Чого чекати від «Динамо» під час трансферного вікна?

Динамо Київ 10 Січня, 15:13
1 січня відкрилося трансферне вікно в Україні. Поки ніяких нових особливо не має.

Тільки дуже далекі чутки. Начебто «Динамо» цікавиться вже не молодим бразильським захисником із чемпіонату Болгарії, фланговим гравцем «Чорноморця» України Максимом Брагару та оборонцем «Славії» Тарасом Качарабою.

Все це зовсім не схоже на предметний інтерес з боку «Динамо». Скоріше бажання гравці та їх менеджерів попіаритися на імені іменитого клубу, щоб набити собі ціну. Хіба посилить «Динамо» вже не молодий гравець із третьої команди чемпіонату Болгарії? Хіба може «Динамо «посилити 29-річний Качараба, який виявився не потрібен «Шахтарю» та «Славії? Чи Брагару може конкурувати із Владиславом Дубінчаком та Костянтином Вівчаренком на позиції лівого захисника, або сильніший за наявних вінгерів? Відповіді очевидні.

Олександр Шовковський прийшов на посаду головного тренера «Динамо» не під проведення зимової селекції. Навряд чи раціонально витрачати гроші під тренера, який самостійно провів тільки 4 матчі. Його головним завданням є прогрес наявних гравців. Під іншим кутом подивитися на сьогоднішній склад футболістів. Під час зимових зборів допомогти прогресувати та підвищити свій рівень молодим гравцями. Якби «Динамо» хотіло посилюватися, то навряд чи прізвище нового тренера було б Шовковський. Тут на перший план виходить вміння Олександра Володимировича працювати із наявними футболістами. Він вже давно у команді. Чудово знає їх потенціал. Тепер має повну свободу дій.

Олександр Сирота, Максим Дячук, Костянтин Вівчаренко, Володимир Бражко, Крістіан Біловар, Антон Царенко, Самба Діалло, Навін Малиш, Назар Волошин та Владислав Ванат, Матвій Пономаренко мають стати сильніші за зиму. Володимир Шепелєв, Денис Попов, Владислав Супряга позбудуться своїх проблем та стати більше стабільними. Можливо, хтось із юнацької команди підтягнеться.

Минулого літа Віталій Пономарьов мав перше міжсезоння на чолі дорослої команди «Руха». Тренер, якому тільки довірили не так давно команду, та який врятувався від стикових матчів в останньому турі, не підписав жодного гравця. Завдяки роботі на зборах «Рух» вистрелив у першій частині сезону. Результат для них не так важливий. Шалений прогрес в Іллі Квасниці, Богдана Слюбика, Євгена Пастуха.

Коли Мірча Луческу очолив «Динамо» влітку 2020 року, він не займався відразу селекційною роботою. Головним завданням був прогрес наявних гравців. Велика проблема у центрі захисту була вирішення завдяки зовсім юному Іллі Забарного. Нарешті Микола Шапаренко розкрив свій талант.

Тому не варто від «Динамо» зимою 2024 року чекати активної трансферної кампанії. Не потрібно порівнювати, що хтось підписує легіонерів, активно працює на трансферному ринку. У кожного свій шлях. «Динамо» має доволі молоду команду. Наявні гравці здатні ще серйозно прогресувати. Не потрібно платити за умовного Квасницю 5 млн євро, а потрібно самими виховувати футболістів такого рівня.

Кінець першої частини сезону яскраво показав, що наявний склад «Динамо» може набагато більше, ніж при попередньому тренеру. Дуже важливо всі позитивні тенденції перенести на весну. Завдання стати чемпіоном ніхто не скасовував. Але капіталовкладення, або розвиток наявних гравців буде не менш важливим фактором.

Сергій ТИЩЕНКО

«Динамо» анонсувало трансфер: джерело повідомило ім'я футболіста, що посилить команду Шовковського