав Захарченко програли його конкуренцію. Той же Герич здорово починав.
Другий момент — вік. Коли суперники від тебе старші, більше розвинуті фізично, то у щось складне грати просто не можливо. Якщо змушувати гравців грати у повний контроль проти старших на два роки гравців, то може бути дуже боляче.
Костюк працює з тим матеріалом, який у нього є. Виходячи із можливостей, які в нього є. Намагається крок за кроком розбудовувати команду не переплигуючи сходинки. Бо гравці з ним тільки два роки. Ти маєш їх навчити, підштовхувати до дорослого футболу, але потім не будеш користуватися плодами власної роботи.
Перемогли лідерів, але втратили очки у матчах із середняками
«Динамо» сьогодні могло бути лідером з відривом. Киян перемогли всіх суперників — «Шахтар», «Рух», «Дніпро-1», «Олександрію». Причому перемогли за грою у два м’ячі.
Втрачали очки, там де цього не потрібно було робити, на рівному місці. Повністю контролювали матч із «Поліссям». Потім чомусь лівий захисник Дикий почав обігрувати суперника бувши останнім до воріт. Балаба отримав вилучення у першому таймі. Маючи на одного гравця менше кияни атакували та другий гол пропустили у контратаці. З десятка моментів у «Динамо» нічого не залетіло, а «Полісся» забило двічі маючи один момент.
Втратили очки із «Вересом». Необов’язковий пенальті, та не реалізовані моменти — 1:1.
Аналогічно із «Зорею» — 2:2. Втрата Герича на своїй половині поля та удар у дев’ятку метрів із 30. Дай пробити так 10 разів, не заб’є жодного. Повна розконцентрація при кутовому. Один гравець без опіки б’є головою метрів із 6−7 метрів. Добре, що відігралися із 0:2 та проявили характер.
Потім поразка від «Колосу» — 3:4. Це просто був не день воротаря «Динамо» та повна феєрія захисту киян. Дуже багато індивідуальних помилок.
Захисту «Динамо» не вистачає надійності та максимальної концентрації. У матчі з «Дніпром-1» за рахунку 2:0 на рівному місці привезли пенальті. Ситуація не вимагала ризику. При цьому, що кияни грали у більшості після вилучення Даніеля Ківінди. При рахунку 1:0 у матчі проти «Руха» в самому кінці гри Михавко обрізається та виводить суперника на ворота. Добре, що голкіпер Суркіс в обох випадках врятував.
Прогрес гравців
Роман Саленко перейшов до «Динамо» із «Діназу» в якості форварда. Грав у опорній зоні. Чіпкості, відбору йому не вистачає. Костюк знайшов йому місце атакувального півзахисника, де Роман може реалізувати свої креативні якості, вміння тиснути на суперника. Восени Саленко-молодший розкрився. Почав забивати та отримав вперше виклик до юнацької збірної України 2005 року. Навіть потрапив до заявки першої команди.
Матвій Пономаренко вже дуже близький до дорослого футболу. Він навчився користуватися не тільки своїми якостями фізичними від природи, але навчився бути більше різностороннім форвардом. Порівняно із тим, яким Матвій був минулого сезону у «Зорі», прогрес величезний.
Про Тараса Михавка ніхто нічого не чув до переходу в «Динамо». Це був повний ноунейм. Відразу розкрився потенціал гравця. Він потрапляє до заявки першої команди. Хоча в системі клубу з літа.
Кирило Пашко перестав грати у дитячий футбол думаючи тільки про атаку. Він вчиться відпрацьовувати в захист, тактичним моментам. У матчі із «Шахтарем» добіг після флангового прострілу та забив гол, а не став чекати. Якщо він буде далі над собою працювати, то може все вийти.
Кирило Осипенко в середині поля стає лідером. Вміє працювати із м’ячем, віддати, загострити, обіграти. Порівняно із минулим роком у «Зорі» рух вперед очевидний.
