Ігор Линник: «Тепер національним лігам, включно з АПЛ, доведеться змиритися з роллю других дивізіонів»

Світовий футбол 22 Грудня, 11:08
Відомий журналіст Ігор Линник поділився своїм баченням того, що чекає на світовий футбол у зв’язку з тим, що Суперліга виграла суд в УЄФА і ФІФА.

«Напередодні Різдва 2023 року у світовому футболі відбулося чергове еволюційне зрушення — Європейський Суд де-юре і де-факто ліквідував монополію громадських організацій — ФІФА та УЄФА — на управління професійним футболом.

Це подія справді історичного, епохального масштабу!

За своїми наслідками її можна порівняти зі справою Босмана, внаслідок якої футболісти і тренери вискочили з-під кабали клубів. Нагадаю, що до того права на гравців, навіть після закінчення термінів їхніх контрактів, ще кілька років зберігалися за клубами — гравці не могли йти в інші команди без згоди попередніх роботодавців...

Тепер же Європейський Суд надав самим клубам можливість вийти з-під монопольної кабали федерацій — як міжнародних, так, — а це лише питання часу! — і національних.

Це означає, що відтепер клуби мають право організовувати різного роду змагання на свій розсуд — і заробляти гроші, минаючи громадських посередників. І ніхто не має права накладати на них за це будь-якого роду санкції!

Добре це чи погано? Кому — як.

Суспільникам-приживалам у доступному для огляду майбутньому — кранти, якщо вони не перестануть так само наполегливо мочитися проти вітру. Жодні їхні постанови й обмеження не здатні зупинити зміни, що насуваються.

Національним лігам, включно з АПЛ, доведеться змиритися з роллю других дивізіонів та інших чемпіоншипів.

Клубам із великими грошима та цивілізованою пропискою відкриється новий світ, у якому не буде жодних обмежувальних кордонів. І хто першим запустить глобальний проєкт, наприклад, Суперлігу (можливо навіть, світову), і сформує навколо нього пул — той відкриє футбольний клондайк.

На гравців теж чекають нові можливості, хоча їхні зростаючі апетити власники клубів, безсумнівно, стримуватимуть так, як це робиться в професійних спортивних лігах Північної Америки.

Не залишаться в програші й глядачі. Видатного футболу стане стільки, що переглянути його буде неможливо — щодня, у різний час — щоб видавати прямі ефіри на різні часові пояси.

Український футбол з його мізерним ринком і економічним базисом нічого не виграє і не втратить — наші клуби готуватимуть футболістів на експорт, що за грамотного підходу теж обіцяє непогані прибутки.

Словом, ховайся хто може!», — написав Линник на своїй сторінці в соціальній Facebook.