Але в коментарях наші читачі попросили зробити добірку дивних чуток на вхід в УПЛ – їх також було чимало. Цікаво, що далеко не всі вони були «качками» без реальних причин. Але все одно зараз звучать дуже фантастично.
Наразі навіть про такі чутки, а не реальні переходи, клубам УПЛ залишається лише мріяти. Можна лише здогадуватися, яким був би український футбол, якби все вдалося реалізувати.
Давор Шукер → «Динамо» у 1999-му
У 1999-му році київське «Динамо» дійшло до півфіналу ЛЧ, обігравши на шляху «Реал» Мадрид. За мадридців виступав досвідчений хорват Давор Шукер, який за рік до того став найкращим бомбардиром ЧС-1998. Влітку наших ЗМІ з’явилась дивна чутка, що «Динамо» планує підписати нападника, який втратив місце в основі, адже запалювали молоді Рауль з Морієнтесом. Мовляв, Суркіси були готові викласти за нього солідну суму, адже потрібна була заміна Шеві, який пішов в Італію. Щоправда, говорили й про те, що Лобановський проти таких переходів, адже висока зарплата гравця зможе змінити мікроклімат в команді.
Все б нічого, але на той час ЧУ й близько не бачив таких трансферів, адже «Шахтар» лише починав конкурувати з киянами, а «Динамо» тільки почало приглядатися до трансферів не зі постсовка. Зрештою, в Київ приїхав узбек Шацьких, а Шукер відправився в лондонський «Арсенал» на зустріч Олегу Лужному. «Я читав про це у пресі. Але далі розмов справа не пішла, ні з ким із керівників «Динамо» я не зустрічався. Це, скоріше за все, були просто чутки», – розповідав Шукер у 2011-му.
Дімітар Бербатов → «Динамо» у 2001-му
Взимку 2001-го перспективний болгарин Бербатов переїхав у «Баєр», де розпочалось його зіркове життя у топчемпіонатах. Проте болгарський агент Мірчо Дімітров згадував, що водночас кияни теж хотіли купити нападника, він сподобався навіть Валерію Лобановському, але ресурси німців виявилися потужнішими. Він же розповідав про інтерес «Шахтаря» до Мартина та Стіліяна Петрових.
Ще раз «Динамо» могло придбати Бербатова у 2012-му, коли 31-літній болгарин покидав «МЮ», але гравець перейшов у «Фулгем». Хоча кияни пропонували гру в ЛЧ та непоганий контракт.
Кріштіану Роналду → «Динамо» у 2002-му
Якщо вже згадувати дивні чутки, то згадувати на повну. Слово молдовському агенту Санду Греку: «У 2002 році я був у Португалії, ми готували передачу про румунського тренера Ладіслава Болоні, який тренував на той час «Спортінг». Я був присутнім на стадіоні «Спортінга» під час дебютного матчу Кріштіану Роналду.
У грі «Спортінг» – «Морейренсе» цей невідомий на той час форвард відзначився двома забитими м'ячами. Я записав матч на касету і віддав Аркадію Запорожану (футбольний агент, – прим. Tribuna.com). Запорожану вирушив із касетою до Києва, де селекційну службу очолював на той час Йожеф Сабо.
Пролунала пропозиція від «Динамо»: 800 тисяч євро. Однак португальці хотіли 2 мільйони, і на цьому все закінчилося. Через рік Роналду перейшов у «Манчестер Юнайтед» за 25 мільйонів!». Схожа історія про касету і Йожефа Сабо є й про бразильця Кака, але колишній селекціонер «Динамо» заперечує.
Крістіан Вієрі → «Шахтар» у 2006-му
Влітку 2006-го року ветеран італійського футболу розірвав контракт із «Сампдорією», а Європою почали ширитися чутки, які відправляли Бобо куди завгодно. Одним з таких місць був донецький «Шахтар», що шукав досвідченого форварда. Але того літа він обрав «Аталанту», де отримував мінімалку у 1,5 тисячі євро, але за кожен гол йому мало капати 100 тисяч євро.