Це все що явно, але ще є багато розвитку, який не так кидається в очі.
Травми
Проблеми із цим не менші, ніж у першій команді. Головний тренер залишається без частини провідних гравців через не готовність їх грати. У матчі проти «Руха» із чотирьох вінгерів здоровими був тільки один. Назар Янчишин грав на фланзі, хоча він гравець середини поля.
Випав один із лідерів команди Андрій Маткевич. Він вже був одним із лідерів. Міг приносити результат. Важка травма гомілки у матчі проти «Полісся» на початку жовтня.
Великі сподівання були на Кирила Пашка та Влада Калина. Перший пропустив старт сезону, другий не грає десь із жовтня. Глибина на флангах просіла. Молоді гравці не отримали такий важливий досвід.
Добре почав Владислав Герич. Багато забивав на старті сезону. Потім травма. З жовтня все пішло донизу.
Максим Василець та Назар Янчишин багато пропустили. Форми набрати так і не змогли. Втратили не тільки місця клубі, але і збірній.
Немає готових гравців для першої команди
Давайте називати речі своїми іменами — сьогодні не має гравців, які відразу готові посилити першу команду. Хтось ще фізично не сформувався, комусь потрібно набиратися досвіду через оренду.
Але це не значить, що молодь не поїде на збори із першою командою. Тут потрібно виходити не тільки із розвитку молодих гравців, а скоріше із потреб першої команди.
На зборах потрібно 4 воротарі. Тому В’ячеслав Суркіс буде працювати із першої командою. Він заслужив на таке право. Були не дуже переконливі матчі, як із «Колосом» чи, але рятував він також багато.
Проблеми у першій команді із захистом дають на шанс Тарасу Михавку. Антропометрії та фізичної сили може поки бракувати, але він доволі швидкий, добре працює із м’ячем. Є якості, які можна використовувати.
Матвій Пономаренко забив 15 голів. Він повинен працювати із першою командою та пробувати там свої сили.
Можливо, Дмитро Кремчанін отримає свій шанс. Фізично він готовий добре. Враховуючи проблеми із вінгерами у першій команді він може спробувати.
Нові гравці
Процес залучення гравців 2007 та молодше гравців триває. Команда і так дуже молода, не досвідчена, не стабільна, тому великий ризик брати гравців із Академії. Попри це дебютував за U-19 Володимир Озимай. Він потрапляє до заявки у юнацькому чемпіонаті. Зараз для нього буде достатньо мати якісь хвилини та можливість тренуватися із старшими футболістами. Це гравець на наступний сезон.
Дуже здорово себе проявляє в U-17 Павло Люсін. Це гравець 2008 року народження. Атакувальний півзахисник, всебічного таланту. Його Володимир Єзерський брав у збірну України 2007 року. Каші він там не всував. Думаю, що весною він зіграє за U-19 та вже зимою буде працювати із Костюком.
Хороший воротар Данило Мойсеєв. Враховуючи кількісну проблему на цій позиції, він може мати шанси зимою. Дуже подобається правий захисник Олексій Рибак. Думаю, що в нього хороші шанси у наступному сезоні стати заміною Олексію Гусєву, якщо він залишить команду.
У збірній 2007 року грають центральні захисники Даніель Дехтяр (не плутати із Кирилом Дігтярем із «Металіста») та Дем’ян Третяк (був у «Динамо» Загреб). Але шансів у них не так багато, бо сидить ще 2006 рік — Максим Коробов та Владислав Захарченко.
Є цікаві гравці у середині поля — Олександр Ільченко та Богдан Редушко. Перший трохи загубився після повернення із «Герти», але потенціал залишається. Редушко добре проявляє за U-17.
Хороший форвард Максим Калінкін. Але конкуренція у U-19 величезна. Тому навряд чи він зараз буде у нагоді. До літа його питання відкладається.
Сергій ТИЩЕНКО
Олексій Бєлік: «Я дуже уважно слідкую за «Динамо U-19». Ми у нерівних умовах»