Проблема була в тому, що в Бергамо його майже не ставили – і «Шахтар» виник із пропозицією в один мільйон євро до кінця сезону. Але взимку Бобо до України не поїхав, а Сергій Палкін повідомив, що це все лише чутки.
Кафу → київський «Арсенал» у 2008-му
14 лютого 2008 року на офіційному сайті «Арсенала» з’явилося повідомлення, що 37-літній бразилець Кафу дав принципову згоду на перехід до клубу. Дещо сюрреалістична новина встигла швидко розійтися по усім ЗМІ. Пізніше стало відомо, що «Мілан» не відпустить свого гравця до кінця сезону, тому віцепрезидент клубу Віктор Головко видав наступне: «Я впевнений, що Кафу буде в Арсеналі на 99,9%. Якщо все буде нормально, то у новому сезоні ми побачимо цього футболіста на київському полі у формі канонірів. Але більше на жодне запитання, пов'язане з цим футболістом, я не відповім. Все, тема закрита»
Власник клубу Вадим Рабинович називав це звичайною подією та чекав приходу гравця влітку. Звісно, ніякого Кафу в Києві не було, але сам функціонер говорив, що агент передумав організовувати перехід, коли побачив базу київських «канонірів».
Неймар → «Шахтар» у 2010-2011-му
Бразильська преса повідомляла, що першими клубом, який прийшов з офіційною пропозицією до «Сантоса» стосовно Неймара, був саме «Шахтар», але грошей забракло. Мірча Луческу розповів свою версію тих перемовин: «Ми були готові підписати Неймара в «Шахтар», але Ахметова попросили заплатити 15 мільйонів євро. Він сказав, що не хоче платити так багато за одного гравця». Віримо?
Жорді Альба → «Дніпро» у 2011-му
Очевидно, коли іспанець Хуанде Рамос очолив «Дніпро» в жовтні 2010 року, то уявляв собі безлімітну трансферну кампанію в стилі «ПСЖ», інакше пояснити його плани дуже важко. «Ми дійсно хотіли підписати Альбу, Мату та Хуанфрана, коли вони ще не були відомими. За 4 роки роботи в Дніпрі мені не дозволили підписати жодного іспанського гравця», – жалівся пізніше Рамос.
В той час Альба та Мата грали у «Валенсії» та вже були на слуху у всієї Європи, а Хуанфран виступав за «Осасуну». Вже наступного літа Мата перейшов у «Челсі», Хуанфран в «Атлетико», а Жорді Альба після феноменального Євро-2012 пішов у «Барсу».
Тодішній гендир «Дніпра» Андрій Стеценко так про це розповідав: «Ну, наприклад, Жорді Альба. Рамос сказав: «Він мені потрібний!». Ми розпочали переговори з його представником. Він тоді у «Валенсії» грав. Нам сказали: «Ви збожеволіли. У нас по ньому є пропозиція від «Барселони». Який «Дніпро»?
Ви можете уявити, що цей гравець міг опинитися в нашій команді? Яким чином? Рамосу цього було не зрозуміти. Що треба було вдіяти? Сто мільйонів доларів запропонувати за контракт, зарплату йому 10 мільйонів призначити».
Куарежма → «Говерла» у 2012-му
31 грудня 2012 року у багатьох, хто читав новинні стрічки, склалося враження, що в сім'ї Шуфрича стали святкувати раніше за всіх. Один з аутсайдерів УПЛ заявив про намір підписати 29-літнього гравця «Бешикташа» Рікарду Куарежму. «Це не качка. Якщо коротко, то наше суддівство можна перемогти лише класом виконавців. Ось і шукаємо висококласних гравців та намагаємось їх підписати», – повідомив Олександр Шуфрич.
Португалець на початку нового року обрав «Аль-Ахлі», а вже у 2020-му молодший Шуфрич знову розповідав цю історію: «Куарежма був близький до «Говерли». Не можу сказати, що майже було підписано контракт, але велися переговори. Частково це був і піар-хід, бо переплата, на яку нам довелося б піти... Не факт, що це в тій же мірі посилило б команду.
Але привезти до Ужгорода Куарежму було б круто. Одонкор у «Говерлі» – це вже було добре, але Куарежма став би сенсацією. Однак тоді підключилися арабські країни та перебили не лише нашу пропозицію, а й від інших клубів.
Ми вели переговори із посередниками. Вони говорили, що будуть деякі специфічні умови, наприклад, більше вихідних. Наприклад, Рікарду потрібно буде повернутися після гри не наступного дня, а на два дні пізніше».
Аркадіуш Мілік → «Карпати» у 2012-му
У 2017-му році у своєму інстаграмі Віктор Вацко зізнався, що на посаді віцепрезидента «Карпат» розглядав запрошення форвадра «Гурніка»: «Колись давно-давно дивились Арека Міліка для «Карпат». Але не встигли з пропозицією – «Баєр» Леверкузен випередив. Так пацан і не став левом – і загубив свою кар'єру... 🤣🤣🤣».
Нагадаємо, що Мілік дійсно не заграв у Німеччині, але розкрився в «Аяксі» та «Наполі», а зараз належить «Юве».
Вірджіл Ван Дейк → «Металіст» у 2013-му році
Історій про можливі переходи в «Металіст» – тьма. Серед них Хамес Родрігес, Рууд Ван Ністелрой, Роберт Левандовський, Садіо Мане, Хавєр Пастора те багана інших. Ось тут ми навіть писали окремий пост про це.
Але історія з нинішнім гравцем «Ліверпуля» була доволі конкретною, ось так її описував агент Олексій Людновський: «Влітку 2013 року, Вірджіл ван Дейк міг опинитися в Україні. Можу розповісти як це було. Ми на той час серйозно «шерстили» європейський ринок і звернули увагу на 21-річного захисника скромного голландського «Гронінгена». Це був саме Вірджіл.
Я уважно дивився кілька матчів за участю «Гронінгена», де я звернув увагу на високого, потужного гравця. У той час ван Дайк був ще невідомий, навіть за молодіжну збірну Голландії грав зовсім небагато. Однак були в нього чудові якості, і я вирішив вирушити до Голландії, щоб спробувати привезти його до України».
Гравець погодився на перехід, але ті самі 3 млн євро запропонував «Селтік», тому Вірджіл вирішив перебратися до більш іменитого клубу.
Адель Таарабт → «Чорноморець» у 2013-му
Марокканець свого часу вважався одним із найтехнічніших футболістів світу, хоча так і не зумів розкрити свій потенціал. Погравши за «Тоттенгем», «КПР», «Дженоа», «Бенфіку» та інші команди, він зараз дограє в Дубаї. Але влітку 2013-го, після вильоту «КПР» з АПЛ, гравець цілком міг опинитися в Одесі.
Трансфером займався його співвітчизник Бадр Ель-Каддурі, який спочатку запропонував гравця «Динамо», але Ігор Суркіс відмовився. Одесити ж хотіли підписати його під груповий етап ЛЄ. Але історія не мала щасливого продовження, адже гравцем також цікавився «Марсель», а перейшов Адель у «Фулгем».
Джанлуїджі Буффон → «Шахтар» у 2015-му
«Єдиною командою на пострадянському просторі, з якою я розмовляв безпосередньо, був донецький «Шахтар». У 2015-му або 2016-му році ми з Луческу поговорили. Це був досвід, який здавався мені привабливим. Я грав проти «Шахтаря» у складі «Ювентуса», це конкурентоспроможна команда, яка грає в Лізі чемпіонів. Так, можливо, їй важко пройти стадію 1/8-ї, але це якісна команда з високим індивідуальним класом гравців», – розповідав голкіпер у в одному зі своїх інтерв’ю вже у 2022-му.
Мірча Луческу теж підтверджував факт переговорів, але Джіджі залишився в «Юве».